„Windows“ ir vėl sugrįš į telefonus? Naujoji platformos versija išbandyta „Microsoft“ sukurtame įrenginyje

„Windows“ ir vėl sugrįš į telefonus? Naujoji platformos versija išbandyta „Microsoft“ sukurtame įrenginyje

Leonardas Sindaravičius

Programuotojas Gustave Monce sėkmingai įdiegė „Windows 11“ operacinę sistemą į „Microsoft Surface Duo“ - unikalų, du ekranus turintį išmanųjį telefoną, kuris gamykliškai atkeliauja su „Android 10“. Anksčiau jis buvo sugebėjęs įdiegti pilną „Windows 10“ versiją į „Lumia 950 XL“ telefoną, mat pastarasis gamykliškai turėjo nebevystomą ir praktiškai nebefunkcionalią „Windows Phone“ OS.

Nors „Windows 11“ įdiegimas į „Surface Duo“ buvo sėkmingas, džiaugtis dar anksti - pasak programuotojo, šios OS veikimas nėra sklandus - vis dėlto ši operacinė sistema buvo orientuota į kompiuterius, o ne telefonus. 2020-ųjų rugsėjį pristatytas „Surface Duo“ yra pirmasis „Microsoft“ išmanusis telefonas, turintis du ekranus.

Capture

Įrenginys turi du 5,6 colio įstrižainės AMOLED ekranus, kuriuos skiria vyriai, panašiai kaip ant tipinio nešiojamojo kompiuterio. Išskleidus įrenginį, abu ekranai sukuria (beveik) vientisą 8,1” įstrižainės plotą su 3:2 kraštinių santykiu - dėl centre esančio perskyrimo tai nėra pats patogiausias sprendimas vaizdo įrašų peržiūrai, tačiau toks funkcionalumas atneša naudos vartotojams, mėgstantiems naudoti kelias aplikacijas vienu metu.

Įprasti vartotojai vietoje „Windows 11“ gaus „Android 12“

Nors „Android 12“ pasirodė jau praėjusių metų spalį, ne visos kompanijos skuba perkelti savo vartotojus į naujausią OS. Kompanijos kaip „Asus“ bei „Samsung“ su tuo susitvarkė sparčiai, tačiau „Microsoft“ neskubėjo - „Surface Duo“ tik dabar gavo „Android 12“ atnaujinimą, paversiantį prietaisus saugesniais bei suteiksiančiais naują vartotojo sąsają.

imagem_2022-01-25_154425-768x650

Viena iš vėlavimo priežasčių yra tai, kad „Microsoft“ reikėjo daugiau laiko norint pritaikyti naują OS versiją sklandžiam veikimui dviejuose ekranuose. Ekspertų manymu, technologijų milžinė šiek tiek pavėlavo - „Surface Duo“ yra gan senas įrenginys, o vos už kelių mėnesių turėtų pasirodyti „Android 13“ operacinės sistemos versija.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Windows 11

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas