Kinijoje – itin sudėtingos „Apple“ dienos: fiksuojami ženkliai mažėjantys pardavimai, paaiškėjo ir pagrindinė to priežastis

Lukas Snarskis

2024-01-11, 10:31

0 komentarų

Išmaniųjų telefonų gamintojai kasmet pristato gausybę įvairiausių naujienų, tačiau tai niekaip nepadeda įtikinti vartotojų atsinaujinti. Šioje rinkoje jau kuris laikas fiksuojami mažėjantys pardavimai, kas buvo įprasta tendencija pastaruosius kelis metus. Kaip bebūtų, situacija kiek keičiasi dabar.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
Kinijoje – itin sudėtingos „Apple“ dienos: fiksuojami ženkliai mažėjantys pardavimai, paaiškėjo ir pagrindinė to priežastis

Ekspertai ir toliau prognozuoja mažėjančius išmaniųjų telefonų. Nepaisant to, brangesnių įrenginių pardavimai išsiskiria iš visos rinkos, rodo 2023 metų ketvirtojo ketvirčio rezultatai. „Counterpoint Research“ duomenimis, aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų pardavimai per metus išaugo 6 proc.

Tačiau didėjantis brangesnių telefonų populiarumas nepadeda JAV milžinei „Apple“. Atrodo, jog susidomėjimas šios bendrovės produkcija turėtų augti, bet Kinijoje fiksuojami visiškai priešingi rezultatai. „Jefferies“ analitikai skaičiuoja mažėjančius kompanijos pardavimus Kinijoje, o situacija nesikeis ir šiemet.

Remiantis naujausiais duomenimis, „iPhone 15“ serijos išmaniųjų telefonų pardavimai Kinijoje buvo itin nesėkmingi. Lyginant su ankstesniais metais išleistais modeliais, prekybos apimtys sumažėjo net 30 proc. Pastebima, jog priešingus rezultatus fiksuoja „Huawei“ – šios kompanijos vadovai turėtų džiaugtis sėkmingais „Mate 60“ linijos įrenginių pardavimais.

Verta pastebėti, jog „iPhone 15“ serijos išmaniųjų telefonų pristatymas įvyko praėjus vos dvejoms savaitėms po to, kai debiutavo „Huawei Mate 60 Pro“. Analitikai įsitikinę, kad patriotizmas paskatino žmones rinktis „Huawei“ flagmaną su nauju Kinijoje pagamintu procesoriumi, o ne JAV bendrovės produktus.

„Jefferies“ analitikai skaičiuoja, kad „Huawei“ pardavė daugiau nei 35 mln. naujųjų savo išmaniųjų telefonų, o skaičius galėjo būti ir dar didesnis. Kinijos technologijų bendrovė susidūrė su tam tikrais tiekimo apribojimais, todėl negalėjo pilnai patenkinti rinkos poreikio.

2024 metų prognozės taip pat nežada nieko gero „Apple“ vadovams. Manoma, jog JAV technologijų kompanija bus priversta skaičiuoti ir toliau mažėjančius pardavimus Kinijoje. Pastebima ir ganėtinai įdomi tendencija, kuri rodo, jog mažinamos „iPhone“ telefonų kainos nepadeda didinti pardavimų. Jeigu situacija nesikeis ir ateityje – bendrovė gali prarasti nemažą Kinijos rinkos dalį.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas