Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Naujasis „Redmi Note 10 Pro” pateikė nemalonią staigmeną: yra ypač nepatvarus

Naujasis „Redmi Note 10 Pro” pateikė nemalonią staigmeną: yra ypač nepatvarus

Dainius Martinkus

2021-03-21, 16:00

Visai neseniai buvo pristatyta „Redmi Note 10” serija, kurios ilgai laukė didelė dalis taupyti linkusių pirkėjų. „Redmi Note 10 Pro“ yra galingiausias šios serijos išmanusis telefonas, tiesa, Indijos rinkoje jis vadinamas „Redmi Note 10 Pro Max“. Sunku suvokti, kodėl tą patį modelį skirtingose šalyse reikia pardavinėti skirtingu pavadinimu „Note 10 Pro“, nes tai įneša daug sumaišties. Tačiau šis nesusipratimas, panašu, yra mažiausia telefono problema.

Dizaino prasme „Redmi Note 10“ telefonai atnaujinti iš pagrindų. Skirtumas nuo „Redmi Note 9“ daugiau nei akivaizdus - įkvėpimo šįkart semtasi iš pernai debiutavusio „Xiaomi Mi 10 Ultra”. Nuostabą kelia netik šio įrenginio dizainas bet ir kaina. Kaip „Redmi“ pavyko pasiūlyti puikių specifikacijų telefoną už žemą kainą? Akivaizdu - neapsieita be kompromisų tose srityse, kurios neatsispindi specifikacijų lape. Viename „Youtube“ kanale pasirodė „Note 10 Pro Max/ Note 10 Pro“ patvarumo testas, kurio rezultatai, deja, labai nuviliantys.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Kaip ir dažnas patvarumo testas, jis susideda iš kelių dalių: panardinimo į vandenį, atsparumo mechaniniams pažeidimams (pvz. braižymuisi) bei puikiai žinomo lenkimo testo, tikrinančio, kaip lengvai telefono korpusas lūžta. Deja, „Redmi Note 10“ blogiausiai pasirodė būtent paskutinėje dalyje - korpusas apgailėtinai lūžo per pusę.

Pirmiausia buvo atliktas vandens testas „Redmi Note 10 Pro“ 5 minutėms panardinus po vandeniu. Iš pradžių pasidžiaugta, kad ištraukus telefoną iš vandens jis veikė puikiai. Tiesa, atvėrus SIM kortelės lizdą vis dėl to pasimatė vanduo, kas rodo, kad jo į telefono vidų pateko išties nemažai. Po kelių minučių išmanusis pradėjo persikraudinėti savaime ir kol galiausiai nustojo veikti.

Redmi-Note-10__water

Tiesa, „Note 10 Pro“ šiek tiek pradžiūvęs vėl įsijungė, tad iš dalies galima laikyti, kad vandens testą šis telefonas išgyveno. Tokia situacija yra įprasta su telefonais, kurie neturi „IPXX“ sertifikavimo - vanduo dažniu atveju patenka pro įvairiais ertmes korpuse. Tai gali būti ausinių lizdas, garsiakalbis ar SIM lizdas. Tokius įrenginius patartina atokiau laikyti nuo vandens. Ne išimtis ir „Redmi Note 10 Pro“ - jei jus lydės sėkmė, telefonas išgyvens, jei ne - neturintiems draudimo toks nuotykis brangiai atsieis.

Kalbant apie atsparumą įbrėžimams, nieko naujo nepasakysime. „Redmi Note 10 Pro Max“ ekranas ir galinė nugarėlė apsaugota „Corning Gorilla Glass 5“ stiklu. Kaip žinome, šis stiklas įbrėžiamas šešto kietumo lygio pagal Mohso skalę rėžtuku, o gilesnes žymes palieka septinto kietumo lygio pagaliukas. Žmonių kalba kalbant, tais reiškia, kad mūsų kišenėse ar krepšiuose įprastai esančios monetos ir raktai nesubraižys telefono, nebent sugalvosite nueiti į smėlėtą paplūdimį. Kiek jautresnis įbrėžimams yra plastikinis telefono korpusas ir LED blykstės dangtelis.

note10_scratch

Na, o dabar turėtų suklusti tie telefono savininkai, kuriems dažnai pasitaiko išmesti telefoną iš rankų. „Note 10 Pro Max“ išmetus maždaug iš 1m aukščio, kas būtų maždaug juosmens aukštis, telefonas liekas nepažeistas, kai nukrenta kampu arba nugarėle ant žemės. Situacija kiek prastesnė, kai įrenginys nukrenta ekranu žemyn. Net įvykus kritimui iš juosmens aukščio ekranas skilo ir nustotojo reaguoti į prisilietimus - ganėtinai prastas rezultatas.

Redmi_note10_bend

Na ir žinoma pati įdomiausia testo dalis - kontraversiškasis lenkimo testas, kuris parodo telefono konstrukcijos tvirtumą. Deja, „Note 10 Pro Max“ negali pasigirti tvirtu korpusu, nes jis vis dar gaminamas iš plastiko, kuris nepaisant tam tikrų metalinių sutvirtinimų lengvai lūžta per pusę. Didžiausia „Note 10 Pro Max“ problema - plastikiniame korpuse sumontuotas piršto antspaudų skaneris, kuris struktūriškai yra silpniausia korpuso vieta. Būtent ten ir lūžta telefonas. Didelės išpjovos telefono korpuse neprideda stiprumo, o kaip tik dar papildomai susilpnina konstrukciją. Kitaip tariant, nepatariame „Redmi Note 10 Pro” laikyti galinėje kelnių kišenėje, nes vieną galima ten rasite du perpus mažesnius ir neveikiančius telefoniukus.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Juozas

Norėjau šio aparačiuko, o dabar galvoju: Neturėsiu dviejų telefoniukų...?

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas