Pokyčiai telefonų rinkoje: 5G mikroschemos ir toliau pinga, tačiau tai neigiamai veikia 4G kainas

Pokyčiai telefonų rinkoje: 5G mikroschemos ir toliau pinga, tačiau tai neigiamai veikia 4G kainas

Lukas Snarskis

2021-08-23, 15:40

5G ryšio technologija daugelyje šalių tampa vis labiau prieinama, o tai lemia ir tai, jog išmaniųjų telefonų gamintojai pristato vis daugiau įrenginių, kurie ją palaiko. Ir nors 4G naudojimas vis dar yra gerokai platesnis, tačiau daugelis technologijų kompanijų prioritetą teikia naująjį standartą palaikantiems produktams.

Remiantis įvairiais telefonų pramonės šaltiniais, 5G lustų kainos antroje šių metų pusėje ir toliau kris, tuo tarpu 4G kainos, kurios, kaip tikimasi, tuo pačiu laikotarpiu tik augs. To paaiškinimas yra gana paprastas – 4G lustų paklausa vis dar yra gana didelė, tačiau pasiūla tik mažėja.

Samsung Galaxy S20 Ultra Dual 5G G988FD 128GB Cosmic Grey (Pilkas)

hand-holding-4-5g-stickers

Jokia paslaptis, kad techninės įrangos gamintojai šiuo metu sutelkia savo pastangas bei dėmesį kuriant su 5G ryšiu suderinamą įrangą, o „Qualcomm“ ir „MediaTek“ jau dabar siūlo 5G sprendimus visuose kainų segmentuose. Tad nenuostabu, kad blėstant gamybos mastams, 4G plokščių liejyklos palaipsniui nutraukiamos, o tai, neabejotinai, kelia pastarųjų kainas.

Tiesą sakant, kadangi daugelyje rinkų vis dar veikia 4G ryšys, šie telefonai dabar perpardavinėtojams suteikia kur kas didesnę pelno maržą, nuolat viršydami 5G įrenginių suteikiamą pelną. Šaltiniai iš Kinijos ODM teigia, kad 5G ryšio įrenginių paklausa išliks stabili bei per ateinančius 2–3 metus turėtų dvigubėti kiekvienais metais.

Xiaomi Poco F3 5G Dual 256GB Black (Juodas)

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas