„Huawei” gali palikti išmaniųjų telefonų verslą: užtektų nedidelio situacijos pablogėjimo

„Huawei” gali palikti išmaniųjų telefonų verslą: užtektų nedidelio situacijos pablogėjimo

Ming-Chi Kuo laikomas vienu patikimiausių ir autoritetingiausių „Apple” veiklos analitikų, tačiau kartas nuo karto jis pasidalina ir savo įžvalgomis apie kitus gamintojus. Šįkart ekspertas sutiko atskleisti savo nuomonę apie darbartinę Kinijos telekomunikacijų milžinės „Huawei” situaciją.

Jo teigimu, „Huawei” gali visiškai atsisakyti išmaniųjų telefonų verslo, jei dabartinė situacija pablogės. Primename, jog nuo praėjusių metų bendrovę slegia amerikiečių sankcijos, kurių pastaruoju metu tik daugėja ir jos tampa vis sunkiau apeinamos.

Viskas prasidėjo 2019 metų gegužę, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas įtraukė „Huawei” į juodąjį sąrašą, draudžiantį amerikiečių kompanijoms turėti bet kokių prekybinių ryšių su Kinijos gigante. Tai kompanijai labiausiai atsiliepė per tai, jog jos išmaniuosiuose oficialiai nebegali būti diegiamas „Google” paslaugų paketas, be kurio Vakaruose sunkiai įsivaizduojamas bet koks Android išmanusis.

Kompanija į tai sureagavo labai greitai ir skyrė didžiules lėšas „Huawei Mobile Services” alternatyvos kūrimui. Tačiau kai viskas jau buvo bepradedą stoti į savas vėžes, JAV vyriausybė iš po skverno ištraukė dar vieną kozirį - motyvuodama amerikietiškų technologijų naudojimu, ji uždraudė didžiausiam pasaulyje procesorių gamintojui Taivano „TSMC” gaminti „Huawei” kuriamus „Kirin” lustus. Šios kompanijos gamyklose taip pat gimsta „Apple” ir „Qualcomm” mikroschemos, o rinkoje tiesiog nėra tokias pažangias technologijas turinčio konkurento. Taigi, „Huawei” nebeliko nieko kita, kaip tik uždaryti už lustų kūrimą atsakingą „HiSilicon” padalinį.

Vis dėlto kadangi „Huawei” šiuo metu yra didžiausias išmaniųjų gamintojas, neseniai aplenkęs „Samsung”, su ja nori bendradarbiauti ne vienas procesorių gamintojas. JAV vyriausybei prašymą leisti tai atlikti jau pateikė „MediaTek”, vienas didžiausių „Qualcomm” konkurentų, ir netgi pats amerikiečių „Qualcomm”, tiekiantis „Snapdragon” lustus praktiškai visiems „Huawei” konkurentams, tačiau sėkmės scenarijus yra labai vargiai tikėtinas.

Ming-Chi Kuo įsitikinęs, jog net jeigu „Huawei” sugebės gauti išmaniųjų telefonų gamybai reikalingų komponentų, kompanijos rinkos dalis ir konkurencingumas stipriai nukentės. Geriausiu atveju galime tikėtis rinkos dalies susitraukimo, o blogiausiu - netgi visiško bendrovės pasitraukimo iš išmaniųjų telefonų rinkos.

Analitikai prognozuoja, kad jei JAV draudimai nesušvelnės, „Huawei” gresia prarasti maždaug 30% rinkos, kurią pasidalins „Apple”, „Samsung”, „Xiaomi”, „Oppo” ir „Vivo”.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas