Telefonai

„Realme“ sulaukė teisinio „Nokia“ smūgio: Kinijos bendrovė priversta trauktis iš Vokietijos rinkos, aiškios to priežastys

Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojas „Realme“ nusprendė pasitraukti iš Vokietijos rinkos dėl „Nokia“ pateikto ieškinio. Šis sprendimas priimtas praėjus kelioms dienoms po to, kai „Vivo“ padarė tą patį pasirinkimą dėl tos pačios priežasties.

„Realme“ sulaukė teisinio „Nokia“ smūgio: Kinijos bendrovė priversta trauktis iš Vokietijos rinkos, aiškios to priežastys

Pasak bendrovės vadovų, „Realme“ nedelsdama nustos prekiauti savo gaminiais Vokietijoje. Tai reiškia, kad „Realme“ svetainė Vokietijoje nebepasiekiama, o prekės ženklo produktų šalyje nusipirkti neįmanoma.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Tokio sprendimo priežastis – „Nokia“ pateiktas ieškinys, kuriuo buvo prašoma BBK konglomerato prekių ženklų sumokėti licenciją už Suomijos įmonės patentuotos technologijos naudojimą. Šiuo žingsniu visos konglomerato „BBK Electronics“ įmonės oficialiai nustojo veikti Vokietijoje. Tačiau tiek „Realme“, tiek kitos bendrovės tikisi pasiekti susitarimą su „Nokia“, kad galėtų iš naujo parduoti savo produktus šalyje.

Ši žinia pasirodė praėjus vos dienai po to, kai „Realme“ atšventė dviejų svarbiausių šių metų mobiliųjų telefonų – „Realme 11 Pro“ ir „Realme 11 Pro+“ – atvykimą į Europą. Neaišku, kaip šis sprendimas paveiks „Realme“ ir BBK konglomerato ateitį Europos rinkoje.

Kaip patvirtino bendrovės atstovai, „Realme“ būtų nusprendusi savo dukterinės įmonės Vokietijoje biudžetą nukreipti į kitas dukterines įmones, kurios veikia Europos rinkoje, siekdamos sustiprinti savo pozicijas įmonei svarbiose rinkose, pavyzdžiui, Ispanijoje. Nepaisant to, kad „Realme“ oficialiai neveikia Vokietijoje, jie patvirtino, kad prekės ženklo įrenginių savininkai ir toliau gaus palaikymo ir remonto paslaugas.

Šis žingsnis nestebina, kadangi BBK konglomeratas jau susidūrė su panašiais „Nokia“ ieškiniais kitose rinkose, pavyzdžiui, Indijoje. Tiesą sakant, „Nokia“ gana agresyviai saugojo savo intelektinę nuosavybę ir per daugelį metų pateikė ieškinius keliems telefonų gamintojams.

Belieka laukti ir pažiūrėti, kaip susiklostys ši situacija ir ar pavyks bendrovei ir BBK grupei susitarti su „Nokia“. Tuo tarpu „Realme“ daugiausia dėmesio skirs savo pozicijų stiprinimui kitose rinkose, kuriose ji veikia.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2023-06-23, 12:30

Temos

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Jonas

Nori suvalgyti konkurentus, bet net juokinga, nes nokia tokį šlamštą gamina, kad geriau jau apie nuosavybes patylėtų. Neįsivaizduoju kas tą jų chlamą gali pirkti, nes nei procesorių, nei naujausio atminties tipo, o kamera graudulių graudulys. Tebūnie amen šitai kompanijai...

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas