„Google Play“ parduotuvė šiuo metu yra didžiausia tokio tipo programėlė pasaulyje, kuri įdiegta kone kiekviename „Android“ išmaniajame telefone. Nesunku nuspėti, jog ja naudojasi milijardai žmonių, o tai automatiškai paverčia šią aplikaciją ir internetinių nusikaltėlių jauku.
„Android“ išmaniųjų telefonų savininkai ir vėl atsidūrė pavojuje – aptiktos naujos programėlės, kurios yra apkrėstos įvairiais virusais. Skelbiama, kad tokias aplikacijas yra įsidiegę milijonai „Android“ įrenginių turėtojai, o šių programėlių sąraše – 19 pavadinimų.
Teigiama, kad kenksmingos programėlės yra nusitaikę į vartotojų asmeninius duomenis, kai kurios iš jų turi ir išpirkos reikalaujančių užkratų. Šias kenksmingas aplikacijas aptiko „Malwarefox“ saugumo specialistai, kuri rekomenduoja nedelsiant pasitikrinti ar savo telefone neturite vienos iš minimų programėlių.
Kaip žinia, „Google“ sukurta ir prižiūrima platforma niekada nepasižymėjo kaip geriausiai apsaugota nuo piktavalių, o tai puikiai iliustruoja ir dabartinė situacija. Verta pastebėti, jog žemiau pateikiamos aplikacijos sėkmingai įveikė „Google Play Protect“ apsaugos priemones ir buvo sėkmingai publikuojami „Play Store“ parduotuvėje.
Jeigu turite kažkurią iš šių programėlių savo išmaniajame telefone – pašalinkite jas nedelsiant. Pilną aplikacijų sąrašą rasite kiek žemiau.
„Autolycos“ virusu apkrėstos „Android“ programėlės:
„Joker“ virusu apkrėstos „Android“ programėlės:
„Harly“ virusu apkrėstos „Android“ programėlės:
Norėdami kovoti su kenkėjiškomis programomis, paprastai rekomenduojame patikrinti, ar komentarų skiltyje nėra ženklų, kurie sufleruotų apie laukiantį pavojų. Taip pat siūlytumėme vengti aplikacijų, kurios turi mažai atsisiuntimų ar jų neturi visai, o taip pat yra naujai įkeltos. Žinoma, jei programėlė nauja – tai nereiškia, kad ji yra žalinga, tačiau visuomet reikėtų išlikti budriems.
Žinoma, pats svarbiausias žingsnis, siekiant apsisaugoti nuo virusų - atnaujinti telefono programinę įrangą. Ypač svarbūs dideli atnaujinimai, tokie kaip „Android 12“ ar „Android 13“, kurie užkerta kelią kenkėjiškoms programoms toliau siurbti jautrius vartotojo duomenis ir panaikina leidimus neaiškioms aplikacijos rodyti nepageidaujamas reklamas.
Visgi, nereikėtų ignoruoti ir saugumo pataisymų naujinių, kadangi jie užlopo specifines spragas, kurias gali išnaudoti tam tikri virusai.
Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.
Temos
Taip pat skaitykite
0 komentarų