Telefonai

Tokio įvykio Lietuvoje nebuvo jau labai ilgai: bankrutuoja vienas iš ryšio operatorių, pateikiamos rekomendacijos klientams ir pigiausios alternatyvos

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išbraukė elektroninių ryšių paslaugų teikėją UAB „Arenamobile Lietuva“ iš elektroninių ryšių teikėjų sąrašo. To priežastis – įmonei iškelta bankroto byla.

Tokio įvykio Lietuvoje nebuvo jau labai ilgai: bankrutuoja vienas iš ryšio operatorių, pateikiamos rekomendacijos klientams ir pigiausios alternatyvos

RRT ekspertai ragina visus šios įmonės klientus nedelsti ir kuo greičiau su savo numeriais kreiptis į kitus teikėjus, kurių paslaugomis nori naudotis.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Paskelbus šiai įmonei bankrotą, į mus jau kreipėsi abonentai su klausimais, kaip išlaikyti turimus ryšio numerius ir kokios galimybės juos persikelti į kito operatoriaus tinklą. Taigi, mes kreipėmės į bankroto administratorių prašydami informuoti apie tolesnį su paslaugų gavėjais sudarytų viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikimo sutarčių vykdymą arba nutraukimą.

Jei su paslaugų gavėjais sudarytas sutartis planuojama nutraukti, bankroto administratoriaus paprašėme užtikrinti, kad pastariesiems būtų sudarytos tinkamos sąlygos nepertraukiamai naudotis elektroninių ryšių paslaugomis, sklandžiai persikeliant abonentinį numerį į kito elektroninių ryšių paslaugų teikėjo tinklą, kaip tai numatyta įstatymuose“, – aiškina Lina Rainienė, RRT teisės ir vartotojų teisių apsaugos grupės vadovė.

Pasak L. Rainienės, bankroto administratorius informavo, kad savo ruožtu kreipėsi į ryšio operatorius, pranešdamas apie teikėjai iškeltą bankroto bylą, galimybes pateikti kreditorinius reikalavimus ir informuodamas apie sutikimą perkelti teikėjos abonentinius numerius.

„Bankroto administratorius mus patikino, kad teikėjos abonentams nebus sudaroma jokių kliūčių perkelti jų pageidaujamus ryšio numerius į kitų operatorių ryšio tinklus. Mes patys taip pat informavome ryšio operatorius apie esamą situaciją ir jų pareigą imtis visų būtinų priemonių, užtikrinančių teikėjos abonentų teisių perkelti ryšio numerius įgyvendinimą“, – teigia RRT atstovė.

Ekspertė pabrėžia, kad susidūrus su tokia situacija, kai bankrutuoja paslaugas teikiantis viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjas, vartotojai, siekdami ir toliau naudotis ryšio paslaugomis, turi teisę persikelti savo abonentinį numerį pas kitą ryšio paslaugų teikėją.

„Tokiu atveju tiesiog reikėtų kuo greičiau kreiptis į ryšio operatorių, kurio paslaugomis vartotojas pageidauja naudotis, ir pateikti prašymą dėl ryšio numerio perkėlimo“, – sako L. Rainienė, RRT teisės ir vartotojų teisių apsaugos grupės vadovė.

Jeigu sprendžiate kurį ryšio operatorių pasirinkti – šiuo metu žemiausią kainą siūlo „Tele2“. Pastarasis operatorius už 9,9 eurus per mėnesį suteiks neribotas minutes ir SMS žinutes, o taip pat ir 2 GB mobilių duomenų, kuriuos visus galėsite panaudoti ir ES/EEE šalyse.

„Bitės“ pigiausias planas šiuo metu kainuoja 11,67 eurus per mėnesį, o už tai gausite 500 minučių ir SMS žinučių, o taip pat ir 1 GB mobiliųjų duomenų, kuriuos galėsite panaudoti keliaujant. Labai panašų planą siūlo ir „Telia“, tačiau pokalbių minučių ir SMS žinučių skaičius yra neribotas, o kaina siekia 10,9 eurus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

RRT

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas