Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Lietuvių pamėgtas telefonų gamintojas bandė gudrauti: paaiškėjo klastingas kinų planas

Lietuvių pamėgtas telefonų gamintojas bandė gudrauti: paaiškėjo klastingas kinų planas

Lukas Snarskis

2021-07-11, 08:15

Išmaniųjų telefonų gamintojai tarpusavyje konkuruoja kiekviename segmente ir nesvarbu ar kalbėsime apie pigius ar brangius produktus. Kartais pasitaiko taip, jog norint pasirodyti geresniais nei konkurentai, panaudojami ne patys sąžiningiausi sprendimai. Būtent tai dabar paaiškėjo apie lietuvių pamėgtą „OnePlus“ kompaniją.

Neseniai atliktame ilgame ir išsamiame tyrime, „AnandTech” nustatė labai įdomų „OnePlus 9“ ir „9 Pro” modelių veikimo „optimizavimą“. Iš esmės „OxygenOS” analizuoja programėles, kurių veikimą ji dažniau apriboja, kaip manoma, siekdama prailginti akumuliatoriaus veikimo laiką. Įdomiausia tai, jog „OnePlus“ naudojama operacinė sistema netaikydavo jokių ribojimų našumo analizės programėlėms, kurias „Geekbench” laiko sukčiavimu.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

oneplus_9_pagr_2021-04-26-074528

Todėl „Geekbench” ėmėsi veiksmų ir pašalino „OnePlus 9“ ir „OnePlus 9 Pro” iš savo duomenų bazės. „Geekbench“ teigia, kad sistema priima sprendimus dėl našumo remdamasi programų identifikatoriais, o ne elgsena. Kitaip tariant, sistema ieško konkrečių programų, kad išnaudotų visą savo našumą, o ne didina našumą, kai to reikalauja bet kuri programa.

„Geekbench“ praktikoje tai yra manipuliavimas našumu ir taip pat išnagrinės kitus „OnePlus“ įrenginius, kad įsitikintų, ar tas pats taikoma ir jiems.

oneplus-9-pro22

Tai ne visai tas pats atvejis, kaip sukčiavimai praeityje, kai gamintojai sureguliuoja savo telefonus, kad jie ignoruotų šilumines ribas atliekant tokius testus. Vietoj to nustatyta, kad „OxygenOS“ benchmark testų metu veikia pagal numatytą ribą, o beveik kiekviena kita programa gauna mažiau našumo. Tačiau poveikis labai panašus – „benchmark“ testų rezultatai rodytų našumo lygį, kurio programėlės tiesiog neturi.

Būtų įdomu pamatyti, kaip ši istorija išsivystys ir ar „OnePlus“ imsis kokių nors veiksmų. Kol kas oficialaus bendrovės atsakymo nėra.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Susiję įrenginiai

OnePlus 9

OnePlus 9

6,55 colio
4500 mAh

Išleista: 2021 kovas

OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro

6,7 colio
4500 mAh

Išleista: 2021 kovas

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas