Telefonai

Lietuviai gali likti be galimybės paskambinti net ir draugams: netrukus įsigalios pokyčiai, į kuriuos sureaguoti turėtų kiekvienas iš mūsų

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) parengė tvarką, pagal kurią per kelerius metus ryšio numerių priekyje esantį skaičių 8 pakeis 0. Nuo kovo 1 dienos oficialiai prasideda pirmasis pokyčių telefonų numeriuose įgyvendinimo etapas. Tiesa, kol kas tik techninis ir svarbus mobiliojo ryšio operatoriams.

Lietuviai gali likti be galimybės paskambinti net ir draugams: netrukus įsigalios pokyčiai, į kuriuos sureaguoti turėtų kiekvienas iš mūsų

Šie žingsniai leis įgyvendinti daugiau nei 20 metų užtrukusį procesą, kurį stabdė naudojami skubiosios pagalbos tarnybų trumpieji numeriai, kurių dalis 0 naudojo kaip ryšio numerio pradžią: 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Kristina Mikoliūnienė, RRT tarybos narė, išskiria tris pagrindinius etapus, kaip bus įgyvendinimas visas numeracijos pokytis.

„Šiemet žmonės pokyčių dar nepajus, nes pirmiausia savo sistemas turės pritaikyti operatoriai. Tik nuo 2024 metų kovo atsiras galimybė telefono numerio priekyje esantį 8 keisti į 0“, – pabrėžia Kristina Mikoliūnienė, RRT tarybos narė.

RRT atstovė primena, kad pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, išsisaugodami kontaktų ryšio numerius savo užrašinėse. Ką jau dabar gali pradėti daryti vartotojai – keisti numerių priekyje esantį 8 į tarptautinį kodą +370. Šiuo metu jau yra veikiančių mobiliųjų programėlių, kurios leidžia paprastai pakoreguoti telefono numerius.

Po metų, nuo 2024 metų kovo iki 2025 metų kovo, prisiskambinti galėsime tiek su 8, tiek su 0.

„Numatyta, kad 8 bus išjungtas 2025 metų kovo 1 dieną. Tiesa, dar kurį laiką, iki gruodžio 1 dienos, vartotojai gaus pranešimus, jog toks telefono numeris negalioja ir jį reikia pakoreguoti. Vėliau bus išjungta ir ši informavimo funkcija“, – aiškina K. Mikoliūnienė.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

13 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Simonas

Pavėluotas straipsnis. Daugelis nebesugebės psichologiškai per tookįįį ttrruummppąą laiką pasiruošti.Nemažai išsižadės telefonų, giminių,artimųjų.Nebekalbėsis ne tik telefonu,bet ir namie,su kaimynais. Nebesodins bulvių, nebesės javų,nemelš karvių.Kils badas,karas ir maras.Ir po daugel metų prieisime ten,kur ir turėjome atsidurti rašydami(ir ne tik)tokias nesąmones.Kaip sakė R.Zubovas(Čiurlionio anūkas):"Taip yra todėl, kad mes esame primityvūs.Norime atostogauti Balyje,o užtektų nueiti nusiskinti agurką".Tiesa,dabar nebe visi,ypač maži,žino iš kur tie agurkai ar pienas.Prancūzai sako: "Toks gyvenimas".

Ray

Kvailiai siaučia, geriau nerašytu komentarų, nes be burokų lauko daugiau nieko nesupranta. 0 visame pasaulyje naudojamas jau 100 metų, o 8 yra tik spec paslaugų arba sex numeris taip kaip idijotiška XXL Maxima.... visi užseniečiai klausia... kas čia sex shopas. Todėl Lietuvoi ir norima integruotis į pasaulį o nebūti kaip rašistai ar papuajai su savo aštuonetais.

123

Jau tie pavadinimai....šita jaunoji kvailių karta nesugeba nieko parašyti normaliai....kažkokie debilai...

Lankytojas

Tai kam tie gazdinimai ,kam kelti paniką,ar nebemokame gyventi be panikos?Juk tinklai praneš?

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas