Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Pranešimas spaudai

2021-07-27, 07:35

0 komentarų
Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys. Kad vasaros atostogas lydėtų malonūs prisiminimai, o ne erzinančios smulkmenos, verta pasitelkti kelias programėles. Plačiau jas pranešime žiniasklaidai aptaria „Bitės Profai“.

„Kelionės gali tapti ne tik dideliu malonumu, bet ir galvos skausmu, nežinant, kaip jas tinkamai suplanuoti. Laimei, šiandien išmaniuoju galima ne tik nuspręsti, kur keliauti, bet ir išsirinkti kelionei tinkamiausius daiktus, vienoje vietoje saugoti visas rezervacijas ir net pasidalinti išlaidas su grupe žmonių“, – teigia „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi penkiomis programėlėmis, kurios padės lengvai apsisaugoti nuo kelionės organizavimo keliamų rūpesčių.

1. „Triplt“ kišeninis kelionių gidas

Lėktuvo bilietai, viešbučio rezervacijos ir kiti dokumentai yra neatsiejama bet kokios kelionės dalis. Vis tik daug laiko atima detalus kelionės planavimas ir nuolatinis tvarkaraščių sekimas siekiant nepraleisti pasikeitimų. O kur dar atvejai, kai vienu metu planuojamos kelios kelionės ir pašto dėžutėje atsiduria krūvos užsakymus patvirtinančių laiškų, tarp kurių lengva pasimesti.

„Programėlė „Triplt“ („Android“ ir „iOS“) – kišeninis gidas, vienoje vietoje kaupiantis visus kelionei reikalingus dokumentus. Ji skenuoja pašto dėžutę, randa transporto ir viešbučių užsakymus ir automatiškai sudaro kelionės planą. Taip pat praneša, jei laukia neplanuotų tvarkaraščių pasikeitimų. Tad neatsidursite situacijoje, kai iki skrydžio likus keliolikai minučių, suprasite, kad esate ne tame terminale, kuriame turėtumėte būti“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

2. „Airbnb“ – patirkite įspūdžių su vietiniais

Daugelis žino apgyvendinimo paslaugą „Airbnb“ („Android“ ir „iOS“), padedančią išsinuomoti gyvenamąją vietą tiesiai iš vietinių gyventojų. Visgi, mažai kas girdėję apie naująją šios įmonės platformą „Airbnb Experiences“. Ji leidžia užsisakyti patirtis su vietiniais gyventojais ir pažinti kultūrą taip, kaip niekuomet nepasiūlys didieji kelionių organizatoriai.

„Airbnb Experiences“ platformoje galite užsisakyti vietinių gyventojų sukurtų patirčių, tokių kaip makaronų gaminimas su Italijos močiutėmis ar žygis po Maskvos požemius su buvusiais kariais. Tad net ir aktyvūs nuotykių ieškotojai čia patirs neišdildomų įspūdžių“, – teigia M. Vrubliauskas ir priduria, kad platformos paslaugos veikia net keliasdešimt valstybių, tarp jų – ir Lietuvoje.

3. „PackPoint“ – išmanus lagaminas

Kiekvienas, kuris yra keliavęs, patyrė situaciją, kai nuvykę į sutartą vietą suprato, kad paliko vieną ar kelis kelionei reikalingus daiktus, rūbus. Dažnai taip atsitinka dėl skubėjimo, bet neretai ir dėl to, kad nepažįstame vietos, į kurią keliaujame ir nežinome, ko ten gali prireikti.

„Programėlė „PackPoint“ („Android“ ir „iOS“) yra tikras išsigelbėjimas. Pažymėję, kur keliausite, ką veiksite ir kiek truksite, ji pateiks išsamų rekomenduojamų daiktų ir net drabužių sąrašą. Tad jei kelionės metu numatomas lietus, programėlė primins pasiimti skėtį. Taip neliksite permirkę ir nebūsite priversti keisti planų bei skubiai ieškoti parduotuvės“, – teigia M. Vrubliauskas.

4. Kelionės išlaidoms planuoti – „Splitwise“

Tiems, kuriems dažnai tenka dalintis kelionės išlaidomis su draugais ar artimaisiais, pravers pinigų planavimo programėlė „Splitwise“ („Android“ ir „iOS“). Ji leis patogiai planuoti ir sekti išlaidas, sujungus visus keliautojus į vieną virtualią grupę.

„Patyrę išlaidų, pavyzdžiui, sumokėję už draugų pietus restorane ar bilietus į atrakcionų parką, iškart pažymėkite programėlėje sumą ir kiek žmonių turi dalintis šią sąskaitą. Kelionės pabaigoje matysite kas kam ir kiek tiksliai yra skolingas. O tam, kad skolos nepasimirštų, grupės nariai į el. pašto dėžutes gaus priminimus apie grąžintus pinigus. Taip sutaupysite laiko ir pamiršite skaičiavimo ar čekių saugojimo rūpesčius, tad galėsite labiau mėgautis kelione“, – teigia „Bitės Profas“.

5. Aktyvių kelionių mėgėjams – „AllTrails“

Aktyvus laisvalaikis šiuo metu išgyvena atgimimą. Tam daug įtakos padarė pandemija, kai daug žmonių atrado sportą ir pradėjo daugiau laiko leisti gryname ore. Tad natūralu, kad pamėgtas vaikščiojimas ar bėgimas persikelia ir į keliones.

„AllTrails“ („Android“ ir „iOS“) siūlo daugiau nei 200 tūkst. žygių ir bėgimo maršrutų skirtingo fizinio pasirengimo žmonėms įvairiose pasaulio šalyse. Tad nuvykus, nebereikės ieškoti vietinių ar mokėti pinigų gidams. Turėdami reikalingus daiktus ir išmanųjį, vietą be vargo galėsite tyrinėti vieni“, – pasakoja M. Vrubliauskas ir priduria, kad čia rasite ir daugybę naminiams gyvūnams pritaikytų maršrutų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Kelionė į gerą savijautą: nuo sveikiausiomis pripažintų sporto šakų iki šiuolaikinių technologijų

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 10:12

0 komentarų

Visi žinome auksinę taisyklę – jei norime būti sveiki, turime ne tik atkreipti dėmesį į tai, ką valgome, bet ir būti fiziškai aktyvūs. Airijos visuomenės sveikatos ir socialinės rūpybos tarnyba „HSE“ skelbia, kad būdami fiziškai aktyvūs žmonės gali net 50 proc. sumažinti tikimybę susirgti lėtinėmis ligomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Kelionė į gerą savijautą: nuo sveikiausiomis pripažintų sporto šakų iki šiuolaikinių technologijų

Visi žinome auksinę taisyklę – jei norime būti sveiki, turime ne tik atkreipti dėmesį į tai, ką valgome, bet ir būti fiziškai aktyvūs. Airijos visuomenės sveikatos ir socialinės rūpybos tarnyba „HSE“ skelbia, kad būdami fiziškai aktyvūs žmonės gali net 50 proc. sumažinti tikimybę susirgti lėtinėmis ligomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Kokia aktyvi veikla yra naudingiausia žmogaus organizmui? Ir kaip ją pagerinti gali šiuolaikinės technologijos?

Veikla, neturinti amžiaus cenzo

Važiavimas dviračiu pripažinta viena iš 10-ties sveikiausių sporto šakų, suteikiančių ne tik gerų emocijų, bet ir didelę sveikatingumo naudą jos mėgėjams. Šis užsiėmimas neturi jokio amžiaus limito, tačiau vos 30 minučių 3-5 dienos per savaitę aktyvaus važiavimo dviračiu gali padėti įvairiapusiškai sustiprinti sveikatą.

„Better Health Channel“ duomenimis, 4 metus trukusiame Danijos tyrime, kuriame dalyvavo 30 tūkst. dalyvių, nustatyta, kad reguliarus važinėjimas dviračiu padeda apsisaugoti nuo širdies ligų. Negana to, tokia aktyvi fizinė veikla padeda stiprinti kojų raumenis ir puikiai tinka tiems, kurie turi problemų su sąnariais, nes padeda pagerinti jų judrumą, minimaliai juos apkraudama. Svarbu ir tai, kad važiuojant dviračiu galima praleisti daugiau laiko gryname ore. Tokiu būdu organizmas turi galimybę pasisavinti didesnį kiekį deguonies. Taip pat važiuojant dviračiu padidėja kvėpavimo dažnis, o tai padeda stiprinti plaučius.

Nors galima suskaičiuoti aibę važiavimo dviračiu privalumų fizinei sveikatai, tokia veikla gali prisidėti ir prie psichologinės sveikatos puoselėjimo. Važiavimas dviračiu pareikalauja susikoncentruoti į atliekamą veiksmą bei supančią aplinką. Tai padeda atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių ir mėgautis akimirka čia ir dabar. Todėl reguliarus važiavimas dviračiu gali palengvinti nerimo ar depresijos simptomus.

Neatsiejamas pagalbininkas sportuojantiems

Nors aktyvus laisvalaikis gali suteikti daug naudos, pastebima, kad pradėti sportuoti dažnai gali atrodyti sudėtinga. Kaip teigia „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė, šiandien rinkoje randami technologiniai įrenginiai, pavyzdžiui, belaidės ausinės, gali puikiai papildyti aktyvaus žmogaus laisvalaikį. Nuotaikinga ir įkvepianti muzika gali padėti sportuojantiems susikaupti, suteikti motyvacijos bei išlaikyti reikiamą energijos lygį visos treniruotės metu.

„Jei norime, kad muzika netaptų erzinančia sporto dalimi, svarbu pasirinkti tokias belaides ausines, kurios ne tik puikiai perteiktų visas muzikos subtilybes, bet ir būtų patogios. Vienos tokių yra ir rinkoje pasirodžiusios atviro tipo belaidės ausinės „Huawei FreeClip“. Jos yra sudarytos iš trijų dalių – „C-bridge“ (C formos tiltelio), ergonomiško pupelės formos modulio ir akustinio rutulio. Kadangi C formos tiltelis yra pagamintas iš aukštos kokybės nikelio ir titano formų atminties lydinio, tai padeda ausinėms prisitaikyti prie įvairių formų ir dydžių ausų. Ausines patogu nešioti ir dėl to, kad jos yra itin lengvos – kiekviena jų sveria vos 5,6 g. Įrenginio dizainas leidžia ausinėms išlikti tvirtai prigludusioms prie vartotojo ausų net ir atliekant įvairius jogos, akrobatinius pratimus ar bėgiojant. Todėl tokios ausinės patogios naudoti užsiimant bet kokia aktyvia fizine veikla”, – pasakoja U. Eidžiūnaitė.

Tačiau, anot ekspertės, išskirtinis įrenginio dizainas ne vienintelis privalumas, kuriuo pasižymi toks įrenginys.

„Belaidžių ausinių konstrukcija leidžia iki galo neatsiriboti nuo aplinkos supančių garsų, o tai suteikia saugumo jausmą, jei, pavyzdžiui, mėgstame lauke važinėtis dviračiu ar aktyviai vaikščioti. Taip pat sportuojant svarbu tampa, kad ausinėmis būtų galima naudotis ilgą laiką. „Huawei FreeClip“ leidžia vienu įkrovimu jomis naudotis net iki 8 valandų arba iki 36 valandų su įkrovimo dėklu“, – belaidžių ausinių privalumus atskleidžia pašnekovė.

Užsiėmimas kūnui, protui ir sielai

Dar vienas populiarus fizinis užsiėmimas, kuris atsirado daugiau nei prieš 5 tūkst. metų – joga. Pasaulyje ją praktikuoja daugiau nei 300 mln. žmonių. Jogos užsiėmimų metu raminanti muzika apjungia kvėpavimą bei didelio fizinio pasiruošimo nereikalaujančiais fiziniais pratimais, kuriuos galima atlikti ne tik grupinių užsiėmimų metu, bet ir patogiai namuose.

Jogos metu atliekami švelnūs judesiai ir tempimo pratimai puoselėja sąnarių sveikatą bei judrumą, mažiną jų sustingimą bei įtampą. Tokia veikla taip pat puikiai tiks ir tiems, kurie skundžiasi nugaros, kaklo, pečių skausmais ar nori atsikratyti įpročių, darančių įtaką blogai laikysenai. Joga apima įvairius judesius ir pozas, skatinančias kraujotaką visame kūne. Dėl geresnės kraujotakos deguonis ir maistingosios medžiagos efektyviau pasiekia ląsteles, taip pat padeda iš audinių pašalinti toksinus.

Tačiau jogos praktikavimas neapsiriboja vien fizine nauda. Nenuostabu, kad didelė dalis žmonių užsiima tokia veikla norėdami atsikratyti vidinės įtampos. Įrodyta, kad joga mažina kortizolio, pagrindinio streso hormono, gamybą ir didina endorfinų, dažnai vadinamų geros savijautos hormonais, sekreciją. Dėl to sumažėja streso lygis ir skatinamas atsipalaidavimo bei geros savijautos jausmas. Įdomu ir tai, kad tam tikros jogos technikos, pavyzdžiui, pranajama (kvėpavimo pratimai) ir meditacija subalansuoja autonominę nervų sistemą, kuri valdo nevalingas kūno funkcijas, tarp jų – širdies ritmą, virškinimą ir kvėpavimo dažnį. Ši pusiausvyra skatina bendrą atsipalaidavimą ir mažina organizmo reakciją į stresą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas