Telefonai

„OnePlus“ sugalvojo opiausios kai kurių telefonų problemos sprendimą: dalis telefonų savininkų gaus amžiną ekrano garantiją

„OnePlus“ pagaliau išsprendė nuolatinę „žaliosios linijos“ problemą, paveikiančią kai kuriuos jos vartotojus, suteikdama visą gyvenimą trunkančią ekrano garantiją paveiktiems vartotojams.

„OnePlus“ sugalvojo opiausios kai kurių telefonų problemos sprendimą: dalis telefonų savininkų gaus amžiną ekrano garantiją

Daugybė „OnePlus“ vartotojų pranešė apie neįprastą „žaliosios linijos“ problemą savo senesniuose „OnePlus“ telefonuose su AMOLED panelėmis, todėl bendrovė paskatino imtis veiksmų.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Atrodo, kad problema yra plačiai paplitusi keliuose įrenginiuose, tačiau „OnePlus“ nusprendė ją išspręsti iš karto, suteikdama visą gyvenimą trunkančią ekrano garantiją „OnePlus 8 Pro“, „OnePlus 8T“, „OnePlus 9“ ir „OnePlus 9R“ savininkams. Naudotojams, kuriems „OnePlus 8“ ir „OnePlus 9“ serijos įrenginiuose kyla „žaliosios linijos“ problema, pagal šią garantiją bus padengtos ekrano remonto išlaidos.

„Android Authority“ pasidalino šiuo oficialiu „OnePlus“ pareiškimu apie visą gyvenimą trunkančią ekrano garantiją paveiktiems vartotojams:

„Suprantame, kad ši problema sukėlė daug nepatogumų nukentėjusiems vartotojams, todėl atsiprašome už tai. Atsižvelgiant į mūsų nenutrūkstamą įsipareigojimą, raginame vartotojus apsilankyti artimiausiame „OnePlus“ aptarnavimo centre, kad būtų atlikta įrenginių diagnostika, o mes nemokamai pakeisime visų įrenginių, kuriuos paveikė situacija, ekraną.

Tam tikriems „OnePlus 8“ ir 9 serijos įrenginiams taip pat siūlome kuponą, kuris suteiks vartotojui nemažą procentą įrenginio vertės, kad būtų galima atsinaujinti į naują „OnePlus“ įrenginį. Atsižvelgdami į dabartinę situaciją, visiems paveiktiems įrenginiams suteikiame viso gyvenimo ekrano garantiją. Dėkojame už supratingumą ir palaikymą.“

„OnePlus“ išskirtinių paslaugų centrų pranešimai, kuriuos nurodė „Telegram“ vartotojas @docnok63, informuoja klientus, turinčius „žaliosios linijos“ problemą, apie galimas atnaujinimo nuolaidas. Ši iniciatyva leidžia vartotojams įkeisti savo paveiktus įrenginius ir įsigyti naujesnius „OnePlus“ modelius, jei jie perka internetu „OnePlus India“ svetainėje. Tie, kurie nusprendžia įsigyti išskirtinį Indijai skirtą „OnePlus 10R“, galės pasinaudoti papildoma 4500 rupijų nuolaida kupono pavidalu.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Temos

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Cead

O kam tą problema spresti? Kompaktiški telefonai ganėtinai nedidelė rinkos dalis, daugumai pirkėjų norisi turėti telefoną kuo didesniu ekranu. Oneplus pasiskaičiuoja, ar verta ar neverta kažką nedidelio gaminti kažkokiai mažumai.

Tomas

Ne "žalią" problemą spręsti reikia, o ekrano dydžio. Oneplius kada išleisite modelį su 6' ekranu, nes dabar visus štampuojate 6.7', nors buvo nordas2 su 6.4...Prabuskite, nes kiti jau prabudę!..

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas