„Telia“ tęsia 5G plėtrą Lietuvoje: naujos kartos mobilusis ryšys prieinamas dar trijuose Lietuvos miestuose

„Telia“ tęsia 5G plėtrą Lietuvoje ir šią savaitę jungia naujos kartos mobilųjį ryšį trijuose rytų Lietuvos miestuose – Utenoje, Ignalinoje ir Molėtuose.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„Telia“ tęsia 5G plėtrą Lietuvoje: naujos kartos mobilusis ryšys prieinamas dar trijuose Lietuvos miestuose

Aukštaitija yra paskutinė Lietuvos dalis, kurios trūko iki visos šalies padengimo 5G ryšiu. Šiuo metu „Telia“ 5G ryšys veikia 85 proc. Lietuvos teritorijos.

„Iki vasaros pabaigos esame užsibrėžę 5G aprėptį padidinti iki 99 proc., o dar trijuose Lietuvos miestuose pradėjęs veikti 5G ryšys rodo, kad prie savo tikslo sėkmingai artėjame. Balandį 5G ryšys bus įjungtas Rokiškyje ir Kupiškyje, gegužę – Visagine ir Zarasuose, o rudenį galimai jau būsime pamiršę, kaip telefono ekrano ryšio stulpelyje atrodo kitoks ženkliukas, nei 5G“, – ambicingus plėtros planus atskleidžia „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Technologijų vadovas akcentuoja, jog visos šalies teritorijos padengimas 5G yra kritiškai svarbus dėl įvairių priežasčių. Visų pirma, jau per šias vasaros atostogas tai klientams leis mėgautis aukščiausios kokybės internetu išvykus į užmiestyje esančias sodybas ar prie nuošalaus vandens telkinio.

Be to, be visą šalį apimančios 5G aprėpties sunkiai įsivaizduojamas įvairių inovacijų diegimas. Prekių pristatymais dronais, savavaldės transporto priemonės, atokiausiose vietovėse statomų gamyklų automatizacija – visam tam būtinas pilkų dėmių žemėlapyje neturintis, didelės spartos ir mažu vėlinimu pasižymintis ryšys.

„Telia“ Lietuvoje pernai pastatė daugiau nei 1200 bazinių 5G stočių, jos veikia bendrovei priklausančiose 700 MHz ir 3,5 GHz dažnių juostose.

2022 m. Lietuvos keliuose ir geležinkeliuose atlikti RRT matavimai rodo, vidutinė „Telia“ mobiliojo interneto sparta per metus paaugo nuo 104,5 iki 159,9 megabito per sekundę (Mb/s).

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas