Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Senų „Android“ telefonų savininkai turėtų suklusti: „Google“ nutraukia programinės įrangos palaikymą

Senų „Android“ telefonų savininkai turėtų suklusti: „Google“ nutraukia programinės įrangos palaikymą

Lukas Snarskis

2021-07-11, 12:05

„Google" netrukus nustos atnaujinti „Play Services" paslaugų paketą telefonams su „Android Jelly Bean“ - tai taikoma visoms trims versijoms: 4.1, 4.2 ir 4.3 (atitinkamai 16-18 API versijos). „Jelly Bean“ telefonai vis tiek gaus paskutinį atnaujinimą su 21.30.99 versija, kurią planuojama išleisti rugpjūčio pabaigoje.

Pirmą kartą apie „Jelly Bean" buvo paskelbta 2012 metais, t. y. prieš devynerius metus. Joje buvo įdiegta svarbių patobulinimų, pavyzdžiui, „Project Butter", dėl kurio vartotojo sąsaja veikė sklandžiai (su "vsync" 60 Hz dažniu). Kiti svarbūs papildymai: „Google Now", dabar jau nebenaudojamas „Android Beam", išplečiami pranešimai ir galimybė nutildyti atskirų programų pranešimus, taip pat nemažai garso patobulinimų (AAC palaikymas, daugiakanalis garsas, USB garsas išoriniams DAC).

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Android-4

Vėliau tais pačiais metais pasirodė „Android 4.2“ operacinės sistemos versija, o 2013 m. – „Android 4.3", o abi šios versijos išlaikė „Jelly Bean“. Šiai dienai, visos trys „Google“ sukurtos operacinės sistemos versijos sudaro mažiau nei 1 % aktyvių „Android" įrenginių, o „Google" nėra įsitikinusi, kad jie iš tikrųjų yra naudojami. Bet kokiu atveju ji nutrauks šių „Android" versijų palaikymą, o tai palengvins jos kūrėjų komandos krūvį (senesnėms versijoms reikia daug specialių atvejų tvarkymo).

Programėlių kūrėjai taip pat raginami atsisakyti „Jelly Bean" palaikymo. Jei jie nustatys, kad jų programėlės būtų orientuotos į API 19+ versiją („Android 4.4 KitKat"), telefonuose vis dar bus galima įdiegti senesnes programėlės versijas, tačiau jie nematys naujesnių versijų.

Tiesa, jei tam tikra programėlė turi didelę dalį savo vartotojų, kurie vis dar naudojasi šia sena „Android“ operacinės sistemos versija, tuomet kūrėjai gali į „Play Store" įkelti kelis APK failus, kurie leistų „Android 4.1“ – „Android 4.3“ naudotojams gauti jos atnaujinimus.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Ugne

Kodėl dabar taip bus žiauriai nervina nes jai nepatiks kaip atsinaujina žmonėms.Jie norės keisti telefona i iPhone

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas