„Drone GW89“ drono apžvalga

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-07-29
„Drone GW89“ drono apžvalga
0 Pasidalinimai
295 Peržiūros

Jei prieš keletą metų dronai atrodė kaip ganėtinai prabangus ar visai nereikalingas įrenginys, tai šiai dienai jų populiarumas tik auga, o pasirinkimas nepalyginamai didesnis. Nors mes dažniausiai rašome apie telefonus ar įvairius jų priedus, šįsyk turime trumpą drono „Selfie Drone GW89“ apžvalgą.

Jei prieš keletą metų dronai atrodė kaip ganėtinai prabangus ar visai nereikalingas įrenginys, tai šiai dienai jų populiarumas tik auga, o pasirinkimas nepalyginamai didesnis. Nors mes dažniausiai rašome apie telefonus ar įvairius jų priedus, šįsyk turime trumpą drono „Selfie Drone GW89“ apžvalgą.

Šiuo metu dronų kainos svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių tūkstančių eurų, o mūsų gautas skraiduolis kainuoja mažiau nei 40 eurų. Taigi, pabandykime pažvelgti į pagrindinius šio „ Selfie Drone GW89 “ drono privalumus bei trūkumus, ar jis vertas šios pinigų sumos.

Dizainas ir surinkimo kokybė

Vos tik išpakavus šį „GW89“ droną, pirmas dalykas, kuris šovė į galvą - visa tai kažkur jau matyta. Taip, šis skrajūnas yra itin panašus į populiarųjį „DJI Mavic 2 Pro“ droną, tiksliau atrodo kone identiškai.

Drono korpusas kampuotas, jį supa keturios lankstomos kojelės ant kurių įmontuoti skrydžiui reikalingi propeleriai. Priekinėje drono dalyje rasime įmontuota Full HD raiškos kamerą, o galinėje dalyje bateriją, jos indikatorių bei įjungimo mygtuką. Mūsų testuotas modelis pasižymi baltos ir juodos spalvos kombinacija su geltonais akcentais ant kojelių bei korpuso priekyje.

„Selfie Drone GW89“ atrodo tikrai neblogai ir yra neįtikėtinai kompaktiškas. Sulenkus kojeles jis užima labai nedaug vietos ir yra beveik valdymo pultelio dydžio. Pats dronas pagamintas iš plastmasės ir sveria maždaug 150 gramų. Svoris jo nedidelis, tačiau to negalima laikyti labai dideliu privalumu , kai skraidome vėjuotoje vietovėje.

Kalbant apie surinkimo kokybę, pastaroji kiek nustebino. Nors skraiduolis ir plastmasinis, tačiau pirmosiomis bandymų dienomis teko išgyventi nemažai susidūrimų, kritimų ir kitų ne pačių smagiausių akimirkų. Jis puikiai išgyveno – visos detalės liko savo vietose ir nepaisant keletos kritimų ant kieto paviršiau iš bent 5 metrų aukščio, veikė be priekaištų.

Pabaigai būtų galima pasakyti, kad „GW89“ dronas pasižymi tikrai patvariu korpusu ir gražiu dizainu. Taip, jis nėra kažkoks unikalus ar labai išskirtinis, tačiau panaudoti laiko patikrinti sprendimai. Norėtųsi, jog skraidūnas būtų kiek sunkesnis, kas suteiktų jam daugiau stabilumo skraidant vėjuotoje vietovėje, bet visumoje jis atrodo tikrai neblogai, o surinkimas kokybiškas.

Valdymas ir skraidymo galimybės

„Selfie Drone GW89“ atkeliauja kartu su valdymo pulteliu, kuris skirtas valdyti pačiam skraidūnui, o kamera valdoma per specialią programėlę. Kalbant apie patį pultelį, jis patogus, visi mygtukai atrodo savo vietose ir net neturint jokios patirties su panašiais prietaisais, nekils jokių problemų juo naudotis.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog valdymas kiek painus, tačiau viskas yra gerokai paprasčiau nei atrodo. Vos vienu mygtuko paspaudimu įjungiame propelerius ir jau galima kelti savo skrajūną į viršų. Kaip įprasta, valdymo pultas turi skrydžio trajektorijai skirtus valdyti mygtukus arba valdymo svirteles, ką naudoti, galite nuspręsti Jūs (man asmeniškai naudoti svirteles buvo žymiai paprasčiau).

Verta paminėti ir tai, jog „GW89“ turi keletą skirtingų greičio režimų, kurios taip pat galima keisti su valdymo pulteliu. Trys skirtingi greičiai leis Jums paprasčiau valdyti šį prietaisą. Jeigu tai bus pirmasis Jūsų dronas ir dar neturi daug patirties, rekomenduočiau treniruotes pradėti su lėčiausi greičio režimu. Kai išmoksite valdyti, galite pradėti naudotis greitesniu, o vėliau ir pačiu greičiausiu režimu. Viršutinėje pultelio dalyje rasite ir dar vieną mygtuką, kuris gali apsukti droną 360 laipsnių kampu, kiek tai yra reikalinga sunku pasakyti, tačiau išbandyta ir tai tikrai veikia.

Kaip jau minėjau apžvalgos pradžioje, skraidymui nėra itin palankios vietovės su stipriu vėju, tačiau jeigu jis ne stiprus arba jo visai nėra – tiek valdymas, tiek skrydis pakankamai smagūs. Šis skrajoklis turi ir valdymą gestais, tačiau nepasakyčiau, jog tai veikia itin gerai, bet jei nuspręsite naudoti valdymą gestais, rekomenduočiau tai daryti tuomet, kai visai nėra vėjo. Reziumuojant, „Selfie Drone GW89“ nepaisant savo žemos kainos valdomas tiksliai ir skraido tikrai gerai.

Kamera

Kamera yra turbūt daugiausiai diskusijų vertas objektas kiekviename drone. Prieš testuojant šį „GW89“ skraiduolį, bandžiau suprasti, kam gali būti reikalingas dronas, kuris kainuoja labai nedaug, o ir filmuoja maždaug atitinkamai pagal kainą. Na, tikriausiai treniruotėms arba tiesiog pasižaidimui gamtoje ar dar kažkur.

„Selfie Drone GW89“ turi 1080p raiškos kamerą, tačiau video kokybė tikrai nestebins. Žemiau rasite keletą pavyzdžių iš pasiskraidymo su šiuo dronu. Iš vienos pusės būtų labai sunku tikėtis, kad gausime puikios kokybės medžiagą, tačiau iš kitos pusės kyla klausimas ar mums to pakanka?

[sc name="testas"]

Kaip galima matyti iš filmuotos medžiagos, kurią rasite šios apžvalgos apačioje, spalvos neatrodo natūralios ir vaizdas vietomis kiek stringa bei trūksta stabilumo filmuojant, tad aukštos kokybės montažo padaryti nepavyks. Vis dėlto viskas nėra taip blogai ir iš gautos medžiagos tikrai galima suprasti, kas buvo filmuojama, o žinant, kad šis dronas, bent jau šiuo metu, nekainuoja nė 40 eurų, kažko geresnio tikėtis būtų šiek tiek naivoka.

Dar kalbant apie kamerą, būtų galima paminėti, jog ji valdoma per specialią aplikaciją Jūsų išmaniajame telefone. Aplikacija ganėtinai paprasta ir ja naudotis tikrai nesudėtinga, telefonas tvirtinasi prie valdymo pultelio, o naudotis pulteliu ir kameros aplikacija vienu metu yra pakankamai paprasta ir patogu.

Baterija ir komplektacija

Šis, itin kompaktiškas. „GW89“ dronas turi 1200 mAh talpos bateriją, o valdymo pultelyje naudojamos trys AA tipo baterijos, kurias teks nusipirkti atskirai. Trumpai aptarkime skraidūno skrydžio galimybes su pilnu įkrovimu.

Taigi, pilno įkrovimo turėtų pakakti maždaug 12-13 minučių - tai nėra prastas laikas ir sakyčiau, jog patenka į dronų vidurkį. Kaip žinia, dažniausiai drono maksimalus skrydžio laikas siekia nuo 5 iki 25 minučių. Visgi labiausiai užkliuvo ilgas baterijos įkrovimas. Pilnai įkrauti „GW89“ užtrunka maždaug 2 valandas ir bent jau mano manymu, 1200 mAh baterijai, tai yra kiek per ilgai.

„Selfie Drone GW89“ nugarėlėje įmontuota baterija turi keturis LED indikatorius, kurie leis Jums sužinoti kiek baterijos energijos dar liko. Iškart po jais įkrovimo lizdas, kuris naudoja senos kartos USB jungtį. Sakyčiau, viskas pakankamai standartiška, o apibendrindamas, galėčiau pasakyti, kad nors įkrovimo laikas gal kiek ir per ilgas, tačiau skrydžio trukmė tikrai pakankama.

Kartu su šiuo dronu ir jo valdymo pulteliu komplektuojamas USB įkrovimo laidas, nedidelis atsuktuvas ir keleta instrukcijos knygučių. Gamintojas taip pat pasirūpino atsarginiais propeleriais bei 4 apsauginiais žiedais, kurie labai pravers, jeigu droną naudosite uždaroje patalpoje.

Verdiktas

Labai dažnai pigūs dronai nepasižymi ne tik geromis filmavimo galimybėmis, tačiau turi problemų ir su skraidymu. Vis dėlto, „Selfie Drone GW89“ yra tikrai įdomus pasirinkimas. Taip, jis pigus ir jo kamera tikrai nepradžiugins tų, kurie tikisi kažko labai ypatingo, tačiau visa kita yra tikrai pagirtina.

Jeigu ieškote savo pirmojo drono tam, kad susipažinti su tokio tipo įrenginiais, tikrai rekomenduočiau išbandyti „GW89“ modelį. Valdymas labai paprastas, o pats skraidūnas skrieja pakankamai gerai. Šaunu ir tai, jog gamintojas leidžia pasirinkti vieną iš trijų skrydžio greičių, todėl jeigu dar tik mokotės, galėsite pasirinkti tą su kuriuo Jums bus lengviausia.

Kaip jau minėjome, dabar šį droną galima įsigyti už mažiau nei 40 eurų. Internetinėje parduotuvėje „Cafago“ jis kainuoja vos 36,85 euro. Tiesa, šis pasiūlymas turi ribotą dronų kiekį, todėl, jei susidomėjote, vertėtų paskubėti!


Parašyti komentarą