„Alfawise V10 Max” apžvalga: visuotinė robotizacija

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-04-01
„Alfawise V10 Max” apžvalga: visuotinė robotizacija
0 Pasidalinimai
426 Peržiūros

Dar visai neseniai siurblys robotas buvo prabangos atributas. Krištolinis sietynas, itališkos odos krėslai, didžiulis televizorius ir persiški kilimai - prieš keletą metų besisukiojantį robotuką išvysdavome tik tokioje aplinkoje. Tačiau bėgant metams technologijos pradėjo sparčiai pigti ir šių produktų kainos pradėjo kristi tiesiog akyse. Šiuo metu apsilankę bet kurioje kiniškoje elektroninėje parduotuvę galite rasti daugybę skirtingų modelių, kurių kainos sukasi vos apie porą šimtų, tad juos gali įsigyti net ir nedidelio buto blokiniame name savininkas.

Visgi dauguma jų vis dar neturi tiek sensorių ir funkcijų, kiek keliskart daugiau įkainoti rinkos senbuvių gaminiai, ir yra labiau žaislai nei rimti pagalbininkai. Viską iš esmės pakeisti siekia „Alfawise”, sukūrusi praktiškai visais flagmanų privalumais apginkluotą, bet vis dar ekonominiam segmentui priskiriamą „Alfawise V10 Max”. Šioje apžvalgoje pabandysime išsiaiškinti, ko vertos gamintojo ambicijos ir ar šis siurblys robotas vertas jūsų dėmesio. Internetinėje parduotuvė „Gearbest" galite įsigyti „Alfawise V10 Max“ siurblį vos už 233,54 euro. Kaip galima matyti puslapyje, pardavėjas žada ir penkių dienų pristatymą, o tai reiškia, jog laukimas naujojo pirkinio tikrai neprailgs. Norėdami įsigyti šį „Alfawise“ robotą dulkių siurblį – spauskite čia, o taip pat nepamirškite nurodyti nuolaidos kodo V10MAXFASTDL.

Dizainas

Autonominiai siurbliai per jau nemažą savo egzistencijos laikotarpį spėjo įgyti visiems atpažįstamą išvaizdą. Vieni robotukai yra pusapvaliai, bet absoliuti dauguma jų - sausainio formos. 

„Alfawise V10 Max” nesiruošia išsiskirti iš minios ir atrodo kaip nemenkai išsipūtusi vaistų tabletė. Gamintojas pasirinko baltą spalvą, o ne daugelio tarp konkurentų paplitusią juodą. Kodėl? Šią spalvą itin mėgsta „Xiaomi”, kurios balti ir minimalistinio dizaino produktai yra sunkiai supainiojami, todėl „Alfawise” bando sukelti kažkokias panašias asociacijas. Laimė, šio roboto kūrėjai susiprato sukūrę nuobodybę ir tarsi prabėgomis pridėjo keletą mėlynų akcentų.

Viršutinėje dalyje į akis krinta nedidelis išsikišimas - jame įmontuotas ne kas kitas, o seniau tik brangiausiuose modeliuose buvęs lazerinis atstumo nustatymo jutiklis. Visa likusi viršutinė dalis - pasikeliančios durelės, kurias atidarę rasime dulkių arba vandens bakelį. Priekyje - juodo plastiko gabalėlis, už kurio slepiasi kiti sensoriai. Apvertę siurblį rasime du didelius ratukus ir kaip vairą veikiantį mažesnį, taip pat patalpos kampus išvalančius besisukančius šepetėlius, pagrindinį siurbimo mechanizmą ir įkrovimui skirtus kontaktus.

Gamybai panaudotas ne kas kitas, o ABS plastikas. Nieko keisto - toks įrenginys turi būti kuo lengvesnis ir atsparesnis smūgiams. Aišku, „V10 Max” galėtų būti surinktas šiek tiek kokybiškiau, bet akivaizdu, jog gamintojas koncentravosi į vidų, o ne išorę. Užtat bendras prietaiso svoris siekia vos 3,5 kg, tad jį lengvai pernešite į antrą aukštą arba, esant poreikiui, transportuosite į vasarnamį.

Pagyrų nusipelno įkrovimo stotelė. Nors iš pirmo žvilgsnio ji tokia pat pigi kaip ir pats „V10 Max”, bet ant grindų stovi labai stabiliai ir neslidinėja, net kai siurblys ir ropščiasi ant jos.

Valdymas


„Alfawise V10 Max” viršuje matome du mygtukus - vienas jų skirtas įjungimui, o antras - nusiuntimui atgal į įkrovimo stotelę. Akivaizdu, jog yra dar kažkas, kuo galima valdyti šį išmanų produktą.

Tai - išmaniajam telefonui skirta „Laser Robot” skirta programėlė, kuri veikia tiek iOS, tiek Android platformose. Vos ją įsijungęs ir pamatęs keistą šriftą bei ne itin logišką elementų išdėstymą, supranti, kad reikalų turime su kinišku produktu. Visgi atslūgus ne pačiam geriausiam pirmam įspūdžiui, supranti, kad gyventi galima, ir netgi visai gerai.

Pirmiausia reikia susikuriame paskyrą, tada prijungiame siurblį prie Wi-Fi tinklo (palaikomas tik 2,4 GHz dažnis) ir pradedame darbą. „Alfawise V10 Max” apvažiuos namus, naudodamas jutiklius, susikurs virtualų jų žemėlapį, kuris yra stebėtinai tikslus. Tada galėsite aplikacijoje sužymėti kambarius ir priskirti jiems skirtingus valymo režimus, jei yra toks pageidavimas. Taip pat lengvai galima nustatyti, kada robotui pradėti valymą, kuriomis savaitės dienomis ir panašiai. 

Visgi tai - tik dalis funkcijų. Aplikacijoje galima keisti siurbimo galią, rankiniu būdu valdyti robotuką, akimirksniu nusiųsti jį į įkrovimo stotelę ir netgi atlikti jo programinės įrangos atnaujinimą. Šiek tiek gąsdina, kad „Alfawise V10 Max” turi įmontuotą garsiakalbį ir gali pasisveikinti ir atsisveikinti jį įjungus. Laimė, tai išjungti irgi galima programėlėje.

Džiugina ir pateikiamos informacijos gausa. Vartotojas visada mato, kokia linija judėjo siurblys, valymo žemėlapį, dabartinę roboto buvimo vietą, jo įkrovos lygį ir išvalytą plotą kvadratiniais metrais.

Gamintojas labai didžiuojasi „Amazon Alexa” ir „Google Assistant” balso asistentų palaikymu, tad teoriškai, jei mokate anglų kalbą, turėtumėte galėti „V10 Max” valdyti balsu, tiesiog riktelėję į telefoną. Deja, tai tėra išpūstas reikalas, nes balsu galite tik pradėti ar sustabdyti valymą bei nusiųsti siurblį į įkrovimo stotelę. Mūsų manymu, paprasčiau tiesiog įsijungti aplikaciją.

Veikimas

Kitaip nei tradicinio siurblio atveju, roboto siurbimo kokybė tiesiogiai priklauso ne nuo galios, bet nuo sensorių kiekio ir programinės įrangos. Būtent tam visas jėgas ir lėšas skyrė „Alfawise”. „V10 Max” aprūpintas net 32 jutikliais, kurių pagrindinė užduotis - išvengti susidūrimo su baldais, bet tuo pat metu leisti robotui išvalyti maksimalų plotą.

Visų jų žvaigždė - viršutinėje dalyje įtaisytas lazeris, besisukantis 360 laipsnių kampu, skenuoja aplinką ir identifikuoja kliūtis, o SLAM algoritmas parenka toje situacijoje geriausią įmanomą judėjimo maršrutą. Realybėje tai veikia tiesiog puikiai, nes „V10 Max”, kitaip nei kai kurių konkurentų gaminiai, grįžę namo po darbo niekada nerasite užstrigusio viduryje kambario ir nebaigusio darbo. 

Jei bandysite realiu laiku stebėti, kaip robotas atlieka savo darbą, greičiausiai pasirodys, kad jis važinėja belekur ir nebaigęs siurbti vieno kambario, pradeda kitą, tačiau jis visada grįžta ir pabaigia ką pradėjęs. Žodžiu, geriau nežiūrėti, o tiesiog mėgautis galutiniu rezultatu. Beje, siurbimo kokybė dėl tokio tipo prietaisams didelės 2000pa siurbimo galios nesiskiria nuo valymo rankiniu siurbliu. Prie to prisideda ir besisukantys šepetėliai, o jei turite gyvūnų, padės specialus siurbimo priedas. Žodžiu, jokių kompromisų, nebent norite giluminio kilimų valymo - tam prireiks kur kas galingesnio aparato.

Dar viena anksčiau prabangos dalyku laikyta funkcija, kurią turi „Alfawise V10 Max” - šlapias grindų valymas. Norint tuo pasinaudoti, reikės pakeisti dulkių bakelį (beje, jo talpa siekia net 400ml) į kitą, skirtą vandeniui. Procesas nėra stebuklingas - apatinėje dalyje pritvirtinta šluostė, siurbliui judant, yra tolygiai drėkinama, todėl nuo plytelių ir parketo nuvalomi nedideli nešvarumai. Kita vertus, jei šio roboto siurbimas praktiškai neatsilieka nuo rankinio siurblio, tai drėgnas valymas toli gražu neprilygsta kibirui vandens ir grindų valymo šluotai ar mazgotei. Tai labiau dar viena funkcija sąraše, nei realus gyvenimo palengvinimas.

Gamintojas deklaruoja, kad „Alfawise V10 Max” vienu įkrovimu gali dirbti iki 2h ir išvalyti net iki 250 kvadratinių metrų plotą. To patikrinti negalėjome, nes paprasčiausiai neturėjome tokio dydžio patalpos, bet galime užtikrinti, kad dėl baterijos galvos jums sukti nereikės niekada. Siurblys puikiai randa įkrovimo stotelę ir sugeba be jokių trukdžių pasirūpinti savo energijos atsargomis.

Verdiktas

Akivaizdu, jog „Alfawise V10 Max” nebuvo sukurtas priblokšti vartotoją. Jis pasižymi blankiu dizainu, neprofesionaliai atrodančia programėle, negali visavertiškai išplauti grindų ir neturi kažkokių niekur kitur nematytų funkcijų.

Tačiau šis produktas atlieka idealiai tai, kam jis buvo sukurtas - dėl lazerio ir kitų jutiklių, kone idealiai siurbia namus ir leidžia kone kiekvienam iš mūsų į savo kasdienybę įnešti šiek tiek išmanumo bei papildomos švaros. „Alfawise V10 Max” kambarius siurbia ne prasčiau nei kai kurie keturiskart brangesni įrenginiai, todėl jei ieškote pigaus roboto - jis turėtų būti jūsų sąrašo viršuje. Internetinėje parduotuvė „Gearbest" galite įsigyti „Alfawise V10 Max“ siurblį vos už 233,54 euro. Kaip galima matyti puslapyje, pardavėjas žada ir penkių dienų pristatymą, o tai reiškia, jog laukimas naujojo pirkinio tikrai neprailgs. Norėdami įsigyti šį „Alfawise“ robotą dulkių siurblį – spauskite čia, o taip pat nepamirškite nurodyti nuolaidos kodo V10MAXFASTDL.


Parašyti komentarą