Naujasis „iPhone 12 Pro“ patiks daugeliui: genialus dizainas ir išplėsto kameros galimybės

Naujasis „iPhone 12 Pro“ patiks daugeliui: genialus dizainas ir išplėsto kameros galimybės

Nauja diena prasideda lygiai dvyliktą nakties. Nauji metai – kai paskutinę dvylikto mėnesio dieną laikrodžio rodyklės susilieja ties skaičiumi dvylika. O nauja „Apple“ išmaniųjų telefonų era – kai į rankas paimi „iPhone 12 Pro“ modelį.

Telefonas atrodo toks šviežias ir naujoviškas, kad vien prisilietus užkrečia optimizmu. Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro“ eksperto užduotis – išsiaiškinti, ar šiam optimizmui yra pagrindo.

„iPhone 12 Pro“ dizaino ypatumai

Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą paėmus „iPhone 12 Pro“ – telefonas tikrai gražus. Tai ne tiek naujovė, kiek grįžimas prie šaknų – kai kas dar neužmiršo, kaip atrodė „iPhone 5“. Tačiau nauja juk ir yra užmiršta bei teisingai priderinta sena. O stačiai nukirstas kraštas prie visą priekį dengiančio ekrano dera idealiai ir telefonas tapo kompaktiškesnis.

Beje, „iPhone 12 Pro“ ekraną saugo keturiskart smūgiui atsparesnis „Ceramic Shield“ stiklas. Nerūdijančio plieno korpusas puikiai užsandarintas: visi 12 kartos modeliai atitinka IP68 reikalavimus ir net pusvalandį ištvers 6 metrų gylyje.

Ryškus ekranas bet kokiame apšvietime

„iPhone 12 Pro“ turi 6,1 colio įstrižainės „Super Retina XDR“ ekraną su OLED technologija, kuris yra bent trečdaliu didesnės raiškos nei „iPhone 11“. Negana to, jis dar ir itin ryškus – vidutinis šviesumas siekia net 800 nits. Praktikoje tai reiškia, kad ryškioje saulės šviesoje vaizdas ekrane matomas puikiai. O atkuriant HDR vaizdą ekrano šviesumas gali pasiekti net 1200 nits siekiantį ryškumą.

Patobulėjusios kameros

„iPhone 12 Pro“ nugarėlėje matome tris kameras. Bet iš tiesų čia jų net keturios! Dvi – itin plataus 120 laipsnių kampo ir su dukart optiškai bei dešimtkart skaitmeniniu būdu artinančiu teleobjektyvu – išliko praktiškai tokios kaip „iPhone 11“.

Pagrindinė kamera dar patobulėjo ir yra greičiausia kada nors montuota į „iPhone“. Ji turi 7 lęšius ir yra beveik trečdaliu šviesesnė nei praeitos kartos išmaniųjų. F/1.6 diafragma reiškia, kad prietemoje darytose nuotraukose yra mažiau „grūdo“, jos šviesesnės ir ryškesnės.

Visos integruotos kameros turi optinį vaizdo stabilizavimą ir fazės aptikimo autofokusavimą. Tačiau svarbiausią darbą atlieka kaip niekada galingas dirbtinis telefono intelektas. Šiais metais „Deep Fusion“ fotografavimo sistema veikia su visomis telefono kameromis, vadinasi, stulbinančiai ryškias ir gilių spalvų HDR nuotraukas dabar gali daryti ir itin plataus kampo, ir tele, ir asmenukių kamera. Tad prieš metus taip sužavėjęs naktinio fotografavimo režimas dabar veikia naudojant bet kurią iš jų.

Ir tai ne viskas – kukliai paslėpta galinių kamerų modulyje yra ir ketvirtoji kamera, kuri kilsteli fotografavimo bei filmavimo kokybę į tokias aukštumas, kurių jokie telefonai dar nesapnavo. Tai LIDAR technologijos vaizdo gelmės jutiklis. Veikdamas lyg radaras, jis skenuoja erdvę, todėl net visiškoje tamsoje tiksliai išmatuoja atstumą iki objekto ir mato erdvinį 3D vaizdą.

Ši kamera paverčia „iPhone 12 Pro“ ligi šiol neregėto lygio papildytos realybės įrankiu. Sukurtas ir realus pasaulis jo ekrane dabar sąveikauja neregėtu tikslumu. Be to, LIDAR kamera leido šiam telefonui šešiskart pagreitinti autofokusavimą net esant labai prastam apšvietimui – neryškią nuotrauką su juo padaryti gali tapti iššūkiu. Ši kamera taip pat suteikia galimybę fotografuoti portretus su bokeh efektu naktiniame režime.

Ir fotografija niekas nesibaigia. Šių metų „iPhone“ modeliai yra vieninteliai pasaulyje telefonai, kurie gali filmuoti 4K raiškos „HDR Dolby Vision“ standarto vaizdo klipus. „iPhone 12 Pro“ tai gali daryti 60 kadrų per sekundę greičiu.

Atsirado ir naujas naktinis ilgų intervalų filmavimo „timelapse“ režimas. Be to, dar šiais metais „iPhone 12 Pro“ ir „iPhone 12 Pro Max“ modeliai turės ir „Apple ProRAW“ palaikymo, kuris apjungs „Deep Fusion“ vaizdo apdorojimo technologiją su profesionalaus RAW formato universalumu.

Greitai įkraunama baterija ir „MagSafe“

Po nugarėlės stiklu – dar viena geniali naujovė. Tik ši nematoma akimis. „MagSafe“ belaidžio įkrovimo sistema ne tik palaiko didesnę nei 15 vatų galią. Viduje paslėptas magnetinis žiedas užtikrina, kad šiam modeliui sukurti belaidžiai įkrovikliai visada prisitvirtins vietoje ir priglus idealiai.

Prijungus laidu, per pusvalandį bateriją galima įkrauti iki 50 proc. Tiesa, šį sykį dėžutėje nėra nei ausinių, nei įkroviklio – tik usb-c-lightning laidas. Ekologiška – pasaulyje ir taip yra apie 2 mlrd. „Apple“ įkroviklių – bus kur pritaikyti senąjį.

Dar didesnė galia

Visi 12 kartos „iPhone“ turi ir naują dar greitesnį procesorių. Šešių branduolių „A14 Bionic“ yra pirmasis pasaulyje 5 nanometrų litografijos procesorius. Jis bent 50 proc. greitesnis už visus konkurentus rinkoje, o 16 branduolių neuralinis variklis mašininio mokymosi efektyvumą padidino 80 proc., tad „iPhone 12 Pro“ ir kiti šios serijos išmanieji yra nepavejami ne tik testuose.

Išmanusis turi 128, 256 arba 512 GB vidinę atmintį ir yra pasirengęs 5G ryšiui.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas