Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Svarbi žinia „Luminor” banko klientams Lietuvoje: plinta nauja sukčiavimo schema, galite stipriai nudegti

Svarbi žinia „Luminor” banko klientams Lietuvoje: plinta nauja sukčiavimo schema, galite stipriai nudegti

Ignas Petrikonis

2021-02-03, 14:10

„Luminor“ bankas perspėja, jog dalis klientų šiandien ir vakar (vasario 2 ir 3 dienomis) gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva yra siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Mokėjimo patarimas“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas išgauti konfidencialius klientų duomenis.

Banko sukčiavimo prevencijos ekspertas Linas Sadeckas perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. „Jeigu vis tik žmogus atidarė, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų, ar kompiuteryje nebuvo įdiegtos kenkėjiškos programos“, - patikslina L. Sadeckas.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

20210203113655_Luminor_spjimas_melagingaslaikas

Melagingi laiškai buvo siųsti iš ryšio su „Luminor“ banku neturinčio elektroninio pašto adreso ary@skynindo.tv, jo tema – „Mokėjimo patarimas“. Pats laiškas yra parengtas netaisyklinga lietuvių kalba.

Bankas primena saugoti savo asmeninius duomenis, neatidaryti įtarimus sukeliančių laiškų, niekam neatskleisti savo internetinės bankininkystės prisijungimų. Jeigu kyla įtarimų, kad internetinės bankininkystės prisijungimai buvo pavogti, raginame kuo greičiau apie tai pranešti „Luminor“ bankui.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas