Aplikacijų kūrėjai neapsikentė: „Apple” paduota į teismą

Ignas Petrikonis

2019-06-05, 01:00 (atnaujinta 2022-11-30, 12:47)

0 komentarų
Aplikacijų kūrėjai neapsikentė: „Apple” paduota į teismą

Pora aplikacijų kūrėjų teigia, kad „Apple” daugybę metų buvo sukūrusi „iOS” aplikacijų platinimo ir pardavimo monopoliją. Siekdami nutraukti „netinkamą šios rinkos monopolizavimą, jie užpildė grupinį ieškinį, todėl teoriškai gali atstovauti visiems, kas kada nors pardavinėjo savo programas skaitmeninėje App Store” parduotuvėje.

Niekas net neabejoja, jog „Apple” turi visišką „iOS” aplikacijų platinimo kontrolę - išskyrus kelias išimtis, visos programos, norinčios patekti į šią aplikacijų parduotuvę, pirmiausia turi atitikti visas kompanijos taisykles tam, kad jas galėtų atsisiųsti vartotojai. Taigi, kyla klausimas, ar griežta „Apple” kontrolė nėra laikoma monopolija.

Šios bylos ieškovai - kūdikių vardų bei krepšinio treniruočių aplikacijų kūrėjai - sako, jog „Apple” taip „lėtina inovacijas“, sumažina pardavimus „iOS programose” ir riboja progresą, įgyvendindama tokias griežtas taisykles. Jie skundžiasi JAV milžinės reikalavimu aplikacijų kūrėjams kasmet mokėti $99 sumą, atiduoti 30% nuo kiekvieno mokėjimo bei būtinai nustatyti kainas, kurios baigtųsi ,99.

Vis dėlto didžiausias jų nepasitenkinimas, kad „iOS” vartotojai aplikacijas gali atsisiųsti tik iš vieno šaltinio - „App Store.” Todėl jeigu „Apple” nepatvirtina programos, ji niekaip nepasieks kompanijos įrenginių naudotojų. Taip pat jeigu aplikacija „App Store” nėra aptinkama, nėra jokios kitos parduotuvės, kurioje ji galėtų būti iškeliama į sąrašo viršų. Ieškovai laikosi nuomonės, kad jeigu „Apple” atsisakytų tokios praktikos, „padidėtų aplikacijų pasirinkimas bei su jomis susijusių mokėjimų,” nes daugiau vartotojų aptiktų ir nusipirktų appsų.

Vienintelė išeitis iš šios situacijos, pasak ieškinio, yra leidimas egzistuoti kitoms aplikacijų parduotuvėms. Tai palengvintų rinkos sąlygas programų kūrėjams ir verstų „App Store” tobulėti ta, kad išliktų priekyje konkurencinėmis sąlygomis.

„Apple” ir kitos didžiosios technologijų kompanijos pastaruoju metu sulaukė daugybės skundų dėl smarkiai išaugusios galios. „Apple” sugebėjo papulti į akiratį šiek tiek mažiau nei kiti, bet senatorė Elizabeth Warren jau yra išsakiusi panašią nuomonę, o JAV Aukščiausiasis Teismas savo nutarimu leido net ir fiziniams „Apple” produktų vartotojams paduoti kompaniją į teismą dėl panašių nusiskundimų „App Store” parduotuve.

Kad ir kas benutiktų, „Apple” turės išspręsti šį nepasitenkinimą artimoje ateityje ir tai turbūt bus pasiekta didelės teisinės kovos būdu. Reaguodama į susiduriusią situaciją, JAV gigantė išplatino žinutę, kad ji yra už konkurenciją ir tai įrodo trečių šalių apliakcijų, kurios konkuruoja su jos pačios sukurtomis programomis, buvimas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas