Paaiškėjo atsakymas į amžiną klausimą: kiek atminties reikia jūsų „Android“ telefonui?

Paaiškėjo atsakymas į amžiną klausimą: kiek atminties reikia jūsų „Android“ telefonui?

Nepaisant nepalyginamo populiarumo, „Apple iPhone“ ant popieriaus neatrodo taip gerai, kaip daugelis pigesnių „Android“ išmaniųjų telefonų. Pavyzdžiui, aukščiausio lygio „iPhone 13 Pro Max“, kainuojantis mažiausiai 1279 eurus, už 128 GB atminties turinčią versiją, turi vos 6 gigabaitus operatyviosios (RAM) atminties. Net žiūrint platesniu mastu, „iPhone“ esanti RAM svyruoja tarp 4 ir 6 GB, o negana to, visi modeliai naudoja vienodus 12 MP raiškos kamerų sensorius. Tuo tarpu „Android“ visatoje toks RAM kiekis yra tik pradžia - galingesni modeliai turi net iki 18 GB operatyviosios atminties, o jų kamerų sistemose nėra neįprasta matyti po kelis itin aukštos raiškos (net iki 64 MP) sensorius.

Žinant tokią informaciją kyla abejonių, ar tikrai daugiau yra geriau? Ar „Android“ išmaniesiems telefonams iš tikro reikia tiek daug operatyviosios atminties?

Viena iš talpesnės atminties priežasčių be abejo yra konkurencija - daugelis gamintojų stengiasi pranokti kitus, o vienas iš būdų tai pasiekti yra maksimizuojant prietaiso specifikaciją ant popieriaus. „Apple iPhone“ neturi tokio tikslo, mat pati kompanija nežiūri į „Android“ įrenginių gamintojus kaip į tiesioginius konkurentus.

Kita svarbi priežastis yra tai, kad „Android“ aplikacijos paprastai reikalauja daugiau resursų, tad akivaizdu, kad vartotojai rinkdamiesi telefonus su šia operacine sistema kreipia daugiau dėmesio į bendrą įrenginio specifikaciją. „AndroidAuthority“ redaktorius @garyexplains palygino trijų „Android“ įrenginių su skirtingu operatyviosios atminties kiekiu naudojimo patirtį. Tyrime jis naudojo „Samsung Galaxy S21 Ultra“ su 12 GB, „OnePlus 9“ su 8 GB ir „Google Pixel 3XL“ su vos 4GB RAM.

Aplikacijos ir žaidimai su kuriomis buvo atliktas šis palyginimas naudojo tarp 350 megabaitų ir 2 gigabaitų operatyviosios atminties. Verta paminėti ir tai, kad „Chrome“ naršyklė tiek kompiuteriuose, tiek telefonuose, naudoja didelį atminties kiekį - vien jai gali reikėti daugiau nei 2 GB operatyviosios atminties.

Reziumuodamas atliktą tyrimą @garyexplains teigia, jog renkantis naują „Android“ telefoną 6 GB yra absoliutus minimumas, 8 GB yra pakankamas atminties kiekis vidutiniam vartotojui, o dažnai kelias aplikacijas vienu metu naudojantys vartotojai, norintys sklandaus veikimo, turėtų žiūrėti į 12 GB turinčius įrenginius. Galiausiai jis priduria, jog 8-12 gigabaitų yra idealus kiekis, o 16 GB ar daugiau operatyvinės atminties nesuteikia didelio pranašumo, apart galimybės pasigirti aplinkiniams.

Rekomenduojame peržiūrėti

Komentarai 2

Amd

6GB pilnai užtenka, gali ant Ramo 4-6 programėlės išsisaugoti, o dar ir video galėsi šiek tiek paleisti vien iš Ramo be interneto

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas