Telefonai

Lietuvoje suduotas dar vienas smūgis SMS sukčiams: pasitelkiamos naujos priemonės, kurios gerokai apsunkins aferistų gyvenimą

Kovos priemonių su SMS sukčiais sąrašą Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) papildė dar keliomis priemonėmis.

Lietuvoje suduotas dar vienas smūgis SMS sukčiams: pasitelkiamos naujos priemonės, kurios gerokai apsunkins aferistų gyvenimą

Jau veikiančius įpareigojimus blokuoti prieigą prie žalingų interneto resursų bei persiųsti tik tokias vardines trumpąsias žinutes, kurios atitinka siuntėjų nurodytus identifikacinius požymius, papildė sprendimai blokuoti skambučius ir taikyti tinkamas technines, organizacines priemones įspėti vartotojus apie galimai apsimestines žinutes ar imtis jų blokavimo.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Nuo lapkričio 1 d. operatoriai įpareigojami blokuoti Lietuvos fiksuotojo ryšio numerius, jei fiksuoto ryšio numeriais skambučiai inicijuojami užsienyje. Operatoriai taip pat privalės blokuoti ir nesiųsti tranzitu skambučių, inicijuotų iš fiksuotojo ir mobiliojo ryšio numerių ar paslaugų ryšio numerių, jeigu dėl naudojamų numerių RRT nėra išdavusi leidimų ir numeriai nėra priskirti konkretiems paslaugų tiekėjams.

„Turės būti blokuojami ir užsienyje inicijuoti mobiliojo ryšio numeriai, jeigu jų abonentai nėra fiziškai išvykę iš Lietuvos teritorijos“, – teigia Darius Kuliešius, RRT pirmininko pavaduotojas.

Pasak jo, dar vienas RRT priimtas sprendimas – operatorių įpareigojimas įgyvendinti tinkamas technines ir organizacines priemones, kurios vartotojus įspėtų apie tai, kad gauta SMS žinutė galimai įtartina ar būtų imtasi veiksmų užkardyti jų gavimą. Apie parinktas prevencijos priemones operatoriai turi informuoti RRT iki gruodžio 1 d.

„Mes stebime situaciją ir vertiname, kaip veikia jau priimti mūsų sprendimai. Akivaizdu, kad reikia ne tik priimti sprendimus, bet ir operatyviai, efektyviai juos įgyvendinti. Labai skatiname geranorišką, aktyvų visų suinteresuotų pusių įsitraukimą į sprendimų vykdymą “, – pabrėžia D. Kuliešius ir primena, kad visi raginami informuoti Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą apie gautas įtartinas žinutes, nuorodas, numerius elektroniniu paštu: cert@nksc.lt.

NKSC patikrina praneštus atvejus ir įtraukia juos į registrą, kuriuo dalijasi su interneto paslaugų teikėjais.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas