Telefonuose bankų programėles turintys asmenys turėtų sunerimti: aptiktas itin pavojingas virusas, kurį sustabdyti yra neįtikėtinai sunku, reaguoti turėtų daugelis

„Google Play“ parduotuvė šiuo metu yra didžiausia tokio tipo programėlė pasaulyje, kuri įdiegta kone kiekviename „Android“ išmaniajame telefone. Nesunku nuspėti, jog ja naudojasi milijardai žmonių, o tai automatiškai paverčia šią aplikaciją ir internetinių nusikaltėlių jauku. Pavojaus varpai ir vėl pradeda skambėti vis garsiau.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Telefonuose bankų programėles turintys asmenys turėtų sunerimti: aptiktas itin pavojingas virusas, kurį sustabdyti yra neįtikėtinai sunku, reaguoti turėtų daugelis

„Android“ išmaniųjų telefonų naudotojai ir vėl atsidūrė sukčių akiratyje, o naujasis virusas nusitaikė į daugiau nei 450 bankų vartotojus, kurie savo įrenginiuose turi jų programėles. Naujasis kenkėjas yra žinomas kaip „Nexus“, o dar įdomiau yra tai, jog pirmąsyk šis parazitas buvo aptiktas dar prieš metus.

Aiškėja, jog šį, į bankų programėles nusitaikiusį, virusą naudoja didžioji dalis sukčių, o įsigyti šį piktybišką programinį kodą galima sumokėjus mėnesinį mokestį. Šio viruso veikimo principas yra ganėtinai paprastas – jis apsimeta taip, tarsi tai būtų įprastinė „Android“ telefonams skirta aplikacija, tačiau vos tik jis atsiduria įrenginyje – jo kontrolę perima hakeriai.

„Nexus“ geba fiksuoti vartotojų prisijungimo duomenis daugybėje skirtingų programėlių. Negana to, šis virusas yra pajėgus įveikti dviejų faktorių autentifikaciją (2FA) – iš pradžių jis fiksuoja prisijungimų kodus, o taip pat gali skaityti SMS žinutes, kurios atkeliauja papildomai autorizacijai. Verta pastebėti, kad aptikti šį parazitą yra itin sudėtinga, nes jis ištrins gautas SMS dar prieš jums suprantant, kad tokią gavote, o visą informaciją – išsisaugos sau.

Pranešama, jog šis virusas, nusitaikęs į „Android“ išmaniuosius telefonus, veikia daugelyje šalių, išskyrus – Azerbaidžaną, Armėniją, Baltarusiją, Kazachstaną, Moldovą, Rusiją, Uzbekistaną, Ukrainą ir Indoneziją. Nors bankų į kuriuos kėsinasi „Nexus“ pavadinimai nėra skelbiami, tačiau apsisaugoti galima ir kritiškai vertinant naujai parsisiunčiamas aplikacijas.

Norėdami kovoti su kenkėjiškomis programomis, paprastai rekomenduojame patikrinti, ar komentarų skiltyje nėra ženklų, kurie sufleruotų apie laukiantį pavojų. Taip pat siūlytumėme vengti aplikacijų, kurios turi mažai atsisiuntimų ar jų neturi visai, o taip pat yra naujai įkeltos. Žinoma, jei programėlė nauja – tai nereiškia, kad ji yra žalinga, tačiau visuomet reikėtų išlikti budriems.

Žinoma, pats svarbiausias žingsnis, siekiant apsisaugoti nuo virusų - atnaujinti telefono programinę įrangą. Ypač svarbūs dideli atnaujinimai, tokie kaip „Android 12“ ar „Android 13“, kurie užkerta kelią kenkėjiškoms programoms toliau siurbti jautrius vartotojo duomenis ir panaikina leidimus neaiškioms aplikacijos rodyti nepageidaujamas reklamas. Visgi nereikėtų ignoruoti ir saugumo pataisymų naujinių, kadangi jie užlopo specifines spragas, kurias gali išnaudoti tam tikri virusai,

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Marius

Geriausias būdas - nesinaudoti Android telefonais. Jungtis prie banko per naršyklę kompiuteryje, o gautas SMS įvesti ranka. Nepatogu? Taip.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas