„Honor 9X” apžvalga

Sena patarlė sako, kad neprivalgęs neprilaižysi, bet, deja, lietuvių liaudies išmintis rūpi toli gražu ne visiems. Būtent tokios mintys sukosi mano galvoje, gavus testuoti „Huawei” dukterinės kompanijos „Honor 9X” telefoną. Šis išmanusis, tiesa, aprūpintas šiek tiek geresniais parametrais, Azijoje debiutavo jau prieš kurį laiką, tačiau Europą pasiekė visai neseniai. To priežastis - kompanijos noras pasiūlyti paskutinį europiečiams naują įrenginį, kuriame dar veikia mūsų regione gyvybiškai būtinos „Google” paslaugos.

Šioje apžvalgoje pabandysime išsiaiškinti, ar „Honor 9X” tėra kinų paskutinis bandymas užsidirbti, prieš įsigaliojant amerikiečių sankcijoms, ar jūsų dėmesio vertas išmanusis telefonas.

Dizainas

Pastaraisiais metais tapo įprasta, kad gamintojai vartotojus bando nustebinti galinės korpuso dalies išvaizda. „Huawei” išpopuliarino šviesoje atspalvį keičiančias stiklines nugarėles, „Samsung” pigesniuose modeliuose jas dekoruoja įvairiais 3D efektais, o „Honor”... pasirinko nedaryti nieko. „9X” galinė dalis tėra plono blizgaus plastiko gabalas. Ji pagaminta taip, jog iš toli gali pasirodyti, kad tai - stiklas, bet gausybė pirštų antspaudų ir po kelių dienų atsiradę mikro įbrėžimai atskleidžia klastą. Vienintelis tokio sprendimo privalumas yra nebent tai, kad telefone bus vienu dūžtančiu paviršiumi mažiau.

Tačiau apvertus „Honor 9X” paaiškėja, kur nuėjo dizainui skirti pinigai. Priekinėje dalyje mus pasitinka didelis, itin plonus rėmelius turintis ekranas be jokių išpjovų. Visa tai pavyko pasiekti priekinę kamerą įmontuojant specialiame elektriniame mechanizme, kuris reikalui esant iškyla iš viršutinės korpuso briaunos. Šis procesas kažkodėl yra labai malonus akiai, todėl nesunku atleisti už palyginus ilgą jo trukmę. Galbūt teoriškai labai ilgoje naudojimo perspektyvoje tai ir nėra labai patikimas sprendimas, bet abejoju, jog jis jums kažkada kels problemų. Kaip bebūtų, už ekraną be išpjovų „Honor” spaudžiu dešinę.

Ergonomikos srityje neradau prie ko prisikabinti. „Honor 9X” dydis krypsta į didesniąją pusę, bet plastikinė švelniai lenkta nugarėlė prie delno odos prikimba kur geriau nei stiklas, tad mažėja šansai išmesti telefoną ant grindų, nors prietaiso lengvumas ir nesuteikia to kokybės jausmo. Dešiniajame šone išdėstyti įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai buvo ten, kur juos tikėjosi rasti mano nykštys, o galinėje dalyje sumontuotas pirštų antspaudų skeneris nekėlė jokių pasiekiamumo problemų.

Ekranas

Jau išsiaiškinome, jog ekranas yra „Honor 9X” pasididžiavimas. 6,59 colio įstrižainės matrica, kurios rėmai plonesni už daugumos konkurentų, tiesiog kviečia pažiūrėti dar vieną „YouTube” vaizdo įrašą ar dar šiek tiek panaršyti „Instagram”. Tiesą sakant, ekrano įstrižainė tiesiog idealiai subalansuota medijai, bet reikia turėti galvoje, jog valdymui dažnai nepakaks vienos rankos.

Kalbant apie kokybę, ją sunku nusakyti vienareikšmiškai. Iš vienos pusės galima pagirti gamintoją, kad nepagailėjo raiškos - FullHD+ ir 391 taškai colyje yra labai neblogas rezultatas, ypač lyginant su neseniai testuotu HD rezoliucijos matricą turinčiu „Samsung Galaxy A30s” (jo apžvalgą rasite čia). Tačiau kita vertus, raiška vėlgi yra geriausias „Honor 9X” ekrano aspektas. LTPS IPS technologija nėra pats blogiausias įmanomas pasirinkimas, bet šiuo atveju kontrastas, lyginant ne tik su pranašiaisiais AMOLED, bet ir su kitais IPS ekranais, yra pastebimai prastesnis. Galbūt tai iš dalies galėtų atpirkti natūralios spalvos, bet čia vėlgi galime dėti minusą. Pagal nutylėjimą nustatytas „Ryškus” spalvų režimas iš visko bando padaryti „National Geographic” stiliaus vaizdus, kas mano akiai ne itin patiko. Na, o visi kiti režimai atrodo ne ką geriau. Tamsiais žiemos vakarais puikus matomumas lauke turbūt nėra būtinybė, bet atėjus vasarai „Honor 9X” gali nuliūdinti - net ir iki maksimumo nustūmus šviesumo slankiklį, norėjosi jį stumti dar bent 50% daugiau.

Jau iš dėžutės, kaip ir visi „Huawei” telefonai, „Honor 9X” atkeliauja su užklijuota apsaugine plėvele, tačiau po ja nesislepia koks nors įmantrus įbrėžimams atsparus „Gorilla Glass”, tad turėkite omenyje, kad apsauga šiam ekranui tiesiog būtina.

Veikimas

Mėgstu sakyti, jog pirmas įspūdis dažnai stipriai nulemia galutinį verdiktą. Laimė, „Honor 9X” nepaslydo - gale esantis pirštų antspaudų skeneris veikė tiksliai ir dažniausiai greitai, užmerkiant akį prieš keliskart pasitaikiusius ilgesnius pagalvojimus. Džiaugiuosi, kad tokiame pigiame telefone gamintojas nesumąstė įtaisyti madingo, bet prastai veikiančio jutiklio po ekranu. Atrakinimo veidu funkcijos, deja, nėra, kadangi kiekvienąkart prieš atrakinant pakelti priekinę kamerą iš korpuso užtruktų pernelyg ilgai.

Vėliau, kai įsidiegiau visas naudojamas programėles, nesugadino puikios pažinties pradžios. Naršyklė, socialiniai tinklai ir naujienų portalai buvo atidaromi sparčiau nei tikėjausi. Koją „Honor 9X” kišo tik nesklandžios animacijos ir perėjimai tarp langų Žinoma, kelios valandos adaptacijos ir diskomforto praktiškai nebejutau, juo labiau, kad pačios aplikacijos veikia stabiliai ir pakankamai sparčiai. Biudžetinė telefono prigimtis - vidutinės klasės „Huawei” gamybos „Kirin 710F” ir 4GB operatyviosios atmintis - savo veidą atskleidžia tik atidarius daugiau programų vienu metu. Ne kartą susidūriau, kai prieš grįžtant į pagrindinį ekraną išmanusis kokią sekundę pagalvoja ir tik tada atlieka veiksmą, o ir taip ne pačios sparčiausios animacijos tampa dar vangesnės.

Laimė, vidutinius parametrus „Honor” kompensuoja net 128GB vidine atmintimi, kuri dar ir išplečiama atminties kortele. Tiek gigabaitų standartiškai negali pasiūlyti net standartinės konfigūracijos naujieji „iPhone”, tad spaudžiu dešinę gamintojui. O kaip „Honor 9X” elgsis paleidus kokį sudėtingesnį žaidimą? Būsiu atviras - toks veiksmas sugadins jūsų santykius su telefonu. Tokie grafiškai intensyvūs žaidimai kaip „Asphalt 9” ar „Call of Duty” veikia tik žemiausiais grafikos nustatymais ir nekelia malonumo nei jums, nei „Honor 9X”. Kažkodėl žaidimai prietaise veikia kur kas prasčiau nei norėtųsi tikėtis, sprendžiant iš puikaus susidorojimo su paprastesnėmis aplikacijomis. Kitaip tariant, žudant nuobodžias minutes prie odontologo kabineto „Honor 9X” galios pakaks vienam ar kitam nesudėtingam žaidimui, bet vaikams (nebent norite, jog jie kuo mažiau laiko praleistų tuo užsiimdami) ar žaidimų entuziastams tai yra prastas pasirinkimas.

Mūsų tradicinį testą „Honor 9X” išlaikė, bet jame nesublizgėjo. įrenginys sparčiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, ir šiaip ne taip, žemiausiais nustatymais, susitvarkė su „Call of Duty” ir „Asphalt 9” žaidimais. Deja, 4GB operatyviosios atminties nepakako visų aplikacijų išlaikyti fone. Kaip bebūtų, nors toks pasirodymas ir neprilygsta konkurentams iš „Xiaomi”, bet „Honor 9X” vis tiek veikia geriau nei bet koks panašiai kainuojantis „Samsung”.

Iš dalies tai nulėmė ganėtinai gerai optimizuota „EMUI 9.1” vartotojo sąsaja. Nors man vis dar nepatinka jos dizainas, nustatymų išdėstymas ir animacijos, galiu pagirti gamintoją už funkcijų gausą bei puikų valdymą gestais, galintį pakeisti tris įprastus mygtukus telefono apačioje. Kur kas daugiau priekaištų turėjau ryšių srityje - Wi-Fi ir 4G greičiai stipriai atsilieka nuo flagmanų. Taip pat pagailėta pinigų NFC, įgalinančiam Lietuvoje jau išpopuliarėjusius mobiliuosius atsiskaitymus. Ganėtinai keistas žingsnis, kai šia technologija jau pasižymi ir kitų kompanijų biudžetinės klasės gaminiai.

Garsas

Testuodamas pigesnius išmaniuosius pastebėjau, kad jų visų skleidžiamas garsas yra praktiškai identiškas. Toks jausmas, kad visų to segmento gamintojų telefonų garsiakalbiai gaminami tame pačiame fabrike, kurio vadovas juos specialiai kuria taip, kad atkeršytų jo talento kažkada nepastebėjusiai savo muzikos mokytojai. „Honor 9X” skleidžia tipiškai tylų ir prastai subalansuotą garsą. Net nebandykite išgirsti žemų ar aukštų dažnių, nes ten jų paprasčiausiai nėra. Na taip, šiek tiek hiperbolizuoju, bet garsas tikrai prastas.

Pokalbių ausinė savo kokybe irgi neišsiskyrė, bet situacija ten šiek tiek geresnė. Pašnekovas girdimas aiškiai ir ganėtinai garsiai. Apie 3,5mm ausinių jungtį pasakysiu, jog tradiciškai reikėtų džiaugtis jos buvimu, o ne kokybe. Muzika atkuriama be trukdžių, tačiau garso tylumas išties erzina.

Tačiau nė vienas iš šių nusiskundimų neprilygsta didžiausiam - vibracijai. Ji tokia silpna, jog rodos, kad vibruoja ne pats telefonas, o tik kažkoks daiktelis jo viduje. Dėl to pakankamai nesunkiai galima praleisti svarbų skambutį ar pranešimą, jei nusistatysite tylųjį režimą.

Kamera

„Huawei” šiemet tiesiog traiško konkurentus savo telefonų kameros kokybe. „Huawei P30 Pro” iki šiol tituluojamas naktinės fotografijos lyderiu bei daugelio apžvalgininkų vis dar yra laikomas geriausiu pasirinkimu ieškantiems universaliausios kameros išmaniajame. Žinoma, nesu naivus ir nesitikėjau, kad pigusis „Honor 9X” demonstruos analogiškus rezultatus, bet slapta sukryžiavęs laikiau pirštus, jog gamintojas panaudos pastaruoju metu sukauptą patirtį ir pagaliau pasiūlys padoriai fotografuojantį vidutinioką.

Jeigu kalbėsime apie pagrindinį 48MP sensorių, mano noras pagaliau išsipildė. Pagal nutylėjimą fotografuojama 12MP raiška, taip nuotraukoje įamžinant daugiau šviesos ir taupant vietą atmintinėje. Detalumo, net ir neišnaudojant maksimalios rezoliucijos, man visiškai pakako, dienos metu ekspozicija didesnių problemų nekėlė. Kas nustebino, tai neįtikėtinai blankios spalvos, ką iš dalies ištaisyti galima įsijungus dirbtinį intelektą. Jis kadrui suteikia kadrui taip trūkstamo ryškumo ir padaro jį kur kas malonesnį vidutinio vartotojo akiai.

48MP raiška fotografuoti galėsite tik pasiknaisioję kameros aplikacijos nustatymuose - pirma reikės nusistatyti „Pro” režimą ir tik tada pakeisti rezoliuciją. Gamintojas šią funkciją paslėpė tikrai ne be reikalo, nes papildomos detalės sugaudomos šviesos sąskaita, dėl ko nuotraukose labai daug optinio triukšmo. Kadrai taip pat užima kur kas daugiau atminties, tad nerekomenduoju fotografuoti šiuo režimu.

Fotografiją tamsoje galima vertinti dvejopai. Iš vienos pusės, ne visi „Honor 9X” gali pasigirti tokiu puikiu naktiniu režimu, kai kelias sekundes ramiai palaikius telefoną visiškoje tamsoje galima sunkiai nuo dienos atskiriamą vaizdą. Kita vertus, nuotraukų kokybė vis dar liūdina. Viskas atrodo tarsi padengta plonu muilo sluoksniu, uždengiančiu visas detales ir spalvas.

  • Portreto režimas

  • Plataus kampo kamera

  • Fotografija dieną

  • Dirbtinio intelekto režimas

  • Fotografija dieną

  • Fotografija dieną

  • Vakarinė fotografija

  • Naktinė fotografija

Antroji iš trijulės yra 8MP itin plataus kampo kamera, leidžianti viename kadre sutalpinti kur kas daugiau turinio. Tai yra šių metų mados klyksmas, todėl visiškai nenustebau ją radęs ir tokiame pigiame telefone. Kas tikrai maloniai nustebino, kaip puikiai tvarkomasi su tokio tipo objektyvams būdingais nuotraukos kraštų iškraipymais - „Žuvies akies” efektas yra pastebimas, bet nekrenta į akis. Tradiciškai čia kokybės apraiškų, ypač detalumo, čia ieškoti nereikėtų ir dažnu atveju geriau naudoti pagrindinį sensorių, tačiau nuvykus į šiltus ir saulėtus kraštus plačiakampis objektyvas tikrai gali praversti.

Paskutinei 2MP kamerai teko viena vienintelė užduotis - padėti pagrindiniam objektyvui sulieti foną už fotografuojamo objekto. Tai atliekama vidutiniškai ir dažnai kartu su fonu suliejamos ir objekto briaunos, o pats efektas atrodo labai nenatūralus ir nė iš tolo neprimena plačią diafragmą turinčio fotoaparato objektyvo.

Iš filmavimo pusės labiausiai nustebino 4K raiškos nebuvimas - vaizdo įrašų maksimali rezoliucija siekia tik 1080p. Kadangi „Honor 9X” nerasime optinės vaizdo stabilizacijos, o ir pati „Huawei” niekada negarsėjo kaip filmavimo lyderė, turime tenkintis labai vidutinišku rezultatu. Vaizdas nėra stabilus, fokusas dažnai nusimuša. Kitaip tariant, įrenginys tam tikrai nėra skirtas.

Iš korpuso iškylanti 16MP priekinė kamera tikrai nesitaiko užlipti ant lyderių pakylos, bet ir nenuvilia. Detalumas tikrai nėra blogas, tačiau geram kadrui tiesiog būtinas geras apšvietimas, kitaip jūsų veidas atrodys tarsi nupudruotas. Portreto režimas čia taip pat yra, bet jo veikimas man įspūdžio visiškai nepaliko.

Baterija

Dar prieš pradėdamas kankinti „Honor 9X” tikėjausi, kad jo 4000mAh baterija bus vienas geriausių telefono aspektų - taupus procesorius ir garsiosios „EMUI” baterijos optimizacijos turėtų pasirūpinti, kad energija nebūtų švaistoma vėjais.

Panašiai ir buvo. Vidutiniškai intensyviai naudojant (naršyklė, socialiniai tinklai, „Spotify”, kamera, biuro aplikacijos) dienos pabaigoje lieka mažiausiai 40%, kas yra tikrai neprastas rezultatas. Iki visų trokštamos 2 dienų vienu įkrovimu ribos, mano nuomone, dar šiek tiek trūksta, bet nustatymuose įjungus dinamiškai kintančią ekrano raišką (tam tikrais atvejais telefonas sumažins ekrano rezoliuciją iki HD+ ir taip sutaupys šiek tiek energijos) galbūt ir galima į ją taikytis.

Kaip bebūtų, baterijos ištverme tikrai negalėjau skųstis, kitaip nei baterijos atsargų papildymu. Gamintojas pagailėjo pinigų sparčiajam įkrovimui, todėl didžiulis akumuliatorius šių dienų standartais kraunasi kaip vėžlys - pilna įkrova pasiekiama daugiau nei per 2h. Turbūt tai iš dalies galima atleisti dėl ilgo tarnavimu vienu įkrovimu, bet, mano nuomone, tai yra rimtas minusas.

Verdiktas

„Honor 9X” išleidimas Europoje greičiausiai buvo priverstinis žingsnis, kurį turėjo žengti kompanija. Galbūt šio išmaniojo vietoje turėjo būti visai kitas, galimai tobulesnis gaminys, bet žinodamas, kad bet koks naujai pristatytas telefonas dėl sankcijų negalės veikti su gyvybiškai svarbiomis „Google” paslaugomis, gamintojas privalėjo iš stalčiaus ištraukti tai, ką turėjo.

Jokiu būdu nepagalvokite, kad „Honor 9X” yra prastas pasirinkimas. Įspūdingas, jokių išpjovų neturintis ekranas, ganėtinai gerai veikianti vartotojo sąsaja ir ištverminga baterija yra kaip tik tai, ko ieško dauguma vartotojų. Deja, dabartinė įrenginio kaina neleidžia jam stipriau įkąsti tiek pat kainuojantiems, bet galingesniems konkurentams iš „Xiaomi” stovyklos, tad „Honor 9X” geriausiai tiks atsinaujinti norintiems ištikimiems „Huawei” telefonų savininkams.

Privalumai

  • Kokybiškas ekranas be išpjovų
  • Ganėtinai sklandus veikimas
  • Ištverminga baterija

Trūkumai

  • Plastikinė nugarėlė atrodo pigiai
  • Prasta žaidimų patirtis
  • Kamerų kokybė ganėtinai nuvilianti

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Xe

"Džiaugiuosi, kad tokiame pigiame telefone gamintojas nesumąstė įtaisyti madingo, bet prastai veikiančio (pirsto antspaudu) jutiklio po ekranu"

Dziaugiuosi jusu dziaugsmu,nes butu isties keista biudzetiniam telefone su IPS ekranu rasti pirstu antspaudu skaneri itaisyta po ekranu.😁 Kinietiskoje Honor 9X versijoje nei neklystu ir atmintis nepakisa kojos,tai tas skaneris itaisytas dar patogesneje vietoje - telefono sone.👌

Xe

Globali sito modelio versija net neverta demesio. Vasara Kinijoje buvo isleistas Honor 9X su Kirin 810,super telefonas,tiek autonomija tiek pakankamo galingumo procesoriumi siu dienu poreikiams(deja su tuo paciu apgailetinu garsiakalbiu) bei adekvacia kaina ~200$. O Globaliai rinkai pristate Honor 9X parodija su niekam tikusiu senu Kirin 710F,kuri dabar kisa i visus biudzetinius. Huawei su savo Honor eilini karta pasityciojo is europieciu. As asmeniskai labai laukiau globalios 9X versijos ir 100% buciau ji pirkes,bet tokio nusivylimo tikrai nesitikejau.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas