„Xiaomi Mi 9” apžvalga

Dažnai susidaro įspūdis, kad kinų milžinė „Xiaomi” egzistuoja savo pačios sukurtame pasaulyje. Kol „Apple” flagmanai linksniuojami dėl lubas pramušusios kainos, „Samsung” susiduria su bėdomis gamindama išreklamuotą telefoną su sulankstomu ekranu, o „Huawei” neišbrenda iš konflikto su JAV vyriausybe, „Xiaomi” kažkur tyliai gamina žiniasklaidos šulų dėmesio nesulaukusius, bet puikios kokybės išmaniuosius.

Juos perkantiems taip pat mažai rūpi kitų nuomonė, o ir jų ratas išsiplėtė taip greitai, kad dar neseniai tik keliose rinkose oficialiai pardavinėjami „Xiaomi” įrenginiai nejučia atsidūrė ir Lietuvos prekybininkų lentynose greta garsių gamintojų išmaniųjų. Prieš kelias savaites mano rankose atsidūręs „Xiaomi Mi 9” demonstruoja viską, ką šiemet geriausio gali šis kinų gamintojas. Klausimas, kaip visada, tas pats - ar 2019 metų „Xiaomi” flagmanas, kainuojantis perpus mažiau nei konkurentai, yra pajėgus paguldyti juos ant menčių?

Dizainas

Dauguma gamintojų bėgant metams siekia išlaikyti tam tikrus dizaino elementus, kurie padėtų atpažintų jų išmaniuosius, o „Xiaomi” laikosi pozicijos gaminti tai, kas madinga. Štai praeitais metais pristatyti „Xiaomi Mi Mix 2s” ir „Mi Mix 3” atrodė tikrai originaliai, bet kitoje svarstyklių pusėje atsidūrė „Xiaomi Mi 8”, gėdingai nukopijavęs „iPhone X” dizainą. Turbūt nereikia nė sakyti, kad šiemet kinai įsiklausė į vartotojų skundus ir padedami „Xiaomi Mi 9” pasistengė ištrinti šią tamsią biografijos dėmę.

Pirmasis akį traukiantis pokytis - lašo formos ekrano išpjova, pakeitusi didelį „iPhone X” stiliaus antakį. Manau, nemažai vartotojų padėkos už sutaupytą ekrano plotą. Tiesa, tai sudarė papildomų keblumų gamintojui - šviesos ir artumo sensoriai paslėpti po ekranu, o pokalbio ausinė paslėpta viršutinėje briaunoje - žodžiu, išpjovoje liko tik kamera. Gaila, bet teko atsisveikinti su IR bangų kamera, skirta saugiam atrakinimui veidu. Džiugu, kad sumažėjo ir apatinis ekrano rėmas, tad prietaisas atrodo simetriškiau.

Iš kitų pokyčių galima paminėti universalaus programuojamo mygtuko kairiajame šone ir IR bangų siųstuvo viršutinėje dalyje atsiradimą. Vis dėlto pagrindiniai dizaino elementai iš esmės nepakito; galinę dalį dengia tas pats maloniai lenktas „Gorilla Glass 5” stiklas, o nugarėlę su ekranu sustiprina tvirtas aliuminio rėmas. Akyliausi vartotojai pastebės ir dar 2 svarbius dalykus: nugarėlėje buvęs pirštų antspaudų jutiklis persikėlė po ekranu, o prie kamerų dueto prisijungė trečia kamera. Deja, apatinėje briaunoje neatsirado vietos 3.5mm ausinių jungčiai. Užtat gamintojui pavyko viršutinėje telefono dalyje įmontuoti nedidelę pranešimų lemputę. Ji labai neryški, tad kai kam vietoje jos teks naudoti „Always-ON” ekrano funkciją.

Nors bent jau teoriškai dizainas stipriai nepasikeitė, ergonomikos srityje pajutau didžiulę evoliuciją. Kitaip nei pirmtakas, „Xiaomi Mi 9” tiesiog limpa prie delno, nepaisant didelių matmenų. Visi aštrūs kampai nugludinti ir užapvalinti, svoris paskirstytas tolygiai ir siekia viso labo 176 gramus. Į kišenę telefonas taip pat telpa puikiai, nors apie naudojimą vieną ranka galite pamiršti. Na, nebent esate Jonas Valančiūnas. Kita vertus, net ir pastarasis faktas nesutrukdo „Mi 9” tituluoti patogiausiu rankoje laikytu išmaniuoju. Jeigu Jums „Xiaomi Mi 9” pasirodys per slidus ar nepatogus, gamintojas apdairiai dėžutėje pridėjo silikoninį dėklą.

„Xiaomi Mi 9” neturi jokių judančių dalių ar kitokių įspūdingų dizaino sprendimų, kurie patrauktų akį, bet vietoje to siūlo ganėtinai dailų veidelį ir konkurentų sunkiai randantį naudojimosi komfortą.

Ekranas

2018 metai buvo tie, kai dauguma gamintojų savo prietaisuose pradėjo montuoti siaurus, ilgus ir kone visą priekinę dalį užimančius ekranus. Tai buvo didžiausia to laikotarpio naujovė, o matricos kokybė buvo labiau antraeilis dalykas. Šiemet tokio tipo ekranai jau tapo standartu, tad dauguma gamintojų, įskaitant ir „Xiaomi”, apsiribojo nedideliais patobulinimais.

Mano minėta, sumažėjusi ekrano iškarpa yra akivaizdžiausias, bet tuo pat metu ir esmės nekeičiantis pokytis. Kam trukdė ankstesnis antakis, tam greičiausiai trukdys ir lašas. Aš priklausau tai grupei, kuriai tokie ekrano intarpai komforto negadina. Sumažėjo ir apatinis rėmas, technologijų žurnalistų dažnai vadinamas smakru. Šis dalykas ne tik pagerino simetriją, bet ir leido padidinti ekrano įstrižainę nuo 6,2 pirmtake iki 6,4 colio - puiki žinia, nes net ir realiomis sąlygomis bandant prietaisus atrodo, jog „Xiaomi Mi 9” turi erdvesnį ekraną. Labai smagu, kai ekranas didinamas ne išorinių matmenų, o rėmelių sąskaita. Beje, kalbant apie dydį, devintuko ekranas, bent jau mano nuomone, yra idealaus dydžio - ne toks griozdiškas, kad būtinai reikėtų dviejų rankų, bet ir pakankamai didelis patogiai atlikti kasdienes užduotis, o gal net ir pažiūrėti vieną kitą „YouTube” klipą.

Kokybė vėlgi yra tai, ką kinų milžinė bandė pagerinti naujame flagmane. Specifikacijose, lyginant su „Mi 8”, pokyčių nepastebėsime - naudojamas tos pačios raiškos, „Samsung” gamybos „super AMOLED” technologijos ekranas. Deja, net ir realiai testuodamas prietaisą nepastebėjau didelių patobulinimų. Matricos spalvos labai natūralios, didesnės raiškos kaip ir netrūksta, bet vis tiek pasigedau kažkokios ugnelės tame ekrane. Vaizdas jame neatrodo toks saldaininis kaip, tarkime, „Samsung Galaxy S10” matricoje ir manau, jog žinau priežastį - „Xiaomi Mi 9” ekranas pasižymi nepalyginamai žemesniu kontrasto lygiu. Tai reiškia, kad juoda nėra tokia juoda, o kitos spalvos atrodo kaip švelniai pablukintos skalbikliu. Taip pat norėtųsi ir šiek tiek daugiau šviesumo - problemų įžiūrėti turinį ekrane nebuvo, bet artėjant vasaros sezonui vertėtų tai turėti omenyje.

Kas tikrai maloniai nustebino, „Gorilla Glass 6” ekrano apsauga. Tai naujausias tokio tipo stiklas, naudojamas kone visuose aukščiausios klasės Android telefonuose, tad turėtų būti atsparesnis įbrėžimams ir šiek tiek sumažinti skilimo tikimybę.

Apibendrinant „Xiaomi Mi 9” ekranas yra bene labiausiai jį nuo tikrųjų flagmanų skiriantis bruožas. Nors jis ir draugiškas akims ir labai geros kokybės, tiesiog tai nėra tas pats, ką gautumėte pasirinkę „Samsung Galaxy S10” ar „iPhone XS”.

Veikimas

Pastaraisiais metais teko testuoti daugybę „Xiaomi” telefonų ir kai jau atrodydavo, jog gamintojas mane įtikino jo įrenginį naudoti kaip pagrindinį, imdavo ir kažkas pakišdavo koją. Nors visi atvejai skirtingi, jie neabejotinai buvo susiję su veikimu. Iš „Xiaomi Mi 9” tikėjausi, kad jis bus pirmasis kompanijos išmanusis, kuriam to prikišti negalėsiu.

Visų pirma, norėčiau pagirti „Mi 9” pirštų antspaudų jutiklį. „Xiaomi” nėra pirmoji šiemet jį įmontavusi po ekranu, bet tai be abejonės yra vienas patikimiausiai veikiančių sprendimų. Nors kinų telefonas naudoja senesnę optinio nuskaitymo technologiją, prietaisas atrakinamas greičiau, nei „Samsung Galaxy S10” su teoriškai pažangesniu ultragarsinių jutikliu. Jei vis dėlto toks atrakinimo tipas jūsų nesužavėtų, galima rinktis atrakinimą veidu, kuris galbūt ir nėra toks saugus, bet užtat neįtikėtinai greitas.

„Xiaomi Mi 9” viduje puikuojasi tai, ką geriausio galima rasti Android telefone. Galingasis „Snapdragon 855” bei mažiausiai 6GB operatyviosios ir 64GB vidinės atminties. Meluočiau, jei sakyčiau, jog esu nustebęs - kinai mus įpratino net ir 400 eurų nekainuojančiuose išmaniuosiuose matyti flagmanų specifikacijas. Beje, kadangi devintuko kaina tokia nedidelė, siūlau nepagailėti keliasdešimt eurų ir rinktis 128GB versiją, nes vidinės atminties išorine kortele neišplėsite.

Vidiniai komponentai svarbūs, bet viską niekais gali paversti prasta programinė įranga. „Xiaomi Mi 9” veikia naujausia „MIUI 10.2”, paremta Android 9, vartotojo sąsaja, bet jokių naujovių, palyginus su kitais ją naudojančiais kompanijos išmaniaisiais, nepastebėjau. Tas pats dizainas, tos pačios funkcijos. O štai bendras veikimo įspūdis buvo šiek tiek geresnis nei įprastai - viskas greita ir labai sklandu, net ir animacijos. Turbūt pagrindinis klausimas, kuris rūpi skaitytojams, ar labai skiriasi „Mi 9” veikimas nuo praeitų metų „Xiaomi” flagmanų „Mi 8” ar „Mi Mix 2s”? Nelabai. Greičio prasme didelio žingsnio į priekį nepajutau, bet pastebėjau, kad visos aplikacijos atsidaro šiek tiek greičiau ir sklandžiau - toks jausmas, kad kažkas būtų įpylęs šiek tiek daugiau tepalo. Tą patvirtina ir rekordiškai greitai įveiktas mūsų tradicinis testas. „Mi 9” mikliai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“ (surinko 368 000 taškų, kiek joks kitas mano bandytas prietaisas ) kameros ir YouTube programėles bei it aštrios žirklės aukščiausiais grafikos nustatymais karpė „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus. Jeigu nepatingėsite nustatymuose išjungti „MIUI optimizacijos”, visos šios programėlės dar ir bus išlaikytos fone. Kaip ten bebūtų, optimizaciją rekomenduoju palikti įjungtą baterijos taupymo sumetimais.

Aplikacijos veikia puikiai, sklandumo požiūriu jam prilygti galinčių telefonų beveik nėra, tai negaišdami laiko galime devintuką įvertinti aukščiausiu balu ir judėti toliau? Prilaikykite arklius ir prisiminkite liūdną faktą - testuojame „Xiaomi” išmanųjį, tad šiokių kabliukų išvengti nepavyks. Labiausiai erzinantis dalykas - kartas nuo karto neateinantys pranešimai. Net jeigu nustatymuose aplikacijoms suteiksite visus įmanomus leidimus, retkarčiais, tarkime, „Viber” pranešimus pamatysite tik įsijungę aplikaciją. Tai nutinka kokius 5 iš 1000 atvejų ir tikrai erzina. Kitas mane iš proto varantis dalykas - bent kartą per 3 dienas magišku būdu nuo telefono Bluetooth ryšio atsijungianti išmanioji „Xiaomi Mi Band 3” apyrankė. Ironiška, jog „Xiaomi” apyrankė daug geriau veikė su „Samsung” ar „iPhone” telefonais nei su pačios kompanijos pagamintu įrenginiu.

Kita vertus, jokių kitų problemų su ryšiais nepasitaikė. Wi-Fi veikė pavyzdingai greitai ir žymiai toliau nuo maršrutizatoriaus nei konkurentų išmanieji. 4G greičiai nekėlė rūpesčių, o dviejų dažnių GPS neįprastai greitai nustatydavo buvimo vietą. Kaip ir būdinga visiems 2019 metų flagmanams, NFC mikroschema leidžia naudotis bekontakčiais atsiskaitymais, pvz. „Google Pay” paslauga.

Garsas

Testuodami aukščiausios klasės telefonus, pastebėjome, jog jau kuris laikas nebereikia skųstis garsu - kone visi gamintojai pasiekė vartotojus tenkinantį audio kokybės lygmenį ir jau kuris laikas arba jį išlaiko, arba kelia į viršų. Kadangi „Xiaomi Mi 9” yra labiau alternatyva flagmanams, nei „iPhone XS” ar „Samsung S10” lygos žaidėjas, šiokių pastabų jam turiu.

2019 metais jau nieko nebenustebinsi stereo garsiakalbiais išmaniajame, nes juos galime rasti netgi kai kuriuose vidutinės klasės prietaisuose, bet „Xiaomi” kažkodėl nusprendė, jog šis dalykas yra visiškai nereikalingas. Toks sprendimas labai nustebino praeitais metais, kai „Xiaomi Mi 6” su stereo kolonėlėmis pakeitė vos vieną garsiakalbį apačioje turintis „Xiaomi Mi 8”. Liūdna, bet ši tradicija tęsiama ir šiemet - apatinėje briaunoje esantis garso šaltinis yra vienišas. Meluočiau, jei sakyčiau, kad jis prastos kokybės - garso lygis tikrai didelis, didelių iškraipymų negirdėti, o visi dažniai ten, kur ir turėtų būti. Lyg ir turėčiau būti patenkintas, na, bet nieko negaliu su savimi padaryti, trūksta man to stereo efekto ir tiek. Niekaip nesuprantu, kodėl gamintojas atsisakė kaip antrą garsiakalbį panaudoti pokalbio ausinės. Gal todėl, kad ji ganėtinai vidutiniška? Dauguma vidutiniokų turi smarkiai geresnes.

Gal toks pasišiukšlinimas garsiakalbio srityje bus kompensuotas audiofilinės kokybės garsu per laidines ausines? Sapnuokime toliau. Klausydami muzikos per dėžutėje pridėtą USB-C į 3,5mm adapterį vėlgi liksime nusivylę. Dažniai, kaip ir garsiakalbio atveju, neiškraipyti, bet pasiutiškai trūksta garsumo. Jeigu naudojate didelės varžos ausines, tikrai tai pajusite. Su mažytėmis, įkišamomis į ausis, didesnių problemų neturėtų kilti. Jei atvirai, nežinau, kuris vidutiniškesnis - išorinis garsiakalbis ar garsas per ausinių adapterį. Galbūt gamintojo manymu, laikas pereiti prie Bluetooth ausinių, kadangi čia priekaištų neturiu. Jeigu turite naujesnes „aptX” garso perdavimo standartą palaikančias belaides ausines, turėtumėte likti labai patenkinti audio kokybe.

Mikrofonas taip pat neturėtų likti užmirštas. Juk tik dėl jo galime atlikti pagrindinę telefono funkciją - skambučius. Deja, net ir čia nieko gero pasakyti negaliu. Ne kartą kalbėdamas lauke pašnekovų buvau paprašytas kalbėti garsiau, o ir garsas įrašytas diktofono aplikacija, kas ypač aktualu studentams, nebuvo mane tenkinantis. Nagus inžinieriams nukapoti norėtųsi ir už silpną vibraciją, metų metais liūdinančią „Xiaomi” naudotojus.

Ganėtinai tikėtina, jog nusipirkę „Xiaomi Mi 9” neliksite nusivylę jo garso kokybe ir mintyse klausite, ko čia tas Ignas dejuoja, bet pasakysiu, kad du kartus brangiau kainuojantys išmanieji mane taip išlepino, jog noriu, kad ir „Xiaomi” šioje srityje pasitemptų.

Kamera

Su kitais technologijų entuziastais dažnai diskutuojame, kodėl vartotojui verta išleisti 1000 eurų ar daugiau perkant aukščiausios klasės telefoną vietoje, tarkime, panašių techninių parametrų „Xiaomi” įrenginio ir kone vienintelis tikrųjų flagmanų naudai nuskambantis argumentas būna geresnė kamerų kokybė. Kinai tai puikiai žino, todėl šiemet kaip reikiant pasistengė fotografijos srityje.

Nugarėlėje, pagal visas 2019-tųjų tradicijas, į pasaulį žvelgia trys akys. Pagrindinis 48 megapikselių ir f/1,75 diafragmos, 12 megapikselių jutiklis 2 kartų optiniam priartinimui ir sulieto fono režimui ir šiųmetė naujovė - itin plataus kampo 16 megapikselių kamera - analogiškas dalykas randamas brangiausiuose „Huawei” bei „Samsung” telefonuose.

Pagrindinė kamera, nors ir yra 48 megapikselių, pagal nutylėjimą 4 mažesnius pikselius sujungia į vieną ir fotografuoja 12MP rezoliucija, kas padeda nuotraukoje sugauti daugiau šviesos. Tačiau net ir fotografuojant tokia raiška nebus kuo skųstis. Gero apšvietimo sąlygomis kadre įamžinama labai daug detalių ir tikslios spalvos. Labai pagirti norėčiau puikų kontrastą, kuris nutaikomas tiesiog idealiai, na, ir puikų dinaminį diapazoną, šlubuodavusį senesniuose kinų milžinės telefonuose. Manau, dienos šviesoje fotografuotas „Xiaomi Mi 9” nuotraukas nesunkiai būtų galima supainioti su profesionalaus fotoaparato kadrais. Jeigu norite dar didesnio „Wow” efekto, įsijunkite 48MP režimą - taip įamžinsite net ir smulkiausias objekto detales ir nuotrauką galėsite didinti praktiškai neprarasdami kokybės. Ar visada 48MP nuotrauka geresnė už 12MP? Tikrai ne. Labai dažnai vietoje papildomų detalių matomas optinis triukšmas, o kartais kokybės prieaugis toks nedidelis, kad nepateisina net 18 megabaitų siekiančio nuotraukos dydžio (12MP nuotrauka užima maždaug 4-5 megabaitus). Dirbtinio intelekto funkcija, parenkanti kameros nustatymus pagal automatiškai atpažintą objektą vis dar neduoda daug naudos. Vienintelis kartas, kai ji suveikė tinkamai, buvo maisto fotografija - pyrago gabalėlis lėkštėje išties atrodė skaniau.

  • 2x optinis priartinimas (antra kamera)

  • Plataus kampo kamera

  • Pagrindinė kamera

  • Automatinis režimas tamsoje

  • Nakties režimas

  • Automobilio fotografija

  • Portreto režimas

  • Nuotrauka tamsoje

  • Maisto fotografija

Naktinė fotografija? Labai gera. Kamera puikiai parenka baltos spalvos balansą, šauniai susitvarko su gatvės šviestuvų šviesa bei išlaiko realias spalvas. Vis dėlto „Xiaomi” niekaip nepavyksta atsikratyti vieno dalyko, kamavusio net 2 metų senumo „Mi 6” - detalumo stokos fotografuojant tamsoje. Daugeliu atveju, „Mi 9” optinio triukšmo nebuvimui skiria didesnę svarbą nei kadro detalumui, todėl daiktų kontūrai atrodo it numuiluoti. Mano nuomone, tai nėra gamintojo kompetencijos stoka, tiesiog būtent toks kadras yra priimtinesnis kameros inžinieriams ir, turbūt, daugeliui vartotojų. Jeigu esate visiškoje tamsoje, galite pasinaudoti naktiniu režimu. Jis sujungdamas kelias skirtingais nustatymais darytas nuotraukas į vieną sugeba išspausti tokį efektą it kažkas tą objektą būtų apšvietęs ryškia šviesa. Ši funkcija veikia prasčiau nei „Google Pixel” išmaniuosiuose, bet kur kas geriau nei prieš porą mėnesių testuotame „Samsung Galaxy S10+.”

Antroji kamera, daugelio apžvalgininkų įvardijama kaip mažiausiai reikalinga, man pasitarnavo tiesiog puikiai. 2 kartų optinis priartinimas atrodo pakankamai silpnai, kai priešininkų telefonai siūlo 3, 5, o gal net 10 kartų pritraukimą, bet to visiškai pakanka nufotografuoti dėstytojo prirašytai lentai iš auditorijos galo ir įskaityti kiekvieną raidę. Tiesa, dėl siauros diafragmos ji tinkama fotografuoti tik gerai apšviestose vietose. Antra jos funkcija - portreto režimas. Jis veikia standartiškai, neretai suliedamas žmogaus plaukus ir šiek tiek per stipriai suliedamas foną už jo, bet galutinis rezultatas mane tikrai tenkino.

O štai 16MP plataus kampo kamera man paliko žaisliuko įspūdį. Jos tikslas - leisti padaryti kadrą nežengus kelių žingsnių atgal ir aprėpti kuo didesnį kampą. Visgi viskas turi savo kainą - nuotraukų kokybė smarkiai prastesnė nei pagrindinės kameros, o jos šonuose esantys objektai, tradiciškai, stipriai iškraipyti. Konkurentų telefonuose situacija panaši, tik tiek, kad jie sugeba aprėpti dar platesnį vaizdą bei turi geresnę programinę įrangą iškraipymams taisyti. Na, aš šio jutiklio nebūčiau pasigedęs - reikalui esant geriau tiesiog pasikamuočiau su „Panoramos” režimu.

Vaizdo įrašymas manęs nenuliūdino, bet ir nenustebino. Pagrindinė kamera filmuoti maksimalia 4K raiška 60 kadrų per sekunde dažniu. Kokybė tikrai gera, bet vaizdo stabilizavimas atrodo dirbtinis dėl vienintelės elektroninės stabilizacijos buvimo (optinio stabilizavimo nėra). Dėl šios priežasties susiaurėja ir aprėpiamas kampas. Yra ir sulėtinto filmavimo galimybė - rinktis galima iš itin sulėtinto 960 kadrų per sekundę filmavimo HD rezoliucija iki ne tokio lėto FullHD kokybės 120 kadrų per sekundę vaizdo įrašymo. Filmavimo galimybę turi ir plataus kampo kamera, bet ja filmuoti nerekomenduoju dėl prastos kokybės. Antrajai akiai gamintojas nesuteikė video įrašymo galimybės dėl man nežinomos priežasties.

Priekinė 20 megapikselių kamera pasirūpins, kad jūsų asmenukės būtų itin detalios ir kokybiškos visomis kitomis prasmėmis. Deja, veido oda net ir neįjungus jokių pagražinimo efektų šiek tiek palyginama, tarsi švelniai papudruojama. Taip pat galima rinktis ir foną suliejantį režimą, kuris veikia prasčiau nei analogiška galinės kameros funkcija. Kameros aplikacija siūlo ir keletą studijos apšvietimo efektų, bet man šis režimas teigiamų įspūdžių nepaliko.

„Xiaomi Mi 9” kamera, viską pasvėrus ir sudėjus į dėžutes, tikrai puiki. Gamintojas metai po metų artina jos kokybę prie lyderių o šiemet pasiektas tas lygis, kai skirtumas beveik išnyko. Galbūt konkurentai geba pasiūlyti didesnį optinį priartinimą ar daugiau kamerų, bet, manau kiekvienas, liks patenkintas devintuko nuotraukomis.

Baterija

Jeigu yra pasaulyje kompanija, kuriai rūpi, kaip ilgai jūsų išmanusis tarnaus vienu įkrovimu, tai neabejotinai turi būti „Xiaomi”. Apie mažiausiai dvi dienas laikančius „Redmi” serijos telefonus sklandė legendos, o „Mi” linijos flagmanai papuldavo tarp baterijos lyderių klasėje. Būtent tokiomis nuotaikomis ir pradėjau testuoti „Xiaomi Mi 9” ištvermę.

Akumuliatoriaus talpa galbūt ir nėra vienintelis tarnavimo trukmę nulemiantis veiksnys, bet ji svarbi, o šiuo požiūriu „Mi 9” nėra pats stipriausias - 3300mAh rodiklis šiuo metu yra geriausiu atveju vidutiniškas. Tai lemia, jog net ir su visomis „MIUI 10” optimizacijomis ir procesų ribojimais peržengti vienos dienos barjerą ganėtinais sudėtinga. Naudodamas „Chrome” naršyklę, socialinių tinklų, kameros, „Spotify” ir dar keletą kitų mažiau reiklių programėlių bei nuolat Bluetooth ryšiu laikydamas prijungtą „Mi Band 3” apyrankę, pasiekdavau maždaug 6-6,5 valandos įjungto ekrano laiko. „Samsung Galaxy S10+” bei „Huawei P30 Pro” tuo metu taikosi į pastebimai solidesnę 7-8h ribą. Smagu, kad bent baterijos procentai nesinaudojant telefonu senka labai lėtai - ganėtinai retas, bet labai malonus atvejis Android pasaulyje.

Tarsi nujausdamas, kad šįkart vartotojams teks daug dažniau išvysti išsikraunančios baterijos pranešimą, gamintojas „Mi 9” aprūpino vienais pažangiausių įkrovimo sprendimų. Jeigu naudosite dėžutėje pridedamą 27 vatų įkroviklį, net nespėsite pradėti nuobodžiauti, kol telefonas krausis - 0-70% įkrovimo procesas trunka maždaug 35 minutes, o visiškas įkrovimas - šiek tiek daugiau nei valandą. Jeigu manote, kad šie rezultatai įspūdingi, kompanija yra pasiruošusi jus dar labiau nustebinti - nusipirkę atskirai parduodamą 20 vatų galios belaidį įkroviklį, devintuką nuo 0 iki 100% įkrausite per vos 1,5h. Praeitų metų flagmanai tiek užtrukdavo kraudamiesi laidiniu būdu, tad tai yra labai nemažas pasiekimas (konkurentai užtrunka 2 ar daugiau valandų).

Verdiktas

Dažnai rekomenduodamas „Xiaomi” išmaniuosius telefonus susiduriu su pagunda prilyginti juos flagmanams. „Xiaomi Mi 9” slepiasi praktiškai tie patys komponentai, kuriuos rastume bet kuriame aukščiausios klasės išmaniajame. Tai ir pasiutusiai galingas „Snapdragon 855” procesorius, ir daugybė atminties bei toje pačioje lygoje žaidžiančios kameros. Kinai netgi sugebėjo konkurentus aplenkti korpuso grožiu bei ergonomika. Ir kai jau norėtųsi ištarti visų taip mėgiamą frazę „Tas pats už dvigubai mažiau”, užgraužia sąžinė ir tenka patyliukais paminėti ne tokius malonius dalykus kaip ne itin kontrastingas ekranas, kaprizinga vartotojo sąsaja bei prasta audio patirtis. Galbūt pašnabždėčiau ir apie veikiau sprinterio, nei maratonininko, bateriją.

Na, nėra tas „Xiaomi Mi 9” tikrasis flagmanas, nenužudys jis „iPhone XS” ar „Samsung Galaxy S10” - viskas per tas nelemtas, kainą mažinančias smulkmenas. Užtat jis užkurs jiems gerą pirtį, nes 95% tos pačios patirties už 500, o kai kur net ir 400 eurų nesiekiančią kainą yra sunkiai nugalimas koziris. Tiesą sakant, „Xiaomi Mi 9” įtikino net tokį išrankų tipą, kaip aš, ir tapo mano pagrindiniu išmaniuoju. Vargu, ar galėčiau sugalvoti teigiamesnį įvertinimą kokiam nors telefonui.

5 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Ruta

Ka patartumet rinktis kameros atžvilgiu mi9 ar mi9t? Ar pasijustu skirtumas Fotografuojant?

Vaidas

Pats naudoju. Nuostabus telefonas. Jei dar atsižvelgtume į kainą, tai pats geriausias įrenginys rinkoje. :)

Vygis

Sveiki, gal žinote, ar Mi 9 Global versija pilnai suderinama su Lietuvos LTE dažniais (pvz. Tele2)?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas