Taip blogai nebuvo jau dešimtmetį: telefonų gamintojai skaičiuoja ženkliai mažėjančias gamybos apimtis

MiTech.lt

2023-09-06, 09:37

1 komentaras

Ekonomikos nuosmukis daro didelę įtaką pasaulinei išmaniųjų telefonų rinkai, kuri ir toliau mažėja – remiantis „TrendForce“ duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį ji smuko beveik 20 proc., o antrąjį ketvirtį – 6,6 proc. 2023 m. pradžia prasta – 272 mln. išmaniųjų telefonų, pagamintų antrąjį ketvirtį, pridėjus prie pirmojo ketvirčio gamybos, iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį pagaminta 522 mln. vienetų. Tai 13,3 proc. mažiau nei per pirmuosius šešis 2022 m. mėnesius.

Fantastiškas el.dviratis dabar kainuoja tik 619 eurų. Spauskite čia ir nurodykite 24BTSE3 nuolaidos kodą.
Taip blogai nebuvo jau dešimtmetį: telefonų gamintojai skaičiuoja ženkliai mažėjančias gamybos apimtis

Skirtingoms bendrovėms poveikis buvo skirtingas. Vis dar pirmauja „Samsung“ – pagaminta 53,9 mln. vienetų (12,4 proc. mažiau nei I ketvirtį), o jos rinkos dalis yra šiek tiek mažesnė nei 20 proc. Žinoma, naujieji sulenkiami „Galaxy Z“ serijos telefonai pasirodė tik III ketvirtį, todėl jų poveikio dar nematome, tačiau, atsižvelgiant į vangius „Galaxy S23“ serijos pardavimus, to gali nepakakti.

II ketvirtis tradiciškai yra silpniausias „Apple“ ketvirtis – jis būna prieš pat didįjį „iPhone“ pristatymą, todėl dauguma žmonių delsia įsigyti naują modelį arba senąjį modelį su nuolaida. Apple susiduria su tam tikromis naujos kartos telefonų gamybos problemomis, todėl sėkmė III ketvirtį nėra garantuota. „TrendForce“ prognozuoja, kad „Apple“ gali aplenkti „Samsung“ ir pretenduoti į pirmąją vietą, jei „iPhone 15“ serija pranoks lūkesčius.

Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, „Xiaomi“ gamybą padidino 32,1 proc. ir iš viso pagamino 35 mln. vienetų (tai apima „Xiaomi“, „Redmi“ ir „Poco“ telefonus). Tai leido jai aplenkti konkurentę „Oppo“ ir užimti trečiąją vietą.

„Oppo“ (įskaitant „Oppo“, „Realme“ ir „OnePlus“ telefonus) nukrito į ketvirtą vietą, nepaisant 25,4 proc. padidėjimo, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, ir iš viso pagamino 33,6 mln. išmaniųjų telefonų. Bendrovė pasiekė gerų rezultatų Pietryčių Azijoje ir kitose rinkose, kurios išliks stiprios ir trečiąjį ketvirtį, todėl bus įtemptos lenktynės su „Xiaomi“.

Didesnis sukrėtimas buvo tai, kad „Transsion“ („Tecno“, „Infinix“, „itel“) pirmą kartą pateko į penketuką ir išstūmė „vivo“. Šią sėkmę iš dalies lėmė bendrovės įžengimas į vidutinės ir aukštesnės klasės prekių rinką. Lyginant I ir II ketvirčius matyti, kad gamyba išaugo net 71,9 proc.

Kalbant apie „vivo“ („vivo“, „iQOO“), kuri dabar yra šešta, po palyginti nedidelio (bet vis tiek teigiamo) 15 proc. padidėjimo iki 23 mln. vienetų (palyginti su „Transsions“ 25,1 mln.).

Pirmasis 2023 m. pusmetis yra žemiausias pasaulinės išmaniųjų telefonų gamybos taškas per pastaruosius 10 metų. Kitais metais padėtis taip pat neatrodo gera – „TrendForce“ prognozuoja nedidelį 2-3 proc. metinį augimą.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas