Patarimai, kurie pravers kiekvienam išmaniojo telefono turėtojui: paprasti triukai, kurie leis fiksuoti fantastiškas nuotraukas

Tikriausiai daugelis esate patekę į tokią situaciją – būdami itin gražioje vietoje išsitraukiate savo išmanųjį, fotografuojate save ar artimuosius dešimtis kartų, o vėliau... negalite atrasti nė vienos patinkančios nuotraukos.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Patarimai, kurie pravers kiekvienam išmaniojo telefono turėtojui: paprasti triukai, kurie leis fiksuoti fantastiškas nuotraukas

Kad pavyktų išvengti tokio nusivylimo, tereikia vadovautis keliais pagrindiniais fotografavimo telefonu principais.

„Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius Mateika dalijasi vertingais patarimais, kaip patobulinti nuotraukų fotografavimo telefonu įgūdžius bei pasidaryti tokias nuotraukas, kurias drąsiai būtų galima kelti į socialinius tinklus.

Stabilumo ir fotografavimo kampo svarba

Turbūt esate pastebėję, kad fotografuojant telefono kamera, ypač tamsesnėse erdvėse, menkiausio rankos virptelėjimo gali pakakti, kad nuotrauka išeitų neryški. Taip nutinka, kai kamera ilgiau palaiko atvertą objektyvo sklendę, kad pagautų daugiau šviesos, tad bet koks judesys tuo metu gali sugadinti kadrą.

Stenkitės telefoną laikyti abiem rankomis, alkūnes prispausti prie kūno arba rankas priglausti prie stabilaus paviršiaus, pavyzdžiui, sienos. Taip pat galima investuoti į nedidelį trikojį, skirtą išmaniesiems telefonams, kad galėtumėte efektyviai fotografuoti sudėtingesnius kadrus.

Tinkamas apšvietimas – kelias sėkmės link

Tinkamas apšvietimas yra kone svarbiausias dalykas norint pasidaryti išties gerą nuotrauką, todėl išsirinkti tinkamą, šviesią erdvę, kuri atskleistų jūsų bruožus, turėtų būti pirmoji kiekvieno nusifotografuoti besiruošiančio užduotis.

Per didelis šviesos kiekis gali priversti jus užsimerkti arba paskęsti šešėliuose, tačiau jei jo per mažai – nuotrauka gali gautis niūri arba neryški. Todėl geriausia yra naudoti natūralų apšvietimą ir vengti kompiuterio ekranų, ryškių lempučių ar kitokio stipraus šviesaus šaltinio. Platūs langai, stiklinės durys ar tiesiog didelės erdvės lauke yra geriausi nuotraukų draugai, nes per juos nesunkiai patenka natūrali saulės šviesa.

„Ne tik šviesos kiekis, bet ir jos kryptis, darant nuotrauką telefonu, yra labai svarbi“, – sako A. Mateika. Fotografuojantis reikėtų žiūrėti veidu į šviesos šaltinį, pavyzdžiui, atsisukus į saulę. Tokiu būdu išvengsite nepageidaujamų šešėlių bei gausite ryškų ir aiškų apšvietimą.

Vieta – taip pat svarbus elementas

Įdomios vietos gali sukurti įdomias nuotraukas, tačiau tai nereiškia, kad jums būtina vykti į egzotiškas šalis ar po Lietuvą ieškoti dar neregėtų vietų. Puikių lokacijų nuotraukoms galima rasti ir namuose, biure ir bet kur kitur – tereikia pasidairyti aplinkui ir įjungti šiek tiek fantazijos.

Geriausi nuotraukų, kuriose pagrindinis objektas – žmogus, fonai yra aiškūs, paprasti ir neblaškantys dėmesio. Tai gali būti gražus mėlynas dangus, žalia pieva ar paprasta biuro siena. Fonas turėtų būti arba labai įdomus, arba labai paprastas, o tie fonai, kuriuose visko daug, atrodo netvarkingai ir blaško dėmesį.

Išnaudokite natūralias linijas (pvz., kelius, tvoras ar takus), kad atkreiptumėte dėmesį į pagrindinį nuotraukos objektą. Be to, nevenkite užfiksuoti simetriškų vaizdų arba įdomių raštų, nes jie dažnai sukuria patrauklias, estetiškas nuotraukas.

Telefono kameros nustatymai

Renkantis telefono kameros nustatymus vertėtų atminti labai paprastą taisyklę: fotografuodami pasirinkite geriausią raišką, kokią tik leidžia jūsų telefonas. Neskubėkite trinti net ir „nepavykusių“ nuotraukų. Atminkite, kad vaizdas, kurį matote telefono ekrane, gali atrodyti visai kitaip, kai jį perkelsite į kompiuterį.

„Nevenkite naudoti nuotraukų redagavimo programėlių. Jomis galite patobulinti nuotraukas reguliuodami ryškumą, kontrastą, sodrumą ir kt.“, – tikina A. Mateika. Yra nemažai nemokamų programėlių išmaniesiems telefonams, leidžiančių įdomiai ir paprastai koreguoti nuotraukas. Viena žinomiausių – „Instagram“, mažiau populiarios –„Pixlr“, „PicsArt“ ar „Snapseed“.

Technologijos jūsų pusėje

Išgauti geriausią įmanomą asmenukę padės ir jūsų išmaniajame esančios funkcijos, tačiau pirmiausia, turite kuo geriau išnaudoti savo telefono kamerą.

„Visada rekomenduojama naudoti galinę telefono kamerą. Gali atrodyti, kad būtent priekinė kamera yra skirta asmenukėms, tačiau telefono galinėje pusėje esanti kamera paprastai būna žymiai galingesnė, todėl asmenukės išeina kokybiškesnės ir atrodo profesionaliau. Kalbant apie telefonų funkcionalumą – inovatyvumui ir gamintojų išmonei ribų nėra. Štai naujasis „Galaxy Flip5“ yra kone idealiausias pasirinkimas tobuloms asmenukėms – kadangi jį galima naudoti ir sulenktą, jas galine kamera daryti yra taip pat patogu, kaip ir priekine“, – tikina A. Mateika.

„Be to, kartais laikyti telefoną dėl jo dydžio rankoje yra nepatogu, tačiau sulenkus „Galaxy Flip5“, jis puikiai tilps delne. O jei nenorite telefono laikyti rankoje, sulenkus jį 90 laipsnių kampu, galėsite padėti ant kone bet kokio paviršiaus ir nustačius automatinį laikmatį, pamojus delnu ar aktyvavus valdymą balsu – pasidaryti puikią savo ar grupinę nuotrauką“, – pasakoja „Samsung Electronics“ produktų treneris.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas