„Sony“ pristato kamerų revoliuciją telefonuose: pademonstruotas įspūdingas „Xperia“ modelis, kurio kaina privers išsižioti

„Sony“ pristato kamerų revoliuciją telefonuose: pademonstruotas įspūdingas „Xperia“ modelis, kurio kaina privers išsižioti

Leonardas Sindaravičius

, atnaujinta 2021-10-27, 12:00

Pastarąsias porą savaičių „Sony“ socialiniuose tinkluose mėgino sužadinti kompanijos fanų smalsumą skelbdama, jog netrukus bus pristatytas naujas produktas. Galiausiai paaiškėjo, jog naujasis gaminys yra dar vienas išmanusis telefonas, kaip įprasta, painiu pavadinimu „Xperia Pro-I“ - raidė I šiame žodžių kratinyje reiškia imaging - kas verčiant tiesiogiai iš anglų kalbos reiškia vaizdavimą. Toks pavadinimas subtiliai sufleruoja, apie ką šis įrenginys - juo „Sony“ ketina įveikti mobilios fotografijos galiūnus, mat įrenginio galinėje dalyje šmėžuoja įspūdingas 1 colio dydžio kameros sensorius, pasiskolintas iš „Sony RX100 VII“ kompaktiško fotoaparato.

gsmarena_002_2021-10-26-210457_murs

Tiesa, šio populiaraus, maždaug tūkstantį eurų kainuojančio, fotoaparato sensorius yra per didelis telefonui, tad kompanija jį „optimizavo išmaniajam telefonui“ - kitaip tariant, įrenginyje naudojamas ne visas sensorius, o didelis jo „gabalas“. Šis sensorius leidžia telefonui fotografuoti 12MP raiška su 2.4µm atstumu tarp pikselių - rezultate, tai maždaug 20% didesnė raiška lyginant su „iPhone 12 Pro Max“ pikselių ir beveik tokia pat kaip „Samsung Galaxy S21 Ultra“ po vadinamojo „surišimo“ (kuomet šalia esantys pikseliai yra sujungiami į vieną išgaunant virtualiai didesnę nuotraukos raišką). Vienintelis išmanusis telefonas lenkiantis „Xperia Pro-I“ raiška yra „Xiaomi Mi 11 Ultra“, gebantis palaikyti itin aštrų 2.8µm pikselių tankį.

Sony Xperia 10 II (2) 128GB Black (Juodas)

gsmarena_003_2021-10-26-210527_cmrc

Sensoriaus dydis nėra vienintelis dalykas, verčiantis žavėtis šiuo įrenginiu - priešais „Exmor RS“ sensorių įtaisytas „Zeiss“ 24mm židinio nuotolio objektyvas su kintama diafragma. Ji gali būti atverta nuo f/2.0 iki f/4.0, priklausomai nuo situacijos ir poreikio. Telefono nugarėlėje įtaisyti dar du objektyvai - 16mm f/2.2 itin plataus kampo ir 50mm f/2.4 teleobjektyvas su dviejų kartų optiniu artinimu. Žinoma, šie du yra suporuoti su gerokai mažesniais sensoriais.

gsmarena_004_2021-10-26-210547_vsru

Grįžtant prie pagrindinės kameros, „Sony“ integravo savo profesionalaus lygio gyvo automatinio fokusavimo sistemą, kurios dėka kamera gali sekti tiek žmones, tiek gyvūnus. „Xperia Pro-I“ vienu metu gali užfiksuoti 315 automatinio fokusavimo taškų ir juos sekti 90-yje procentų kadro ploto. Už nuotraukų ir vaizdo įrašų apdorojimą atsakingas „Bionz X“ vaizdo signalo procesorius, kurį kompanija jau naudoja „Xperia 1 III“ bei „Xperia 5 III“ išmaniuosiuose.

Sony Xperia 10 III 128GB Black (Juodas)

gsmarena_009

„Xperia Pro-I“ taip pat turi fizinius kameros mygtukus - net du. Pirmasis yra klasikinis dvigubo veikimo fotografavimo mygtukas (švelniai nuspaudus sufokusuojama, paspaudus stipriau fotografuojama), pailgos formos, su tekstūruotu paviršiumi. Antrasis mygtukas lygus ir apvalus, gamykliškai susietas su „Videography Pro“ aplikacija - ji suteikia profesionalaus lygio parametrų valdymą, įgalindama baltos spalvos balanso, rankinio išlaikymo ir fokusavimo valdymą realiu laiku. Telefone įdiegta ir „Cinematography Pro“ programėlė filmavimui kartu su „VENICE“ filtrų paketu, įkvėptu „Sony“ gaminamų kino kamerų. Kinematografinis aspektas išplėtojamas ir į 21:9 kraštinių santykį - kino industrijos standartą.

gsmarena_005

Siurprizai ties tuo nesibaigia - telefonu galima filmuoti 4K raiškos vaizdo įrašus iki 120 kadrų per sekundę sparta ir sulėtinti nufilmuotą turinį iki 5 kartų. Naujuoju įrenginiu „Sony“ taikosi į vlogerių pinigines, apie ką sufleruoja specialiai šiam telefonui sukurtas priedas - 3.5 colių įstrižainės, HD raiškos, monitorius, tvirtinamas ant telefono nugarėlės tam, kad naudotojai galėtų filmuoti save naudodami pagrindinį 1” sensorių.

gsmarena_008

Daugeliu kitų parametrų šis išmanusis dalinasi su „Xperia 1 III“ - jis turi 6.5” 4K OLED ekraną su 120Hz atnaujinimo dažniu, „Snapdragon 888“ lustų rinkinį bei 12GB operatyvinės atminties. Kad nepritrūktų vietos užfiksuotai medijai, įrenginys turi net 512GB talpos saugyklą, kurią galima praplėsti naudojant „microSD“ kortelę. Energiją prietaisui suteikia 4500mAh talpos baterija, palaikanti 30W spartųjį krovimą.

Daugelį Europos šalių „Sony Xperia Pro-I“ pasieks gruodžio mėnesį, tačiau norint nepriekaištingų nuotraukų teks gerokai pakratyti kišenes - šio išmaniojo telefono kaina siekia €1799. Minėtas mini monitorius kainuos papildomus €199, o jam pritvirtinti reikalingas laikiklis dar €89.99. Vis dėlto net įskaitant šių priedų kainas, tai nėra brangiausias „Sony“ siūlomas mobilusis - metų pradžioje kompanija pristatė ne itin sėkmingą „Xperia Pro“, kurio kaina viršija €2000.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Sony

Komentarai

Psichiatro Asistentas

Sony telefonų niekas nebeišgelbės. Laukia Lg likimas. Geriausiu atveju nokios vieta mobiliųjų užkaboriuose. Fanai su manim nesutiks, bet jų per mažai, kad sony apsimokėtų išlaikyti nuostolingą padalinį.

Dur Domas

As masina uz 1800 eur. pirkau pries kelis metus, sekmingai vaziuoja ir dabar ir ji nera labai sena, tik 15 m.

:)

Straipsnis visai ne apie tai :) jei manai kad brangu tau tai neimi ir nereik lygint skirtingu dalyku

:)

Matai kas būna, kai nusišneki ir bandai priešintis, taip prastai žmonės tave vertino, kad net žinutes neliko :)

:)

Matai kas būna, kai nusišneki ir bandai priešintis, taip prastai žmonės tave vertino, kad net žinutes neliko :)

:)

Matai kas būna, kai nusišneki ir bandai priešintis, taip prastai žmonės tave vertino, kad net žinutes neliko :)

Labas

O po 5000eu. Telefonu nera?... Visiskas apsurdas... Profesionalią kanera nusiperki... Ir dar telefonui uztenka.... O cia nei telefonas... Nei kamera

To. Labas

Jo... Už 1700e pro kamera🤦‍♂️
Gal būt geresni body, bet ne camera
Kaimiečiu gimęs, protingų nebetapsi😉

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas