Nedrįskite atsikratyti senu „Android“ telefonu: štai kaip jį prikelti antram gyvenimui

Nedrįskite atsikratyti senu „Android“ telefonu: štai kaip jį prikelti antram gyvenimui

Lukas Snarskis

, atnaujinta 2021-07-25, 21:26

Kai keičiate savo turimą išmanųjį telefoną į naują, senesnįjį įkeliate pardavimui į „eBay“ arba padedate į stalčių. Jei ir dar vienas bus padėtas ten pat, kaip dauguma jūsų išmaniųjų telefonų, mes turime keletą idėjų, kaip tuos telefonus išgelbėti nuo jų uždarymų jūsų spintelės tamsoje. Skirtingai nei dauguma straipsnių internete, mes neteiksime tokių pasiūlymų, kaip „naudoti jį kaip atsarginį telefoną“ arba „atiduoti savo vaikui“.

Vietoj to, šiame straipsnyje pateikiamos idėjos, kurios padės panaudoti jūsų išmanųjį telefoną kaip vertingą įrangą, kuri kitu atveju kainuotų pinigus.

Vaizdo registratorius

dashcam

Yra daugybė pagrįstų priežasčių dėl ko verta naudoti vaizdo registratorių (angl. dashcam), pritvirtintą ant automobilio prietaisų skydelio. Vaizdo registratoriaus filmuota medžiaga gali būti naudinga patekus į eismo įvykį. Daugelyje šalių tai gali pagreitinti jūsų draudimo išmokų nagrinėjimo procesą. Tačiau, jei nenorite išleisti pinigų naujai programėlei, galite paversti seną telefoną visą darbo dieną veikiančiu vaizdo registratoriumi ant prietaisų skydelio.

„Google Play“ parduotuvėje yra sunkvežimiams skirtų vaizdo registratorių programų, bet „AutoBoy's BlackBox best among the lot“ radome kaip geriausią iš visų. Programa leidžia pasirinkti vaizdo raišką, kadrą ir garso kokybę. Jei jūsų senajame telefone yra ribota vidinė atmintis, programa siūlo galimybę išsaugoti įrašus „microSD“ kortelėje. Taip pat galite kelti vaizdo įrašus į „YouTube“ kanalą tiesiai iš įrenginio. „BlackBox“ programa yra nemokama, todėl jūsų išlaidos apsiribos tik išmaniojo telefono laikiklio ir įkrovimo laido įsigijimu.

Praplėstas ekranas

extendedDispayDaisyChainCrop

Prieš keletą mėnesių „Apple“ pristatė puikią funkciją, leidžiančią naudoti „iPad“ kaip antrą „MacBook“ ekraną. Laimei, norint išbandyti šią funkciją, nereikia pereiti prie tamsiosios pusės. „Datronicsoft“ komanda siūlo panašią funkciją per „Spacedesk“ programinę įrangą. Norėdami jį paleisti, turite įdiegti „Spacedesk driver software“ savo „Windows“ kompiuteryje ir „Spacedesk app“ programą „Android“ telefone.

Atlikti nustatymus yra neįtikėtinai paprasta ir programa veikia įspūdingai. Vienintelis dalykas, kurį turite užtikrinti, kad tiek nešiojamas kompiuteris, tiek mobilusis telefonas yra prijungti prie to paties „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus. Jei jūsų kompiuteris neturi „Wi-Fi“ funkcijos, „Spacedesk“ veikia net per USB. Gaunate pasirinkimą atspindėti ekraną arba išplėsti „Windows“ darbalaukį (angl. desktop). Keli žaidimai, pvz., „Microsoft Flight Simulator“, leidžia vartotojams nustumti piloto kabinos vaizdo sistemą ant antrojo ekrano. Geriausia tai, kad programa yra nemokama nekomerciniam naudojimui. Norzs demonstraciniam tikslui naudojau išmanųjį telefoną, ši programa taip pat veikia daugelyje „Android“ planšetinių kompiuterių.

Saugumo kamera

security-camera

Valstybių vyriausybės stipriai pasikliauja saugumo kameromis stebėdamos nusikalstamumą bei tuo pačiu metu šnipinėdamos savo piliečius. Tai vertinančios įvairios komisijos vis dar nesutaria, ar masinis viešųjų vietų stebėjimas yra etiškas, tačiau jūs turite visas teises stebėti savo namus savo saugumui. Jei didelė CCTV (liet. specializuotos vaizdo stebėjimo įrangos) kaina stabdo apsaugos sistemos diegimą, pateikiame alternatyvą, kuriai nereikia beveik jokių investicijų.

Viskas ko jums reikia - senas išmanusis telefonas ir pakrovimo laidas. Remiantis mūsų bandymais, geriausia programa, leidžianti paversti seną mobilųjį telefoną apsaugos kamera, yra „Alfred DIY CCTV. Daugelyje programų „Camera“ ir „Viewer“ įrenginių priskyrimas gali būti šiek tiek keblus. „Alfred“ supaprastina šį procesą sumaniai naudodamas brūkšninius kodus. Net jei peržengsite pradinius nustatymus, programa leidžia bet kuriuo metu persijungti tarp transliuotojo ir imtuvo. Nemokama reklama apmokama programos versija turi SD srautą, naktinį režimą, judesio aptikimą ir galimybę įjungti sireną. Galite atsisakyti reklaminių skelbimų ir gauti HD srautą, užsisakę planą už 3,99 USD.

„Torrent“ dėžutė

Prieš šaipydamiesi iš šios idėjos ir vadindami „torrentus“ neteisėtais, leiskite mums pasakyti, kad „torrentų“ technologija yra tik populiarus įrankis buvo piratų tarpe. Panašiai kaip ir nusikaltėliai gali naudoti virtuvinius peilius žmonėms nudurti. „Torrentai“ gali būti naudojami ir keliais teisėtais būdais, nes jie gali atsisiųsti daug duomenų bei veiksmingai susitvarko su galimais tinklo trikdžiais. Tai yra populiarus metodas oficialiai pristatyti „Linux“ distributorius, tokius kaip „Debian“ ir „Ubuntu.

Panašiai kaip „Apache Open Office“, kuri yra nemokama „Microsoft“ produktyvumo paketo alternatyva, taip pat platinama „torrentais“ distributed via torrents. Be programinės įrangos per „torrentus“ legaliai galima atsisiųsti daugelį klasikinių filmų, kurie patenka į viešąją erdvę, įskaitant „Night of the Living Dead“. Problema ta, kad „torrentas“ kompiuteriui nėra labai ekonomiškas priedas, o jo naudojimas išmaniajame telefone gali greitai išeikvoti jo bateriją. Čia gelbsti jūsų senasis išmanusis telefonas.

Tiesiog įkelkite „load up the BitTorrent client“ į savo telefoną ir gausite jums dedikuotą „torrent“ dėžutę. Tokiu būdu jūsų pagrindinis telefonas visada bus prieinamas svarbioms užduotims atlikti, o energijos taupymas jus apsaugos nuo Gretos nepriekaištavimo. Jei jūsų senajame telefone yra nedaug vidinės atminties, galite įdėti „microSD“ kortelę arba prijungti išorinį diską per USB OTG.

Naktinis laikrodis

laikrodis_2021-07-25-100726_tztl

Jei jau turite specialų vaizdo registratorių (angl. dashcam) ir vaizdo stebėjimo įrangą (angl. CCTV equipment), pateikiame dar vieną paprastą idėją, kaip pritaikyti seną išmanųjį telefoną. Paverskite jį skaitmeniniu naktiniu laikrodžiu. Viskas, ko jums reikia, yra naktinio laikrodžio programa ir jūsų senasis telefonas bus paruoštas spintelei šalia lovos. Čia nėra daug ką aiškinti, bet yra keletas estetika pagrįstų pasiūlymų. Tie, kurie mėgsta retro išvaizdą, turėtų ieškoti į „ZenFlip“ programėlės „the ZenFlip app“, o kiti, norintys šiuolaikiškos išvaizdos, naudoti šią programą „this app a shot“. Galite pasižiūrėti, kaip kiekviena atrodo nuotraukoje žemiau.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Čiubaka

Jei kokį 4G palaiko, tai galima kaip wi-fi routerį naudoti arba web camą

Copy/Paste Šaltinio

Ir? Vistiek nereikalingas telefonas tampa. Geriau parduot, kol nepasiekė vertė "dugno".

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas