Telefonai

Ieškantys naujo telefono – turėtų suklusti: dalykai, į kuriuos būtina atsižvelgti prieš išleidžiant krūvą pinigų

Šiai dienai, tikriausiai, kiekvienas iš mūsų turi bent vieną išmanųjį telefoną, o jis yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Nuo kasdienių veiksmų atlikimo iki pramogų – filmų, žaidimų ir pan. Šiandien, pasitelkiant telefoną, galima atlikti visus reikalingus darbus.

Ieškantys naujo telefono – turėtų suklusti: dalykai, į kuriuos būtina atsižvelgti prieš išleidžiant krūvą pinigų

Šiai dienai, tikriausiai, kiekvienas iš mūsų turi bent vieną išmanųjį telefoną, o jis yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Nuo kasdienių veiksmų atlikimo iki pramogų – filmų, žaidimų ir pan. Šiandien, pasitelkiant telefoną, galima atlikti visus reikalingus darbus.

Esant didžiulei paklausai – turime ir milžinišką pasiūlą, iš kurios išsirinkti tinkamiausią variantą nėra lengva užduotis. Renkantis išmanųjį iš tokios didžiulės pasiūlos, gali kilti painiavos, todėl parengėme vadovą, kuris padės išsirinkti geriausią bei labiausiai poreikius atitinkantį telefoną.

Išmaniojo telefono pasirinkimą gali nulemti daugybė skirtingų faktorių. Šiandien pabandysime apžvelgti visus juos. Kodėl kai kurios savybės yra itin svarbios ir ką reikėtų žinoti apie kiekvieną iš jų. Visi atsakymai – žemiau.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Procesorius ir operatyvioji atmintis (RAM)

Išmaniojo telefono procesorius, dar žinomas kaip mikroschemų rinkinys arba SoC, yra komponentas, atsakingas už beveik viską, kas veikia telefone. Tai yra sistemos smegenys, o dauguma procesorių taip pat dar yra aprūpinti dirbtinio intelekto galimybėmis, kurios iš esmės daro išmanųjį tokį „protingą“, koks jis yra šiandien.

Galingas procesorius ne tik leidžia įrenginiui sklandžiai veikti, bet gali pagerinti ir kitus veiksnius, pavyzdžiui, vaizdo apdorojimą. „Samsung“ telefonai yra dviejų variantų: vienuose yra „Snapdragon“ mikroschemų rinkinys ir priešingai, kituose integruotas „Exynos“ procesorius, kuris dažniausiai naudojamas Europos rinkai skirtuose modeliuose. Kai kurie apžvalgininkai teigia, kad akivaizdus kontrastas yra ne tik skirtingų dviejų variantų apdorojimo galingume („Snapdragon yra daug greitesnis), bet ir tarp vaizdo apdorojimo gebėjimų.

Taigi, kai renkatės savo išmanųjį telefoną, svarbu žinoti, koks procesorius yra integruotas, nes būtent nuo jo priklauso įrenginio našumas. Populiariausi yra „Snapdragon“, „Apple A13 Bionic“, „Exynos 990“ ir „Kirin 990“. „Apple“ procesoriai yra žinomi dėl savo neapdorotos skaičiavimo galios, kuri leidžia greičiau naudotis keliomis programomis, o „Snapdragon“ yra artimiausias „Android“ srities atitikmuo. Taip pat yra mažesnės galios procesoriai, skirti vidutinės klasės ir biudžetiniams įrenginiams, tokie kaip „Snapdragon 730“, „Snapdragon 730G“, „Snapdragon 675“, „MediaTek Helio G90T“, „MediaTek Helio G85“ ir kt. Jei šiuo metu taupote, apsvarstykite galimybę pirkti telefonus su vienu iš pastarųjų procesorių, nes jų dėka įrenginių kainos mažesnės.

RAM kitaip reiškia sistemos atmintį, kurią išmanieji telefonai naudoja aktyvių programų duomenims laikyti. Dalis išmaniojo RAM visada naudojama operacinės sistemos veiklai palaikyti. Turint pakankamai operatyviosios atminties, galima naudoti daugiau programų vienu metu, t.y. vykdyti daugiafunkcinę veiklą. Tačiau kai kurie išmanieji laužo visus standartus ir turi integruotą didžiulę 12-16 GB RAM. Tai tikrai per daug telefonams, ypač jei neplanuojate įsijungti 10-20 programų vienu metu. Lengvam mobiliųjų telefonų vartotojui, kuris išmanųjį naudoja tik skambučiams, tekstiniams pranešimams, „WhatsApp“ ir naršymui, visiškai užtenka 3–4 GB operatyviosios atminties. Intensyvesniems naudotojams, rekomenduojama rinktis 6-8 GB RAM.

Operacinės sistemos (OS) pasirinkimas

Rinkoje yra dvi galimybės – „Android“ arba „iOS“. Pasirinkimas iš tikrųjų sudėtingesnis nei atrodo, nes abi operacinės sistemos turi tiek privalumų, tiek ir trūkumų.

Esate „Android“ pusėje, jeigu mėgstate naršyti po telefono nustatymus ir prietaisą personalizuoti pagal save. Jei jums patinka paprasta, galinga operacinė sistema bei nuolat atnaujinama ir ilgiau palaikoma programinė įranga – esate „iOS“ komandoje. Nepaisant to, „Android“ yra beveik tiek pat galingas, o ir dabartinė versija tapo daug paprastesnė naudoti nei „Gingerbread“.

„iOS“, kaip operacinė sistema, kai kuriais atvejais yra gana ribota. Pavyzdžiui, negalite įkelti į įrenginį programų iš interneto, jei jų nėra „App Store“, nepalaikomas padalinto ekrano rėžimas, nors pastarasis jau integruotas į „iPad“, negalima personalizuoti pagrindinio ekrano (nors „iOS 14“ jau galima rinktis valdiklius) bei negalima naudoti programų, kurios visiškai pakeičia telefono išvaizdą. Tačiau „iOS“ taip pat turi daugybę privalumų, tokių kaip „iMessage“, „FaceTime“, reguliarūs programinės įrangos atnaujinimai ir svarbiausia, ženkliai mažiau arba visiškai jokių kenkėjiškų programų ar reklamų! Mes stebime tave, Xiaomi!

Pageidaujama vartotojo sąsaja (UI)

Reikėtų atsižvelgti į tai, kad dauguma „Android“ išmaniųjų turi skirtingas vartotojo sąsajas. „OnePlus“ išmanieji telefonai, bent jau kol kas, turi integruotą „OxygenOS“, kuri yra panaši į standartinę „Android“. „Samsung“ įdiegta „One UI“, kuri ženkliai patobulėjo nuo „TouchWiz“ laikų.

„Xiaomi“ telefonai turi „MIUI“, kuri pasižymi dideliu kiekiu reklamų, tačiau yra gerai optimizuota. Galiausiai, „Oppo“ ir „Realme“ išmanieji turi įkvėpta „iOS“ vartotojo sąsają – „ColorOS“.

Prieš perkant įrenginį vertėtų išbandyti telefono vartotojo sąsają ir nuspręsti, ar ji individualiai tinkama.

Geras įrenginio ekranas

Išmaniųjų telefonų ekranų dydžiai nuolat didėja ir pralenkia visus lūkesčius dėl skersmens. Ekranai siekia net 6,9 colio ir tai yra tarpinis dydis tarp įprasto išmaniojo ir planšetinio kompiuterio!

Visgi, tai nėra blogas dalykas, kadangi turinio naudojimas įrenginyje sparčiai didėja. Mėgstantiems pasinerti į mobiliuosius žaidimus ar mediją, siūloma rinktis didesnius nei 5,7 colio ekranus. Taip pat yra du ekranų tipai: „LCD“ ir „AMOLED“. Pastarajame naudojamas „OLED“ arba „Super AMOLED“, pavyzdžiui, „Samsung“ išmaniuosiuose, ir turi žymiai geresnį kontrastą bei tamsesnes juodas spalvas. Šie ekranai taupo baterijos naudojimą, kadangi išjungia visus juodus pikselius ir rodo tik tikrąją juodą spalvą.

Sekantis svarbus aspektas yra raiška, kuri gali būti „Full HD“, „Full HD+“, „Quad HD“. Nors „Quad HD“ suteikia ryškesnius vaizdus, didesnį skirtumą tarp „Full HD“ ir „Quad HD“ neįgudusiai akiai sunku pastebėti. Taip pat, prieš perkant mobilųjį, būtina tikrinti ekrano apsaugą. Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose dažnai naudojami „Gorilla 5“ ir „Gorilla 6“ stiklai, kadangi jie užtikrina patikimesnę apsaugą. Nepaisant to, rekomenduojama papildomai naudoti ir dėklą.

Pakankamas kiekis vidinės atminties

Žemesnės klasės modeliuose atminties dydis standartiškai yra 64 GB, flagmanuose – nuo 128 GB iki 512 GB. Keisdami seną telefoną į naują, importuojame beveik kiekvieną GB duomenų iš ankstesniojo ir taip išsaugome informaciją naudojamose programose, tad tinkamas atminties dydis yra būtinas.

