Oficialiai pristatyta „PlayStation 5” konsolė

Oficialiai pristatyta „PlayStation 5” konsolė

TheVerge

2020-06-12, 08:59

Vakar, birželio 11 dieną, surengtoje konferencijoje „Sony” pademonstravo „PlayStation 5” konsolę. Kompiuteris buvo pristatytas tik po valandą trukusių šiai platformai skirtų žaidimų anonsų.

PS5 stovės vertikaliai, panašiai kaip ir jo didžiausias konkurentas „Xbox Series X”, ir bus parduodamas dviejų versijų - su optiniu diskų skaitikliu arba visiškai skaitmeninis. Kompanija taip pat užsiminė ir apie keletą „PlayStation 5” aksesuarų - „DualSense” pultelių įkrovimo stotelę, HD kamerą, „Pulse 3D” belaides ausines ir medijai skirtą nuotolinio valdymo pultelį.

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

ezgif.com-webp-to-png%20-%202020-06-12T004527.880

„Sony”, panašiai kaip „Microsoft”, informaciją apie techninius PS5 parametrus pateikia ganėtinai dozuotai. Jau žinoma, kad jos viduje bus montuojamas 8 branduolių „AMD Zen 2” procesorius ir speciali „AMD RDNA” vaizdo plokštė. Šios „AMD” mikroschemos sugebės išvystyti 10,28 teraflopo galią, naudodamos kintančius taktinius dažnius.

Bendrovė taip pat susirūpino ir žaidimų paleidimo trukme - ji smarkiai sutrumpinta pasitelkus SSD sprendimą. Šis judančių dalių neturintis diskas turės 825GB atminties, o duomenis nuskaitys 5.5GB/s greičiu. „Sony” reikalauja, kad visi PS5 diske įdiegti žaidimai sugebėtų išnaudoti šį pajėgumą. Tai jau pademonstravo „Epic Games” su įspūdingu „Unreal 5” grafikos variklio anonsu, šioje konsolėje parodžiusi 8K kokybės grafiką ir dinamiškai kintantį apšvietimą. Kaip jau supratome, „PlayStation 5” palaikys 8K raišką arba 4K ir 120Hz kokybę. Žaidimų kompiuteris atkurs ir 3D audio.

ps5

Dar balandžio 7 dieną „Sony” anonsavo PS5 skirtą „DualSense” pultą, turintį adaptyvius viršutinius mygtukus, gebančius vibruoti ir taip dar labiau padėti žaidėjui įsitraukti į žaidimą. Taip pat atsirado ir naujas „Create” mygtukas, skirtas dalintis žaismo turiniu. Kaip ir ankstesniuose „DualShock” pulteliuose, D padas ir mygtukai išliks viršutinėje pulto dalyje, o analoginės svirtys - žemiau jų. „DualSense” centre montuojama liečiama aikštelė, kurios abiejose pusėse yra po naują šviesos juostą.

ezgif.com-webp-to-png%20-%202020-06-12T004653.876

Kompanija skelbia, kad PS5 palaikys „iš proto varančią” gausybę PS4 žaidimų, kurių šiandien priskaičiuojama beveik 4000. Maža to, „Sony” tikisi, kad šie seni žaidimai išnaudos galingesnę „PlayStation 5” geležį ir pasiūlys stabilesnį kadrų per sekundę skaičių bei galimai didesnę grafikos rezoliuciją.

Iš šiai konsolei skirtų žaidimų pirmu smuiku groja „Ubisoft” kūrinys „Assassin’s Creed Valhalla”, pasirodysiantis tada, kai prasidės oficiali prekyba PS5. Tikslios datos kol kas nepaskelbta, bet tai planuojama šių metų lapkričio-gruodžio mėnesį. „PlayStation 5” JAV rinkoje numatoma kaina, pasak įvairių šaltnių sieks 499 dolerius (apie 450 eurų).

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas