
Šiandien buvo paskelbta trečiojo šių metų ketvirčio statistika, kuri atskleidžia, jog per pastarąjį laikotarpį buvo parduoti 289 mln. išmaniųjų telefonų, kas yra 0,9 proc. mažiau nei praėjusį ketvirtį, o taip pat – 11 proc. mažiau lyginant su praėjusiais metais. Teigiama, kad tokius rodiklius lėmė gamintojų noras sukaupti kuo didesnes jau pristatytų įrenginių atsargas, todėl trečiojo ketvirčio metu neišvydome gausybės naujienų pristatymo.
Pirmoje pozicijoje ir toliau išlieka Pietų Korėjos milžinė „Samsung“, kuri pardavė 64,2 mln. išmaniųjų telefonų, o tai yra 3,9 proc. daugiau nei praėjusį ketvirtį. Tiesa, bendrovei piešiamos kiek prastesnės paskutinio metų ketvirčio prognozės, kur jiems prognozuojama antroji pozicija ir sumažėjusiu rinkos dalis. Šiuo metu „Samsung“ užima 22,2 proc. išmaniųjų telefonų rinkos.

Antroje pozicijoje – JAV milžinė „Apple“, kuri užima 17,6 proc. rinkos ir trečiojo 2022 metų ketvirčio metu pardavė 50,8 mln. išmaniųjų telefonų. „TrendForce“ skaičiavimais, paskutinysis šių metų ketvirtis bus itin svarbus „Apple“, kur jiems prognozuojama net 24,6 proc. rinkos dalis bei pirmoji pozicija. Žinoma, tai priklausys ir nuo to kaip bendrovė išspręs naujausių „iPhone 14 Pro“ serijos telefonų gamybos problemas.

Trečioje pozicijoje rikiuojasi „Xiaomi“, kuri užėmė 13,1 proc. rinkos, ketvirtoje pozicijoje – „Oppo“, o penketuką užbaigia „Vivo“, kuri užima 8,5 proc. rinkos. Tiesa, „TrendForce“ pastebi ir tai, jog Kinijos bendrovės ruošiasi galimoms sankcijoms iš JAV. Daugelis didžiųjų gamintojų bando susikurti reikiamus komponentus patys tam, jog pavyktų išvengti „Huawei“ likimo. Pavyzdžiui, „Vivo“ jau turi savo ISP procesorių, „Xiaomi“ turi įkrovimo lustą, o „Oppo“ dirba su „MariSilicon X NPU“.
Rekomenduojame peržiūrėti