Rekomenduojama rinktis ne mažiau 128 GB ir su tokio dydžio atmintimi galėsite savęs neriboti saugant duomenis ar siunčiantis programas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į telefonus su išplėsta atminties saugykla.

Baterijos tarnavimo laikas

Pavyzdinis išmaniųjų telefonų akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra daugiau nei 6 valandos naudojimo. Visi mobilieji, kurie turi didesnius pajėgumus, dažniausiai gali patenkinti net ir intensyvių naudotojų poreikius. Flagmanai, taip pat kaip kai kurie vidutinės klasės telefonai, gali pasiekti 8–10 valandų naudojimą, o tai yra puiku.

Pagrindinis tikslas – turėti įrenginį, kuriuo būtų galima intensyviai naudotis bent vieną dieną. Taigi, prieš pirkdami būtinai peržvelkite ir įsivertinkite akumuliatoriaus testus esančius internete arba atkreipkite dėmesį, ar išmaniajame yra integruotas energijos taupymo rėžimas.

Kainą pateisinanti kameros kokybė

2021 ar 2022 metais išleistuose telefonuose integruotos kelios kameros yra įprasta, o prietaisai, turintys tik vieną galinę kamerą, dabar yra labai reti. Įprastai išmaniajame yra pagrindinis objektyvas, kuriame didžiausias megapikselių skaičius, taip pat portretinis ir plataus kampo objektyvai.

Papildomai gamintojai prideda dar keletą priedų, pavyzdžiui, „ToF“, arba kitaip vadinamą gylio, jutiklį, makro bei spalvų filtro objektyvus. Įamžinti plačias scenas nebėra problema! Portretinis objektyvas taip pat gali padaryti įspūdingus „bokeh“ efekto vaizdus. Tačiau jei ši tendencija netinka, o didėjantis kamerų skaičius erzina, geriausia būtų pirkti senesnius modelius su vienu pagrindiniu objektyvu arba naujesnius, pavyzdžiui „iPhone SE 2020“. Didesnis megapikselių skaičius ne visada reiškia geresnius vaizdus, nes jutiklio dydis daro didesnę įtaką nuostabių nuotraukų kūrimui.

Išmanieji taip pat naudoja ,,Pixel Binning“ technologiją, sujungiančią keturis ar daugiau pikselių į vieną bei šio proceso rezultatas – aiškesnis ir detalesnis vaizdas. Tačiau, kol kas pasistenkite nesusižavėti 108 MP jutikliais, kadangi jie iškraipo nuotraukas ir turi problemų su automatiniu fokusavimu.

Faktoriai į kuriuos reikėtų atsižvelgti

Žinoma, be kai kurių itin svarbių savybių - išmanusis telefonas gali turėti ir įvairių papildomų galimybių ar funkcijų. Jas, žinoma, būtų naudinga taip pat apsvarstyti, jog netektų gailėtis ateityje. Išskirtumėme šiuos atvejus:

  • Belaidis įkrovimas;

  • Žaidimų rėžimas;

  • Pirštų atspaudų jutiklis prieš veido atpažinimo funkciją;

  • „Bluetooth“ versija;

  • IP standartas;

  • Dviguba SIM kortelė;

  • Atvirkštinis belaidis įkrovimas;

  • Garsiakalbiai;

  • NFC palaikymas.

Telefonai, kurių laikas dar neatėjo

Kaip jau minėjome, išmaniųjų telefonų rinkoje šiuo metu yra gausybė opcijų, iš kurių galime rinktis. Tačiau ne visos jos yra vertos jūsų dėmesio. Gamintojai nuolat stengiasi nustebinti ar pasiūlyti tai, kas išsiskirtų iš minios. Kaip bebūtų, kai kuriuos variantus būtų galima pavadinti eksperimentiniais ir jų laikas dar neatėjo.

Sulenkiamų išmaniųjų telefonų populiarumas nuolat auga, o ir technologiniai sprendimai tampa vis geresni. Nors dizaino raida yra novatoriška ir protinga, tiesiog dar per anksti visiškai pasitikėti sulankstomų išmaniųjų patikimumu. Mūsų verdiktas? Keletą metų nepirkite sulankstomų telefonų. Pernai išleisti modeliai jau artėja link vartotojams patrauklių opcijų, tačiau tai dar tikrai nėra tai, ką gamintojai bando pasiekti.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Temos

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas