Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Lietuva užmezgė kontaktą su E.Musku: lietuviai sulauks palydovinio interneto?

Lietuva užmezgė kontaktą su E.Musku: lietuviai sulauks palydovinio interneto?

Ignas Petrikonis

2021-02-23, 16:50

Susisiekimo ministras Marius Skuodis nuotoliniame susitikime pirmadienį su palydovinio interneto lyderės „SpaceX“ atstovais aptarė palydovinio interneto technologijų plėtros galimybes Lietuvoje ir Baltijos regione, taip pat galimybę bendradarbiauti JAV bendrovei plėtojant Europoje plačiajuosčio interneto ryšio sistemą „Starlink“.

„SpaceX“, Kanados ir JAV verslininko Elono Musko bendrovė, šiuo metu pirmaujanti privačiame kosmoso sektoriuje pagal paleidžiamų palydovų skaičių, yra viena didžiausių inovacijų kūrėjų pasaulyje. Pasak susisiekimo ministro, Lietuva galėtų būti tiltu palydovinio interneto plėtrai Baltijos šalių ir viso regiono rinkose.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Starlink-carrusel-900x491-1

„Turime būti lankstūs, atviri ir aktyvūs, siekiant Lietuvoje pritaikyti inovatyvius, naujausių technologijų sprendimus, kad vartotojams galėtume sukurti kuo daugiau pasirinkimo galimybių naudotis sparčiuoju internetiniu ryšiu. Todėl esame pasirengę bendradarbiauti su inovacijų kūrėjais. Šios dienos susitikimas su vienais didžiausių inovacijų lyderiais pasaulyje nuteikia labai optimistiškai“ , – sakė ministras M. Skuodis.

Naujos kartos prieigos interneto (30 Mbps ir didesnio greičio) aprėptis Lietuvoje šiuo metu siekia 69 proc. namų ūkių (ES vidurkis – 86 proc.). Nors 2014–2019 m. laikotarpiu ne lėtesnio kaip 100 Mbps spartos fiksuotojo plačiajuosčio ryšio skvarba Lietuvoje padidėjo (nuo 6,2 proc. iki 32 proc.), ES nustatytas tikslas – iki 2020 m. užtikrinti, kad 50 proc. visų Lietuvos namų ūkių naudotųsi 100 Mbps ir spartesniu internetu – vis dar nepasiektas.

image_750x_5eb2b1fb59d41

Palydovinio ryšio plėtra regione leistų Lietuvai ne tik pasivyti, bet ir kur kas greičiau įgyvendinti ES nubrėžtus tikslus, be to, mažesnėmis sąnaudomis. Pažymėtina, kad iki 2025 m. ES valstybės narės turi sudaryti galimybę visiems namų ūkiams naudotis ne mažesnės kaip 100 Mbps spartos interneto ryšiu.

Siekiant skatinti skaitmeninę ekonomiką ir verslą, Lietuvoje jau šiemet turėtų pradėti veikti komercinis naujos kartos 5G mobilusis ryšys. Iki 2025 m. taip pat ketinama užtikrinti laipsnišką 5G ryšio plėtrą visoje šalies teritorijoje. Tai leistų spartinti išmanių technologinių sprendimų taikymo galimybes transporto ir logistikos srityse, plėtoti skaitmeninę infrastruktūrą tarptautiniuose transporto koridoriuose „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“, valstybinės reikšmės keliuose, geležinkeliuose ir uostuose.

satellite.jpg.optimal

„Starlink” – JAV astronautikos bendrovės „SpaceX“ dirbtinių žemės palydovų sistemos projektas, galėsiantis sutiekti 100 Mbps ir didesnės spartos interneto prieigą visoje planetoje. Palydovinis plačiajuostis ryšys, kurį teikia „Starlink“ technologija, ypač vertingas regionuose, kur nepakanka antžeminės infrastruktūros.

Šiuo metu Žemės orbitoje yra daugiau kaip 1100 „Starlink“ palydovų. Planuojama, kad kosminio interneto ryšio tinklas ilgainiui padidės iki 12 tūkst. palydovų.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas