Išmaniųjų telefonų populiarumas ir toliau auga: įrenginiais naudojasi daugiau nei pusė pasaulio, tačiau atskleidžiama ir liūdna realybė

Daugelis mūsų šiandien negali įsivaizduoti dienos be išmaniojo telefono. Šiuos įrenginius naudojame ne tik paskambinti ar naršyti internete, tačiau ir įvairioms užduotims, susijusiomis su darbu ar mokslais, atlikti.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Išmaniųjų telefonų populiarumas ir toliau auga: įrenginiais naudojasi daugiau nei pusė pasaulio, tačiau atskleidžiama ir liūdna realybė

Pastaruosius keletą metų išmaniųjų telefonų pardavimai mažėja, tačiau naudotojų bazė – nuolat auga. Tai patvirtina ir naujausia GSM asociacijos statistika.

GSM asociacija pasidalino naujausia informacija, kuri atskleidžia, jog šiai dienai 55 proc. pasaulio žmonių naudojasi išmaniuoju telefonu. Šis procentas sudaro maždaug 4,3 mlrd. žmonių. Negana to, mobiliuoju internetu naudojasi 4,6 mlrd. žmonių, o 4 mlrd. iš jų prieigai prie to naudoja būtent išmanųjį įrenginį.

Kartu su šiais duomenimis, buvo pasidalinta ir daugiau įdomios informacijos. GSMA ataskaita atskleidė skirtumus tarp regionų ir jų galimybių naudotis mobiliuoju internetu. 69 proc. išmaniųjų telefonų savininkų Šiaurės Amerikoje, Rytų Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione naudojasi įrenginiais, kuriuose veikia 4G ryšys, o dauguma vartotojų Afrikoje, į pietus nuo Sacharos, vis dar naudojasi 3G ryšiu - panašiai kaip Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje, kur kas trečias vartotojas vis dar naudojasi 3G internetu.

Mobiliojo interneto naudojimo augimas nestebina, tačiau maždaug 3,4 mlrd. žmonių vis dar neturi ryšio. GSMA duomenimis, visame pasaulyje žmonių, gyvenančių vietovėse, kuriose yra plačiajuostis mobilusis ryšys, tačiau juo nesinaudojančių, yra 38 proc. Ryškiausias ryšio atotrūkis yra į pietus nuo Sacharos esančiose Afrikos šalyse ir Pietų Azijoje, kur atitinkamai 59 proc. ir 52 proc. gyventojų nėra prisijungę prie interneto.

Naujausi duomenys atskleidžia ir tamsiąją prieigos prie interneto pusę. Remiantis naujausia informacija, 600 mln. žmonių prie interneto prisijungia vis dar naudodamiesi mobiliais telefonais. Šis skaičius sudaro maždaug 8 proc. visos pasaulio populiacijos.

Tarp kliūčių, trukdančių išmaniųjų telefonų naudotojų augimui yra įvardijami skaitmeniniai įgūdžiai, raštingumas, saugumo problemos ir tinkamo turinio prieinamumas - visa tai trukdo naudotojams visapusiškai išnaudoti savo įrenginius interneto prieigai.

Pasak GSMA generalinio direktoriaus Matso Granrydo, dėl ryšio trūkumo milijardai žmonių netenka galimybės naudotis gyvybiškai svarbiomis paslaugomis ir pajamas generuojančiomis galimybėmis, o tai neproporcingai paveikia neturtingesnius, mažiau išsilavinusius, kaimo vietovėse gyvenančius vartotojus ir moteris.

Šias grupes dar labiau paveiks pragyvenimo išlaidų krizė ir su klimato kaita susijusių ekstremalių situacijų didėjimas, todėl GSMA vadovas paragino „spartinti skaitmeninę įtrauktį ir naikinti kliūtis, kad skaitmeninė atskirtis toliau nedidėtų“.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas