JAV kariuomenės testas telefonams: kokius išbandymus jiems tenka patirti?

Pranešimas spaudai

2021-06-16, 12:20

0 komentarų
JAV kariuomenės testas telefonams: kokius išbandymus jiems tenka patirti?

Žmonės, dirbantys itin sudėtingomis sąlygomis, išmaniesiems įrenginiams kelia daug didesnius reikalavimus nei vien geros kokybės kamera. Jiems svarbu, kad jų naudojami telefonai būtų ne tik funkcionalūs, tačiau ir atsparūs. Išmanieji, pasižymintys atsparumu drėgmei, purvui, vandeniui bei smūgiams, gauna „MIL-STD 810“ sertifikatą. Visgi, ar kada nors pagalvojote, kokius bandymus tenka praeiti telefonams, kad jie gautų šį prestižiniu laikomą įvertinimą?

Telefonams tenka atlaikyti 24 bandymus

Pirmą kartą „MIL-STD 810“ standartą JAV Gynybos ministerija apibrėžė dar 1962 metais, o nuo tada testavimo metodai yra nuolat tobulinami. Naujausia sertifikato versija yra „MIL-STD 810H“. Tam, kad įrenginys gautų šį sertifikatą, atliekami net 24 skirtingi bandymai, kuriuos jis turi sėkmingai atlaikyti.

Pirmi, kurie ateina į galvą, yra kritimas iš tam tikro aukščio ir atsparumas drėgmei, tačiau testavimas apima daug daugiau sričių. Net tokias egzotiškas, kaip funkcionavimas kalnuose, aukštai virš jūros lygio. „MIL-STD 810H“ – pats aukščiausias prietaiso tvirtumo, patvarumo ir atsparumo įvairioms nepalankioms sąlygoms standartas. Aparatas testuojamas taip, kad galėtų funkcionuoti ne tik nepalankiose darbo aplinkose, bet aktyvių karinių veiksmų metu.

Štai keli testai, kuriuos sėkmingai atlaiko telefonai, turinys „MIL-STD 810H“ sertifikatą:

Temperatūros skirtumų testas

Telefono aparatai yra bandomi tiek ypač aukštose, tiek itin žemose temperatūrose. Taip pat atliekami temperatūros šoko bandymai. Stebima, kaip prietaisas reaguoja ir ar sėkmingai funkcionuoja stipriai pasikeitus temperatūrai.

Kritimo testas

Tai – vienas iš pagrindinių bandymų, nes bene dažniausiai telefonai yra sugadinami juos numetus. „MIL-STD 810“ sertifikatą siekiantys gauti įrenginiai yra mėtomi iš 1,2 metro aukščio. Jie mėtomi įvairiais kampais, ant skirtingų paviršių. Nesenai šį įvertinimą gavo ir „Samsung Galaxy XCover5“ išmanusis telefonas, kuris atlaikė net 26 skirtingo pobūdžio kritimus.

Lietaus testas

Įrenginys turi atlaikyti ne tik paprastą lietų, o tikrą lietingą vėtrą. Jis yra testuojamas sąlygose, kai lietaus lašai daužosi į jį pučiant stipriam vėjui, krušos metu. Taip pat bandoma, kaip aparatas veikia esant paprastam ir sūriam rūkui. Sūraus pobūdžio rūkas puikiai pažįstamas jūreiviams, todėl svarbu, kad rūke esančios druskos nepaveiktų telefonų, naudojamų laivuose.

Vibracijų testas

Įrenginys turi atlaikyti itin stiprias ir įvairaus pobūdžio vibracijas, kurios susidaro neįprastomis sąlygomis. Telefonas bandomas specialioje laboratorinėje dėžėje, kuri vibruoja labai skirtingais dažniais ir skleidžia įvairias bangas. Dažniausias vibracijų tipas imituoja lėktuve ir laivuose esančias. Tai padeda nustatyti, ar telefonas galėtų atlaikyti kelionę karinio lėktuvo bagažo skyriuje, būdamas ant grindų.

Drėgmės testas

Daugiausia drėgmės yra tropinėse zonose. Aparatai testuojami specialioje kameroje dirbtinai sukuriant skirtingo lygio drėgmę. Kameroje gulintis telefonas periodiškai purškiamas vandeniu, veikiamas karštais garais. Telefonas kameroje būna skirtingą laiką ir fiksuojama, kaip buvimas didelėje drėgmėje veikia jo funkcijas.

Smėlio ir dulkių testai

Tai yra JAV kariuomenės standartizuoti testai, o aplinkybės taip jau susiklostė, kad nemažai JAV karinių veiksmų vykdavo dykumose. Sraigtasparniai keldavo didžiulius smėlio debesis, kildavo audros. Dėl šios priežasties smėlio/dulkių testams yra skiriamas didžiulis dėmesys. Dulkių testas atliekamas dvylika valandų. Visą šį laiką į aparatą pučiamas intensyvus dulkių srautas. Smėlio teste į aparatą 90 minučių pučiamas smėlis. Pasaulio dykumose yra 90 skirtingo smėlio rūšių, todėl darant bandymą atsižvelgiama ir į tai.

Neįprasti testai

Be tų testų, kurie atrodo savaime suprantami atspariam telefonui, „MIL-STD 810“ sertifikato testavimas apima ir sritis, kurios mums nebūtinai iškart ateina į galvą. Atliekami sprogimo bangų, akustinių bangų, šūvio bangų, saulės radiacijos, greičio perkrovų, rūgštinės terpės, įvairių skysčių poveikio, išretėjusios atmosferos ir net grybelio poveikio telefonui testai.


0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

2 komentarai (-ų)

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

2 komentarų

Lankytojas

Reziumė, neberinkite tų pasikartojančių veidų, kurie ištisus dešimtmečius suolus trina. Nerinkite tų, kurie išsineša po 140 skėčių ar po puse tonos kavos iš sandėlio, net be jokios sąžinės graužaties toliau lenda į ekranus. Neberinkite tų, kurie išgarsėjo per akciją "Skaidrinam", gal tik tada nebebus visokių nesamoningų priimtų nutarimų. Absurdo lygis pasiekęs visišką piką, toliau jau niekur...

Skaitytojas

Ponia Gedviliene tegul dar pagalvoja apie pakeitimų dėl nuomos kompensacijos, kuria atemė nuo ubagų ir invalidų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas