Kinai artėja link revoliucijos: „Oppo“ kuria ženkliai patobulintą asmenukių kameros po ekranu sprendimą

Kinai artėja link revoliucijos: „Oppo“ kuria ženkliai patobulintą asmenukių kameros po ekranu sprendimą

Lukas Snarskis

2021-08-23, 07:35

Neseniai įvykusi kompanijos „Oppo“ organizuota „Future Imaging Technology Conference“ konferencija buvo skirta mobiliųjų telefonų technologijoms pademosntruoti. Konferencijoje bendrovė paskelbė daugybę naujų išradimų, įskaitant RGBW jutiklį, nuolatinį optinį priartinimą ir penkių ašių stabilizatorių. Šios technologijos iš esmės skirtos galinių kamerų rezultatams pagerinti.

„Oppo“ atstovai taip pat paskelbė apie unikalų iniciatyvų techninį sprendimą, kuris oficialiai vadinamas kaip naujos kartos po ekranu esančių kamerų technologija. Trumpiau tariant, šis sprendimas yra proveržis kamerų po telefonų ekranu srityje.

OPPO Reno 5 5G 128 Blue (Mėlynas)

underscreen-camera

Pasak „Oppo“, dabartinė taikoma praktika yra ekrano pikselių tankio sumažinimas toje ekrano srityje, po kuria yra įmontuota priekinė kamera. Dabartinė technologija padidina ekrano šviesos pralaidumą toje srityje, tačiau dabartinis sprendimas atsiliepia atkuriamo vaizdo kokybei. Tokį principą naudojančių įrenginių priekinės kameros, esančios po ekranu, vieta ekrane yra išties akivaizdi ir net kiek rėžianti akį.

Galima pasidžiaugti, kad „Oppo“ specialiai sukūrė keletą sprendimų, skirtų techninėms problemoms, kurias sukelia po ekranu esančios priekinės kameros. Naudojant novatorišką ekrano pikselių išdėstymą ir pramonėje pirmaujančią skaidrią maršruto parinkimo technologiją, ekrano tikslumas atitinka viso ekrano bendrą vaizdą, o virš kameros esančios srities ryškumas ir spalvos yra itin tikslūs. Tai leidžia ekrano tarnavimo laiką prailginti bent 50 proc.

underscreen-camera-b

Be ekrano problemų, dabartinės priekinės kameros po ekranu turi kitą spręstiną iššūkį. Ne paslaptis, kad ši technologija dar yra itin nauja, tad nenuostabu, kad tokią kamerą turinčių įrenginių nuotraukos ar video medžiaga yra gana prastos kokybės. Kaip teigiama, vaizdo kokybė yra primena vaizdus iš senų kamerų, o bendras vaizdas miglotas. Siekiant išspręsti šią problemą, „Oppo“, sukūrė dirbtinio intelekto algoritmų rinkinius, stipriai pagerinančius vaizdo kokybę.

Tuo pačiu metu gamintoja ir toliau deda pastangas bei „moko“ šiai sričiai skirtus dirbtinio intelekto algoritmus, kad šie kuo tiksliau atkurtų vartotojų nuotraukas. Šiam procesui pasitelkiamos dešimtys tūkstančių nuotraukų, taip tobulinama šviesos šaltinio difrakcijos galimybė, kartu su kitomis funkcijomis, tokiomis kaip HDR, AWB ir kitos.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas