Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„Samsung Galaxy S21“ ir „iPhone 12“ specifikacijų palyginimas: kurį populiarų flagmaną pasirinkti?

„Samsung Galaxy S21“ ir „iPhone 12“ specifikacijų palyginimas: kurį populiarų flagmaną pasirinkti?

Leonardas Sindaravičius

2021-02-15, 13:30

Jei ieškote sąlyginai kompaktiško telefono su gera specifikacija, tarnausiančio be sutrikimų mažiausiai du metus, vieni geriausių variantų rinkoje šiuo metu yra „iPhone 12“ ir „Galaxy S21“. Abu įrenginiai yra naujausios dviejų didžiausių išmaniųjų telefonų gamintojų flagmanų versijos, tačiau ne galingiausios jų versijos, tad šis palyginimas gana intriguojantis. Straipsnyje rasite kategorizuotą palyginimą bei patarimus, padėsiančius nuspręsti kuris prietaisas tinkamesnis Jūsų gyvenimo būdui, o pabaigoje trumpai išskirtus abiejų telefonų pagrindinius privalumus ir trūkumus.

Išvaizda

iphone12-galaxys21

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Abu įrenginiai surinkti tvirtai bei pagaminti iš aukščiausios kokybės medžiagų - korpusuose dominuoja stiklas bei aliuminio rėmelis, tačiau „Galaxy S21“ nugarėlei vietoje stiklo panaudotas tvirtas plastikas. Nepaisant šio skirtumo, abu įrenginiai atitinka IP68 sertifikaciją atsparumu dulkėms bei vandeniui, tačiau „iPhone“ šiuo aspektu šiek tiek geresnis - jis gali atlaikyti panardinimą net iki 6 metrų. Abu įrenginiai atrodo unikaliai, tačiau „iPhone“ yra šiek tiek mažesnis ir labiau išsiskiria iš dabartinės pasiūlos bendrąja prasme, ypač dėl sąlyginai aštrių kampų. „Samsung“ įrenginys savo estetika taip pat nenuvilia - dėmesį atkreipia unikaliai atrodanti kameros sistema ir kontrastas tarp blizgaus aliuminio rėmelio ir matinės plastiko nugarėlės. „S21“ taip pat turi platesnį ekraną, kurio viršuje įpozicionuota kameros skylutė, tuo tarpu „iPhone 12“ ekrano viršuje turi milžinišką iškyšą.

Ekranas

samsung-galaxy-s21-vs-iphone12

Tiek „iPhone 12“, tiek „Galaxy S21“ turi puikius ekranus - itin ryškius, puikios raiškos ir stebinančio spalvų atkūrimo - tačiau Korėjos technologijų milžinės siūlymas kiek labiau įtikinantis. Pagrindinė to priežastis yra net 120Hz atnaujinimo dažnis, kai „Apple“ vis dar naudoja 60Hz paneles - tai iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip visiškai nebūtina ir bateriją eikvojanti inovacija, tačiau aukštesnio dažnio ekranai turi galimybę prisitaikyti pagal poreikį - kuomet vaizdas statiškas, „S21“ ekrano dažnis gali nukristi iki 48Hz ir taip netgi padėti taupyti baterijos energiją. Pastarasis įrenginys taip pat turi ekrane įmontuotą piršto antspaudo skaitytuvą, kai „Apple“ pasikliauja vien „Face ID“ veido atpažinimo technologija.

Specifikacijos ir programinė įranga

samsung-one-ui-3-lock-screen-1024x571

Žiūrint į sausą specifikaciją atrodo, kad „Galaxy S21“ siūlo daugiau - su juo gaunate „Exynos 2100“, 8 gigabaitus operatyvinės atminties ir net iki 256GB vietos failams ir programoms saugoti. Tačiau vertinant veikimo kokybę, „iPhone“ yra šiek tiek geresnis dėl įspūdingos „iOS“ optimizacijos ir šiek tiek galingesnio „A14“ procesoriaus, pagaminto pagal 5nm technologiją. Tuo metu „S21“ veikia su „Samsung“ patobulinta „Android 11“ versija - ne taip gerai optimizuota kaip „iOS“, tačiau geriau pritaikoma pagal asmeninius naudotojų poreikius.

Kamera

iphone-12-mini

Kamerų sistemos šiuose prietaisuose turi savo privalumų ir trūkumų - didžiausias „Galaxy S21“ turi geresnes priartinimo galimybes dėl savo telefoto sensoriaus su optiniu artinimu. „iPhone“ pasižymi 12MP kamera su f/1,6 diafragma - tiems, kas nežino fotografijos terminų, pakaks žinoti, jog tai itin šviesus objektyvas, o tai - didelis privalumas mėgstantiems šviesias nuotraukas. Vis dėlto abiejų prietaisų kamerų sistemos nėra tokios skirtingos savo atvaizdų kokybe ir tikrai nenuvils nė vieno fotografijos mėgėjo. Net asmenukių kameros turi panašumų - abi jos palaiko 4K vaizdo įrašų filmavimą.

Baterija

Samsung-Galaxy-S21-Battery-Issue

„iPhone 12“ baterija žymiai mažesnė - gaunate vos 2815mAh, lyginant su „Samsung“ siūlomais 4000mAh. Tačiau tai neturėtų būti galutiniu faktoriumi, dėl kurio pasirenkate vieną ar kitą įrenginį, mat „iPhone“ programinės įrangos optimizacija leidžia jam pasiekti panašų baterijos gyvavimo laiką, kaip ir korėjietiškojo konkurento. Abu prietaisai palaiko ir belaidį įkrovimą, tačiau „Samsung“ esantis modulis leidžia įrenginiui ne tik pačiam pasikrauti elektromagnetinės indukcijos būdu, bet ir įkrauti kitus įrenginius, palaikančius bevielį krovimą, tokius kaip belaidės ausinės ar išmanieji laikrodžiai.

Kaina

Prietaisų kainos skiriasi gan minimaliai - „Galaxy S21“ ir „iPhone 12“ kainuoja nuo €859 ir €839 atitinkamai už bazinę versiją, tačiau kainos gali būti aukštesnės ar žemesnės, priklausomai nuo operatorių ir kai kurių prekybininkų taikomų akcijų. Turėkite omenyje, kad bazinės komplektacijos „iPhone“ siūlo vos 64GB atminties, kai tuo tarpu „Samsung“ siūlo 128GB. Deja, kol kainos ims kristi, „iPhone“ daugeliu aspektų atrodo kaip geresnis pasirinkimas vien dėl neįtikėtinos „iOS“ optimizacijos ir puikios kameros sistemos, tačiau „Samsung Galaxy S21“ įspūdinga specifikacija ir funkcionalumas paverčia jį dėmesio vertu pasirinkimu.

Palyginimas

„iPhone 12“ privalumai:

  • Kompaktiškas;
  • Įspūdingai sklandus veikimas;
  • Geresnis atsparumas vandeniui;
  • „MagSafe“ funkcionalumas.

„iPhone 12“ trūkumai:

  • Mažesnė baterija;
  • Sąlyginai aukštesnė kaina

iphone-12-galaxy-s21

„Galaxy S21“ privalumai:

  • Platesnis ekranas;
  • 120Hz atnaujinimo dažnis;
  • Optinis priartinimas;
  • Atvirkštinis bevielis krovimas.

„Galaxy S21“ trūkumai:

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Susiję įrenginiai

Samsung Galaxy S21+ 5G

Samsung Galaxy S21+ 5G

6,7 colio
4800 mAh

Išleista: 2021 sausis

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

6,8 colio
5000 mAh

Išleista: 2021 sausis

Samsung Galaxy S21 5G

Samsung Galaxy S21 5G

6,2 colio
4000 mAh

Išleista: 2021 sausis

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas