Tyrimas atskleidžia priklausomybes nuo telefonų: paaiškėjo, kurių šalių gyventojai kenčia labiausiai

Tyrimas atskleidžia priklausomybes nuo telefonų: paaiškėjo, kurių šalių gyventojai kenčia labiausiai

TopCom.lt

Kiekvienais metais technologijos ir prietaisai vis giliau įsiskverbia į mūsų gyvenimą, reikalaudami vis daugiau laiko ir dėmesio. Kanados McGill universiteto mokslininkai atliko didelį daugiametį tyrimą, siekdami nustatyti šalis, kuriose gyventojai labiausiai priklausomi nuo išmaniųjų telefonų. Imtį sudaro beveik 35 000 žmonių iš 24 šalių, kurių vidutinis amžius yra 28,8 metų, o moterys sudaro 60 % dalyvių. Rezultatas buvo paskelbtas akademiniame žurnale „Computers in Human Behavior“:

Paaiškėjo, kad labiausiai nuo išmaniųjų telefonų kenčia Azijos šalys (8 pozicijos iš 24), o pirmauja Kinija. Ne mažiau svarbu tai, kad Kinijos išmaniųjų telefonų rinka yra didžiausia pasaulyje – vien 2021 m. šalyje parduota daugiau nei 1,5 milijardo mobiliųjų telefonų. Antrą ir trečią eilutes dalijasi nafta turtinga Saudo Arabija ir Malaizija. Pirmosios gyventojai dažniau renkasi Apple įrenginius, o tik po Huawei ir Samsung, o antrosios labiau mėgsta Android įrenginius.

priklausomi

Pietų Korėjai, kuri yra daugelio technologijų milžinų, tokių kaip Samsung, LG, gimtinė, pavyko įsisprausti į penketuką nusileidžiant Brazilijai. Be to, būtent Korėja tapo pirmąja šalimi, įdiegusia 5G tinklus.

Tuo tarpu Europos šalys užėmė 8 vietas iš 24, tačiau jų sąrašas prasideda tik nuo 11 eilutės (Italija), o tai rodo mažesnę priklausomybę nuo išmaniųjų telefonų apskritai. Indijos ir JAV gyventojai, užimantys antrą ir trečią eilutes pagal išmaniųjų telefonų rinkos dydį, yra dar mažiau priklausomos nuo išmaniųjų telefonų (atitinkamai 17 ir 18 pozicijos), o Šveicarija, Prancūzija ir Vokietija užbaigia reitingą.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas