„Apple“ problemos su „iPhone 13“ nesibaigia: gamybos planai keičiasi, tačiau tai ne vienintelė ištikusi bėda

„Apple“ problemos su „iPhone 13“ nesibaigia: gamybos planai keičiasi, tačiau tai ne vienintelė ištikusi bėda

Leonardas Sindaravičius

, atnaujinta 2021-12-04, 17:37

Dar prieš oficialų „iPhone 13“ debiutą kilo daug abejonių dėl naujojo produkto sėkmės bei kompanijos sugebėjimo patenkinti paklausą, tačiau „Apple“ demonstravo stiprų pasitikėjimą savimi. Įmonė iš tiekėjų užsakė net 90 mln. įrenginių, kurie turėjo būti pagaminti iki metų galo, tačiau, kaip ir buvo galima tikėtis, puslaidininkių elementų trūkumas bei besitęsianti pandemija pakišo tam koją.

„Bloomberg“, remdamasi tiekimo grandinės šaltiniais teigia, jog „Apple“ savo pirminio plano neįgyvendins ir bendras užsakytų prietaisų kiekis bus net 10 mln. mažesnis nei iš pradžių planuota - šiemet viso bus pagaminta apie 80 mln. „iPhone 13“ serijos telefonų. Kompanija apie pakitusius planus jau yra informavusi savo tiekėjus.

Apple iPhone 13 Pro 128GB Graphite (Juodas)

iphone-13-pro-max-1

Gamybos kiekio pokyčiams įtaką daro ir kritusi šių išmaniųjų telefonų paklausa - vartotojai yra nusivylę ilgu laukimo laiku ir įrenginių pasiekiamumu parduotuvėse. Tai reiškia, kad norint įsigyti „iPhone 13“ ne tik tenka laukti kelias savaites kol užsakytas įrenginys pasieks parduotuvę, bet ir ne visi prekybos tinklai suteikia galimybę išbandyti visus šiai serijai priklausančius telefonų modelius.

Kai kurie vartotojai dėl ilgo laukimo laiko nusprendė tiesiog palaukti „iPhone 14“, su kuriuo turėtų atkeliauti ir daugiau naujovių. Prastus pardavimus palydi ir būsimos naujos koronaviruso atmainos baimė.

Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite (Juodas)

iphone-13-review-dan-baker-10

Ryškėja „iPhone“ saugumo spragos

Nuo pat „iPhone“ debiuto ir skaitmeninės eros įsibėgėjimo šie įrenginiai buvo žinomi dėl geresnių privatumo savybių lyginant su „Android“ įrenginiais. „Apple“ ne kartą naudojo tai marketingo tikslais, tačiau naujausiais duomenimis tai yra ne daug daugiau, nei tik stereotipas. Galbūt kompanija skyrė per daug dėmesio privatumo naudojimui reklamai, kad pamiršo iš tikro skirti dėmesio savo saugos sistemoms, mat jų silpnumą išryškino ne konkurentai ar įsilaužėliai, o teismo nutarimas. Teisėjo teigimu slaptažodžiai, biometriniai duomenys ir pažangi veido atpažinimo sistema nėra pakankamos saugumo priemonės.

Istorija prasidėjo San Paulo mieste, Brazilijoje, šių metų birželio trečiąją, kuomet iš naudotojo buvo pavogtas „iPhone 12“. Po vagystės plėšikas sugebėjo pakeisti įrenginio slaptažodį, išjungti „Find My“ funkciją bei gauti prieigą prie asmeninių duomenų. To pakako, kad sukčius galėtų atlikti pavedimus aukos vardu, žinoma iš nukentėjusiojo asmens banko sąskaitos.

Ir tai nėra vienintelis toks atvejis - Brazilijoje ne kartą buvo pavogti „iPhone“ išmanieji telefonai su tikslu įsilaužti į banko sąskaitas bei pavogti asmenines santaupas. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog vagys ne tik „nulaužia“ pačius telefonus, bet ir sėkmingai įsilaužia į banko aplikacijas - galbūt visos kaltės negalima suversti tik išmaniųjų telefonų gamintojai?

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Vidas

Jūs bent pasidomėkit, kaip sukčiai “nulaužė” iPhone. Nejuokinkit.

G. S.

Faktas,kad nulauze.Nejuokinga. O del naujoviu,tai jau seniai,oficeliai pranesta,kad lyginant su 13 aipuodu,14-am ju beveik nebus,del suprantamu"priezasciu".

Rekomenduojama

Susiję įrenginiai

Apple iPhone 13

Apple iPhone 13

6,1 colio
3240 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Apple iPhone 13 mini

Apple iPhone 13 mini

5,4 colio
2438 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Apple iPhone 13 Pro

Apple iPhone 13 Pro

6,1 colio
3095 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Apple iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max

6,7 colio
4373 mAh

Išleista: 2021 rugsėjis

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas