Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Lietuvos operatoriams gali tekti atlyginti žalą: politikai vaikšto peilio ašmenimis

Lietuvos operatoriams gali tekti atlyginti žalą: politikai vaikšto peilio ašmenimis

alfa.lt

2021-05-09, 17:00

Estijos mobiliojo ryšio operatorė „Elisa“ grasina šalies vyriausybę paduoti į teismą ir reikalauti 50 milijonų eurų žalos atlyginimo, jei parlamentas uždraustų naudoti „Huawei“ ryšio įrangą.

Šią savaitę Estijos parlamentas pradėjo svarstyti komunikacijų paslaugų įstatymo pataisas, kurios neformaliai vadinamos „Huawei“ pataisomis ir, tikėtina, bus siekiama uždrausti naudoti šio Kinijos gamintojo įrangą plėtojant 5G tinklus.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

eeeeffac

Vienos iš Estijos mobiliojo ryšio operatorės „Elisa“ valdybos narys ir technologijų vadovas Toomas Pollis šios šalies žiniasklaidai teigė, kad reikalauti kompensacijos už patirtus nuostolius būtų logiška, nes bendrovė tampa geopolitinių procesų, pirmiausia, didžiųjų galimybių JAV ir Kinijos, tarpusavio kovos auka.

Mobiliojo ryšio tiekėjai visoje Europoje susiduria su netikrumu, įvairių šalių politikams svarstant, ar reikėtų prisijungti prie JAV iniciatyvos ir uždrausti Kinijos telekomunikacinės įrangos gamintojams tiekti įrangą 5G tinklams.

Europos šalys neturi vieningos pozicijos šiuo klausimu. „Huawei“ įranga vertinama kaip pažangiausia ir akivaizdžiai lenkianti konkurentes, tad jos atsisakymas ekonomikos gaivinimą su skaitmenizavimu siejančioje Europoje taptų rimta problema. Iš rinkos pašalinus vieną svarbiausių žaidėjų, kiltų įrangos kaina, kurią taip pat gamina dvi europietiškos bendrovės „Ericsson“ ir „Nokia“.

3a8d7e48-631c-4067-9d88-9594a4d7c4a4

Pastarosios irgi nėra sužavėtos politikų užmačiomis, nes grėstų pašalinimas iš joms svarbios Kinijos rinkos.

Draudimai naudoti „Huawei“ įrangą kai kuriems operatoriams reikštų ir būtinybę pašalinti dalį jau naudojamos šios gamintojos įrangos. T. Pollis atkreipė dėmesį, kad per koronaviruso pandemiją žmonės persikėlus dirbti ir mokytis į namus nuotoliniu, telekomunikacijų bendrovės turėjo papildomai investuoti į ryšio kokybę ir tai padidino galimus nuostolius.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas