Stingdantį šaltį atlaiko ne visi: 5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną

Pranešimas spaudai

2021-12-08, 15:20

1 komentaras
Stingdantį šaltį atlaiko ne visi: 5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną

Prasidėjus didesniems šalčiams galime pastebėti, kad išmanieji įrenginiai lauke veikia kiek kitaip, nei įprasta. Minusinėje temperatūroje telefonai daug greičiau išsikrauna, lėčiau veikia ar net visai išsijungia, tad svarbu žinoti esmines taisykles, kurios padės išvengti šių reakcijų į šaltį.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas pateikia svarbiausius patarimus, kurių reikėtų laikytis norint apsaugoti išmaniuosius įrenginius užklupus minusinei temperatūrai.

1. Laikykite telefoną kuo arčiau kūno. Dėl didesnio šalčio telefonai greičiau išsikrauna ar net visai išsijungia. Norint apsaugoti telefono bateriją vertėtų įrenginį laikyti kišenėje, esančioje arčiausiai kūno ar pasikabinti ant kaklo po viršutiniais lauko drabužiais. Savo kūno šiluma apsaugosite įrenginį nuo rimtesnių gedimų ir užtikrinsite, kad baterija išliks šilta ir laikys ilgiau. Neturint galimybės įsidėti įrenginio į kišenę, rekomenduojama laikyti jį rankinėje ar kuprinėje, apvynioti šaliku ar tiesiog įkišti į pirštinę.

2. Visiškai įkraukite telefoną. Prieš išeinant iš namų vertėtų visiškai įkrauti telefono bateriją. Taip pat naudinga „apsišarvuoti“ išorinėmis baterijomis ar papildomais įkrovikliais, kuriuos galėtumėte naudoti automobilyje ar darbe. Išorinės baterijos užtikrins, kad turėtumėte veikiantį telefoną būnant lauke ilgesnį laiką, tačiau nešiojamą įkroviklį taip pat reikėtų laikyti kiek įmanoma šilčiau – kišenėje ar specialiame dėkle.

3. Nekraukite atšalusio įrenginio. Viena svarbiausių taisyklių, norint išvengti rimtų telefono gedimų – niekada nekraukite sušalusio įrenginio. Iš lauko įnešus telefoną į šiltą patalpą, panašiai kaip ir ant akinių ar kitų stiklo paviršių, kaupiasi drėgmės kondensatas. Parsinešus įrenginį iš lauko, rekomenduojama palikti jį atšilti sausoje vietoje, palaipsniui „pripratinti“ prie normalios temperatūros ir tik tada pradėti įkrovimą.

4. Pasirūpinkite dėklais ir ausinėmis. Tam, kad telefonai nesušaltų, reikėtų juos „aprengti“, todėl rekomenduojama pasirūpinti drėgmei ir šalčiui atspariu dėklu. Sušalus telefonams jie tampa itin trapūs ir lengvai dūžta, o naudojantis jais su pirštinėmis, neretai išslysta ir iškrenta iš rankų. Telefono dėklai padės apsaugoti įrenginį ne tik nuo šalčių, bet ir nuo drėgmės ar smūgių. Šaltuoju metų laiku patogu naudoti dėkliuką, kuriuo galite pasikabinti telefoną ant kaklo po viršutiniais rūbais – taip įrenginį laikysite saugiau ir šilčiau. Norint, kad telefonas ilgiau neišsikrautų, reikėtų stengtis kuo mažiau naudoti jį lauke. Tam puikiai pravers ausinės, kurios leis atsiliepti į skambučius ar klausytis muzikos neištraukiant įrenginio iš kišenės.

5. Įjunkite specialius režimus ar visai išjunkite telefoną. Išmaniajame įrenginyje pasirinkite energijos taupymo arba „Lėktuvo“ (angl. „Airplane“) režimus. Taupyti energiją „iPhone“ telefonų naudotojai gali paspaudę: „Settings“ > „Battery“ ir įjungę „Low Power Mode“ režimą. „Android“ telefonams ši funkcija prieinama: „Nustatymai“ > „Įrenginio priežiūra“ > „Akumuliatorius“ > „Energijos taupymo režimas“. Šios funkcijos šiek tiek apribos telefono galimybes, tačiau leis naudotis įrenginiu ilgesnį laiką. Vienas paprasčiausių būdų kuo ilgau išsaugoti bateriją – įrenginį išjungti. Tai ypač naudinga, jei planuojate šaltyje praleisti daugiau laiko. Norint taupyti baterijos gyvavimo laiką, taip pat reikėtų išjungti buvimo vietos nustatymo paslaugas ir uždaryti kuo daugiau programėlių.

1 komentarų

Išjungiu telefoną ir viskas, tai kam jis reikalingas???, tikras kosmosas įjungti skridimo režimą tau blin reikia!

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

2 komentarai (-ų)

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

2 komentarų

Lankytojas

Reziumė, neberinkite tų pasikartojančių veidų, kurie ištisus dešimtmečius suolus trina. Nerinkite tų, kurie išsineša po 140 skėčių ar po puse tonos kavos iš sandėlio, net be jokios sąžinės graužaties toliau lenda į ekranus. Neberinkite tų, kurie išgarsėjo per akciją "Skaidrinam", gal tik tada nebebus visokių nesamoningų priimtų nutarimų. Absurdo lygis pasiekęs visišką piką, toliau jau niekur...

Skaitytojas

Ponia Gedviliene tegul dar pagalvoja apie pakeitimų dėl nuomos kompensacijos, kuria atemė nuo ubagų ir invalidų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas