Pasirodė „iPhone 12” galios rezultatai: laukia nusivylimas

Turbūt svarbiausias šios savaitės, o gal net ir viso mėnesio, įvykis technologijų pasaulyje buvo antradienį vykęs „iPhone 12” serijos debiutas. Vienas svarbiausių naujosios kartos „Apple” išmaniųjų patobulinimų yra pirmasis pasaulyje pagal moderniąją 5nm technologiją pagamintas „A14 Bionic” procesorius, kuriam pristatymo metu buvo skirta nemažai dėmesio. Deja, pirmieji praktiniai telefonų pajėgumo matavimai atskleidžia, jog galios prieaugis, lyginant su pernai metų „iPhone 11”, yra daug mažesnis, nei galėjo pasirodyti iš gražių skaidrių ir pompastiškų lozungų.

Vienos populiariausių išmaniųjų telefonų galios matavimo programėlės „Geekbench” kūrėjai pasidalino su naujaisiais „iPhone” atliktų testų rezultatais, iš kurių matyti, jog „iPhone 12” modelis turi 4GB operatyviosios atminties, lygiai kaip ir visi praėjusių metų „iPhone 11” modeliai. Jam pavyko surinkti 1588 taškus vieno branduolio ir 3677 kelių branduolių rungtyse. Kadangi „iPhone 12 mini” turi kone identiškus parametrus, galime tikėtis tokio paties rezultato.

Minimaliai didesnis galios prieaugis stebimas „iPhone 12 Pro” modeliuose, kurie turi nebe 4GB, o 6GB operatyviosios atminties. „iPhone 12 Pro” ir „Pro Max” vieno branduolio kategorijoje renka 1590, o kelių branduolių - 3881 taškus.

Tai kodėl „Apple” per prezentaciją minėjo net 40% didesnį procesoriaus ir 30% didesnį grafikos plokštės pajėgumą. Pasirodo, kompanija „A14 Bionic” lygino su dvejų metų senumo „A12 Bionic”, montuotu dar į „iPhone XS”. Dabar bent jau žinome, kokia tokio gudraus manevro priežastis - galios prieaugis nuo praėjusių metų „A13” procesoriaus yra labai minimalus.

„Geekbench” teigimu, naujieji „iPhone 12” linijos atstovai siūlys mažesnį nei 20% procesoriaus pajėgumo prieaugį ir vos 8% didesnę grafikos galią. „Geekbench” rezultatai leidžia teigti, jog kuriant „A14 Bionic” lustą buvo koncentruojamasi ne į didesnį galingumą („Apple” procesoriai konkurentus iš Android pasaulio ir taip lenkia bent jau vieneriais metais), o į kur kas mažesnes baterijos sąnaudas, kas pravers, kadangi naujieji „iPhone” palaiko energijai imlų 5G ryšį, o jų naujo dizaino korpusuose tilpo mažesnės baterijos nei pirmtakuose.

Daugiau apie „iPhone 12” naujoves galite paskaityti mūsų straipsnyje, kurį rasite čia, o sužinoti, kiek „iPhone 12” telefonai kainuos Lietuvoje - spustelėję šią nuorodą.


Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas