Tokios galimybės telefonuose reikėjo jau labai seniai: „Google“ ruošia pakeitimus, kurie patiks daugeliui išmaniųjų telefonų savininkų

Lukas Snarskis

2024-06-08, 07:55

1 komentaras

Populiariausios operacinės sistemos „Android“ kūrėjai pranešė, kad trečiąjį šių metų ketvirtį pasirodys atnaujinta programinės įrangos versija. „Google“ atstovai skaičiuoja, kad atnaujinimas pasieks net 70 proc. išmaniųjų įrenginių naudotojų visame pasaulyje.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Tokios galimybės telefonuose reikėjo jau labai seniai: „Google“ ruošia pakeitimus, kurie patiks daugeliui išmaniųjų telefonų savininkų

JAV technologijų bendrovė kasmet pristato naują „Android“ operacinės sistemos versiją, o šių metų pabaigoje daugelis galės išbandyti „Android 15“ platformą. Ir nors iki oficialaus išleidimo dar daug laiko, tačiau neseniai buvo išleistos pirmosios programėlių kūrėjams skirtos versijos.

Po truputį aiškėja ir galimybės, kurias turėtų pasiūlyti naujausia operacinės sistemos versija. Panašu, kad „Google“ ketina įgyvendinti sprendimą, kuris padėtų tiems, kurie pametė savo „Android“ išmanųjį telefoną. Niekam ne paslaptis, jog surasti išjungtą ar išsikrovusį įrenginį – sudėtinga užduotis.

Remiantis naujausia informacija, „Google“ ruošia sprendimą, kuris leis surasti savo įrenginį net ir tuo atveju, kuomet jis yra išjungtas. „Android 15“ operacinės sistemos versijoje atsirado „Powered Off Finding API“, o ši galimybė turėtų leisti nustatyti prietaiso buvo vietą net tada, kai jis yra išjungtas.

Aiškėja, jog ši funkcija veiks „Bluetooth“ pagrindu, o tam, kad tai virstų realybe – reikalinga specializuota aparatinė įranga. Tokiai galimybei veikiausiai bus reikalingas nedidelis akumuliatoriaus rezervas, todėl jeigu jūsų telefonas bus visiškai išsikrovęs – gali nepadėti net ir ši naujovė. Kaip bebūtų, kol kas daug informacijos nėra.

Neoficialiais duomenimis, pirmieji išmanieji telefonai, kurie pasiūlys pilnai veikiančią naujovę – „Google Pixel 9“ serijos flagmanai. Kai kurie šaltiniai skelbia, jog „Google“ šią naujovę gali pasiūlyti ir „Pixel 8“ serijos įrenginių turėtojams, tačiau kaip tai veiktų šiuose modeliuose – neaišku.

Be reikalavimų aparatinei įrangai, norint palaikyti „Bluetooth Finder HAL“, aparatinės įrangos abstrakcijos sluoksnį, reikia atlikti nemažai darbo programinės įrangos inžinerijos srityje. Žinoma, vartotojai taip pat turi užtikrinti, kad jų įrenginiai yra atnaujinti ir veiks su „Android 15“ ir turėtų naujausią „Find My Device“ versiją.

Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog senesniuose išmaniuose telefonuose ši galimybė veikiausiai neveiks. Ir tai liečia ne tik „Google“ sukurtus produktus, tačiau ir kitų gamintojų įrenginius. Tikėtina, kad pilnai šios funkcijos išnaudojimui daugeliui prietaisų gali tekti susidurti su tam tikrais aparatinės įrangos ribojimais.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas