Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Xiaomi“ pakels nuotraukų kokybę į kitą lygį, tačiau patobulino ne kamerą

„Xiaomi“ pakels nuotraukų kokybę į kitą lygį, tačiau patobulino ne kamerą

Dainius Martinkus

2021-03-27, 11:50

Išmaniųjų telefonų gamintojai, tokie kaip „Google“, „Huawei“ ar „Samsung“, itin daug dėmesio skiria telefonų kameroms, tačiau prie šios trijulės žada prisijungti ir „Xiaomi“. Kompanija oficialiai patvirtino kurianti savo vaizdo signalo apdorojimo lustą (angl. ISP), kuris turėtų aplenkti konkurentų telefonuose montuojamas mikroschemas. Tai ganėtinai netradicinis būdas gerinti nuotraukų kokybę, kadangi šįkart buvo nusitaikyta ne į pačias kameras ar jų optiką.

Kita vertus, tai nebus pirmas „Xiaomi” kirkštas lustų gamyboje. Dar 2017 metais kompanija buvo sukūrusi savo telefonams skirtą procesorių „Surge S1“, tačiau tai baigėsi dideliu fiasko ir Kinijos milžinė šį projektą baigė, nusprendusi ir toliau lustus pirkti iš „Qualcomm” ir „MediaTek”. Vis dėl šįkart „Xiaomi“ kurs tik nuotraukų apdorojimo lustą, o ne visą lustų rinkinį (angl. SoC), kaip „Snapdragon 888”. Modernūs išmaniesiems telefonams skirti procesoriai savyje dažniausiai pagrindinį lustą, grafikos procesorių, vaizdo apdorojimo lustą, neuroninį lustą ir t. t. Visi šie komponentai yra skirti specifinėms užduotims atlikti.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Mi_11_Ultra_render_and_camera_bump

Naujas kuriamas „Xiaomi“ vaizdo signalas apdorojimo procesorius bus nepriklausomas nuo pagrindinio procesoriaus - šios mikroschemos pagrindinė užduotis bus apdoroti telefonų kamerų užfiksuotą vaizdą. Taip siekiama smarkiai pagerinti nuotraukų kokybę. Panašiu keliu jau kurį laiką eina „Google Pixel“ telefonai, kuriuose naudojamos 4 metų senumo kameros, o nuotraukų kokybė vis dar gali lygintis su rinkos grandais, naudojančiais įspūdingus objektyvus. „Xiaomi“ siekia papildomai apdoroti spalvas, šviesumą ir kitą informaciją, gautą iš kameros sensoriaus, kas padėtų gamintojo telefonams išsiskirti rinkoje. Šios mikroschemos pristatymas turėtų vykti kovo 29 dieną.

Kovo 29 dieną „Xiaomi“ ketiną pristatyti dar ir kitą naujieną. Ne per seniausiai kompanija registravo naujus prekės ženklus „Xiaomi Auto“ ir „Xiaomi Automobile“. Nors iš esmės tai nieko tiksliai neatskleidžia, tačiau jau kuris laikas sklinda, kad „Xiaomi“ ruošiasi gaminti savo elektromobilius.

xiaomi-elektricke-auto-cover

Plačiau apie „Xiaomi” automobilį galite paskaityti mūsų parengtame straipsnyje, kurį rasite spustelėję čia.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas