Paaiškėjo atsakymas į amžiną klausimą: kiek atminties reikia jūsų „Android“ telefonui?

Leonardas Sindaravičius

2022-01-26, 14:55

2 komentarai (-ų)
Paaiškėjo atsakymas į amžiną klausimą: kiek atminties reikia jūsų „Android“ telefonui?

Nepaisant nepalyginamo populiarumo, „Apple iPhone“ ant popieriaus neatrodo taip gerai, kaip daugelis pigesnių „Android“ išmaniųjų telefonų. Pavyzdžiui, aukščiausio lygio „iPhone 13 Pro Max“, kainuojantis mažiausiai 1279 eurus, už 128 GB atminties turinčią versiją, turi vos 6 gigabaitus operatyviosios (RAM) atminties. Net žiūrint platesniu mastu, „iPhone“ esanti RAM svyruoja tarp 4 ir 6 GB, o negana to, visi modeliai naudoja vienodus 12 MP raiškos kamerų sensorius. Tuo tarpu „Android“ visatoje toks RAM kiekis yra tik pradžia - galingesni modeliai turi net iki 18 GB operatyviosios atminties, o jų kamerų sistemose nėra neįprasta matyti po kelis itin aukštos raiškos (net iki 64 MP) sensorius.

Žinant tokią informaciją kyla abejonių, ar tikrai daugiau yra geriau? Ar „Android“ išmaniesiems telefonams iš tikro reikia tiek daug operatyviosios atminties?

Viena iš talpesnės atminties priežasčių be abejo yra konkurencija - daugelis gamintojų stengiasi pranokti kitus, o vienas iš būdų tai pasiekti yra maksimizuojant prietaiso specifikaciją ant popieriaus. „Apple iPhone“ neturi tokio tikslo, mat pati kompanija nežiūri į „Android“ įrenginių gamintojus kaip į tiesioginius konkurentus.

Kita svarbi priežastis yra tai, kad „Android“ aplikacijos paprastai reikalauja daugiau resursų, tad akivaizdu, kad vartotojai rinkdamiesi telefonus su šia operacine sistema kreipia daugiau dėmesio į bendrą įrenginio specifikaciją. „AndroidAuthority“ redaktorius @garyexplains palygino trijų „Android“ įrenginių su skirtingu operatyviosios atminties kiekiu naudojimo patirtį. Tyrime jis naudojo „Samsung Galaxy S21 Ultra“ su 12 GB, „OnePlus 9“ su 8 GB ir „Google Pixel 3XL“ su vos 4GB RAM.

Aplikacijos ir žaidimai su kuriomis buvo atliktas šis palyginimas naudojo tarp 350 megabaitų ir 2 gigabaitų operatyviosios atminties. Verta paminėti ir tai, kad „Chrome“ naršyklė tiek kompiuteriuose, tiek telefonuose, naudoja didelį atminties kiekį - vien jai gali reikėti daugiau nei 2 GB operatyviosios atminties.

Reziumuodamas atliktą tyrimą @garyexplains teigia, jog renkantis naują „Android“ telefoną 6 GB yra absoliutus minimumas, 8 GB yra pakankamas atminties kiekis vidutiniam vartotojui, o dažnai kelias aplikacijas vienu metu naudojantys vartotojai, norintys sklandaus veikimo, turėtų žiūrėti į 12 GB turinčius įrenginius. Galiausiai jis priduria, jog 8-12 gigabaitų yra idealus kiekis, o 16 GB ar daugiau operatyvinės atminties nesuteikia didelio pranašumo, apart galimybės pasigirti aplinkiniams.

2 komentarų

AMD

6GB pilnai užtenka, gali ant Ramo 4-6 programėlės išsisaugoti, o dar ir video galėsi šiek tiek paleisti vien iš Ramo be interneto

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

Pranešimas spaudai

2024-04-17, 19:54

0 komentarų

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sony“ išleidžia plačios diafragmos, plačiakampį, priartinantį „G Lens™ FE 16-25mm F2.8 G“ objektyvą

„Sony“ džiaugiasi galėdami pranešti apie naujausią pilno kadro α™ (Alpha™) E-mount objektyvų linijos papildymą. FE 16-25mm F2.8 G yra plačios diafragmos objektyvas, išlaikantis maksimalią F2.8 diafragmą pilname židinio nuotolio diapazone - nuo 16 iki 25 mm.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Dėka lengvos bei kompaktiškos konstrukcijos, objektyvas ne tik užtikrina aukščiausią vaizdų kokybę, tačiau ir yra patogus nešioti.

Naujasis objektyvas pasižymi didele raiška, puikiu bokeh efektu ir greitu, tiksliu, tyliu automatiniu fokusavimu. Įspūdingai lengvas, 409 g sveriantis objektyvas lengvai nešiojamas, todėl galite lengvai mėgautis kasdieniu fotografavimu, iš perspektyvos, kurią galima išgauti tik naudojant plačiakampį objektyvą.

Objektyvas turi tą patį filtro skersmenį, darbines savybes ir yra beveik tokio pat dydžio bei svorio kaip ir 2024 m. vasario mėn. paskelbtas „FE 24-50mm F2.8 G“, todėl lengva fotografuoti fotoaparatą laikant tiek rankose, tiek naudojant stabilizatorių.

„FE 16-25mm F2.8 G“ praplečia tiek fotografijos tiek videografijos galimybes fiksuojant įvairias scenas, pavyzdžiui kraštovaizdžius, architektūrą ar portretus.

Pagrindinės FE 16-25mm F2.8 G savybės

  • Kompaktiškas ir lengvas dizainas su naujausia optine ir mechanine konstrukcija.

  • Filtro skersmuo φ67 mm, didžiausias skersmuo 74,8 mm, ilgis 91,4 mm, svoris apie 409 g.

  • Efektyviai išdėstant tris ypač mažos dispersijos stiklus ir keturis asferinius lęšius, įskaitant vieną mažos dispersijos asferinį lęšį, sumažinamos įvairios aberacijos, pvz., chromatinė aberacija, ir pasiekiamas aukštos skiriamosios gebos vaizdas nuo ekrano centro iki kampo.

  • 11 lapelių žiedinė diafragma ir sferinių aberacijų optimizavimas užtikrina gražų bokeh efektą, kuris yra skiriamasis „Sony G“ objektyvų bruožas.

  • Labai gera fotografavimo stambiu planu geba - mažiausias fotografavimo atstumas yra 0,18 m, o didžiausias didinimas - 0,20x.

  • Įmontuoti du linijiniai varikliai leidžia greitai, tiksliai, bei tyliai fokusuoti net ir greitai judančius objektus. Taip pat palaikomas greitas, nepertraukiamas fotografavimas su AF/AE sekimu iki maždaug 120 kadrų per sekundę kartu su α9 III pilno kadro veidrodiniu fotoaparatu. Sklandus sekimas net ir filmuojant 4K120p/FHD240p didelės kadrų spartos vaizdo įrašus, kuriems reikia tikslaus fokusavimo. Naudojant rankinį fokusavimą, linijinis atsakas leidžia tiksliai išgauti aukštos kokybės vaizdą.

  • Kvėpavimo kompensacija leidžia stabilizuoti vaizdą filmuojant.

  • Suderinamas su α serijos fotoaparato vaizdo stabilizavimo funkcija „Active mode“, pasiekiamas aukštas vaizdo stabilizavimo efektas.

  • Ypač patogus valdymas naudojant fokusavimo išlaikymo mygtuką, diafragmos žiedą, diafragmos paspaudimo įjungimo / išjungimo jungiklį ir fokusavimo režimo jungiklį.

  • Sukurtas taip, kad būtų atsparus dulkėms ir drėgmei, padengtas fluoro danga, neleidžiančia purvui prilipti prie priekinio objektyvo paviršiaus.

Kaina ir prieinamumas

Naująjį FE 16-25 mm F2,8 G bus galima įsigyti xx m. už maždaug xxx. Jį parduos „Sony“ įgaliotieji platintojai visoje Europoje.

Čia galima rasti įvairių išskirtinių istorijų, vaizdo įrašų ir įdomaus naujo turinio, nufilmuoto naujausiais fotoaparatais ir kitais „Sony“ gaminiais. „Sony“ Europos fotografijos centras prieinamas 22 kalbomis, jame pateikiamos naujienos, konkursai ir naujausias „Sony“ renginių kiekvienoje šalyje sąrašas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas