Naujausias „Apple“ skandalas pasiekė kulminaciją: bendrovė ėmėsi veiksmų, sužinokite koks to galutinis rezultatas

Prieš kelias savaites plačiai pasklidus informacijai apie galimai nesaugų telefoną „Apple iPhone 12“ ir jo šalinimą iš Prancūzijos rinkos, istorija pasiekė savo kulminaciją, informuoja Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Naujausias „Apple“ skandalas pasiekė kulminaciją: bendrovė ėmėsi veiksmų, sužinokite koks to galutinis rezultatas

Prancūzijos reguliuotojas „Agence nationale des fréquences“ (ANFR) paskelbė, kad „Apple iPhone 12“ telefonas po programinės įrangos atnaujinimo atitiko leistinas savitosios sugertosios galios (SAR) ribas galūnėms.

„Leistina sugertosios galios riba galūnėms, arba paprasčiausiai rankoms tenkanti elektromagnetinė spinduliuotės galia, yra 4 W/kg. Nauji laboratorijoje atlikti matavimai parodė, kad rezultatas šiuo metu siekia 3,94 W/kg“, – teigia Arvydas Giedraitis, RRT elektromagnetinio suderinamumo skyriaus vedėjas.

Anksčiau šis rodiklis siekė 5,74 W/kg, todėl Prancūzijos reguliuotojas nuo rugsėjo 12 d. buvo sustabdęs prekybą telefonais „Apple iPhone 12“ Prancūzijos teritorijoje. Dabar, kai gamintojas atliko korekcinius veiksmus, šis draudimas bus atšauktas.

„Matavimo procedūra savitajai sugertajai galiai vertinti, kai žmogų veikia rankoje laikomų ir prie kūno nešiojamų belaidžio ryšio įtaisų radijo dažnių elektromagnetiniai laukai, yra reglamentuojama Europos Sąjungoje. Yra matuojama radijo dažnio elektromagnetinių laukų galia tenkanti žmogaus viso kūno tūriui (leistina vidutinė riba 0,08 W/kg), lokalizuota tik galvai ir liemeniui (leistina pikinė riba 2,00 W/kg), ir lokalizuota galūnėmis (leistina pikinė riba 4,00 W/kg)“, – aiškina A. Giedraitis.

Pasak RRT eksperto, šiuo metu tik kelios privačios laboratorijos Europoje atlieka SAR matavimus. A. Giedraičio vadovaujama RRT laboratorija nuo 2023 m. balandžio Europos Komisijos įgyvendinimo sprendimu paskirta ES radijo ryšio įrenginių bandymų įstaiga.

„Mes Lietuvoje SAR bandymus radijo ryšio įrenginiams parduodamiems ES rinkoje planuojame pradėti nuo 2025 metų. Žmonių ir naminių gyvūnų sveikatos apsauga ir sauga – vienas iš esminių reikalavimų visiems radijo ryšio įrenginiams. Pradėjus ir Lietuvoje atlikti tokius bandymus, radijo ryšio įrenginių naudotojai bus labiau apsaugoti nuo neleistinai stiprių radijo dažnių laukų, kuriuos galimai skleidžia kai kurie radijo ryšio įrenginiai, poveikio“, – pabrėžia A. Giedraitis, RRT elektromagnetinio suderinamumo skyriaus vedėjas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas