„Honor 8a” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-05-14
„Honor 8a” apžvalga
0 Pasidalinimai
167 Peržiūros

Jeigu prieš keletą metų prieš pradedant rašyti apžvalgą skaitytojams tekdavo pristatyti, kas per paukštis yra tas „Huawei”, tai šiandien to daryti nebereikia, nes šis vardas, rodos, mus persekioja visur - gatvėse, plakatuose ir socialiniuose tinkluose. Vis dėlto toks gamintojo žinomumas ir populiarumas atsiliepė jo produktų kainoms bei įvaizdžiui, kuris pradėjo labiau derėti prie solidų kostiumą vilkinčio verslininko nei aptemptus džinsus dėvinčio jaunuolio.

Nepaisant to, „Huawei” nenorėjo pamiršti mažiau už telefoną mokėti norinčių klientų ir jiems sukūrė atskirą prekės ženklą - „Honor”, siūlantį tą pačią kokybę už šiek tiek mažesnę kainą. Neseniai į mūsų rankas pakliuvęs „Honor 8a” siekia įrodyti, kad ir už pusantro šimto eurų galima įsigyti visavertį išmanųjį. Apie tai, ar tikrai tai nėra tik ryški frazė, skaitykite mūsų apžvalgoje.

„Honor 8a” apžvalga - telefono dizainas

Biudžetinių įrenginių segmente galioja taisyklė, kad išmaniojo dizainas nors ir išoriškai primena flagmanus, kompromisai pastebimi surinkimo kokybėje. „Honor 8a” yra pavyzdingas pilietis ir klusniai laikosi šios normos.

Štai priekinėje dalyje vartotoją pasitinka didelis ekranas su lašo formos iškarpa kamerai. Visa priekinė dalis yra juoda, nepriklausomai nuo jūsų pasirinktos korpuso spalvos, siekiant paslėpti ekrano rėmelius. Kol kas viskas flagmaniška, tiesa? Bet tik apverskite telefoną ir netruksite pastebėti didžiausio kompromiso - pigios plastikinės nugarėlės. Reikalus taiso nebent gražios spalvos (mano atveju, tamsiai mėlyna) bei tai, kad plastikas padengtas padengtas kažkokiais blizgučiais, todėl gražiai atrodo ryškioje šviesoje. Be to, maždaug vieną ketvirtadalį galinės dalies užima vertikali, visai kitokios tekstūros matinė juosta. Ant jos horizontaliai, tarsi fotoaparate, puikuojasi kameros megapikselių kiekis ir gamintojo logotipas. Tokios pat tekstūros bei spalvos yra ir „Honor 8a” rėmelis. Žodžiu, tikrai įdomus ir estetiškas dizaino sprendimas.

Jausmas rankoje taip pat geras. Prietaisas, nors ir labai lengvas, kažkodėl sukuria tvirtumo įspūdį, todėl galima nenaudoti dėklo - plastikas turėtų gerai sugerti jam tekusius smūgius. Kairėje pusėje esantys įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai yra reikiamame aukštyje, apačioje randame „Micro-USB„ , o viršuje - 3.5mm jungtis. Kairėje pusėje neįtaisyta nieko, išskyrus SIM stalčiuką. Nugarėlėje esantis pirštų antspaudų skeneris yra idealiai ten, kur norisi priglausti rodomąjį pirštą.

Galbūt ir būčiau norėjęs, kad kompanija korpuso gamybai būtų pasirinkusi aliuminį ar stiklą, bet manau, kad jie išspaudė maksimumą iš plastikinio korpuso tiek dizaino, tiek ergonomikos prasme.

„Honor 8a” apžvalga - telefono ekranas

Jeigu prieš keletą metų ekranai su siaurais rėmeliais atrodė kaip inovacija, kurią praktikoje pritaikė vos keli brangiausi išmaniųjų telefonų modeliai, tai šiandien matome, kaip tai naudoja vos 100 eurų peržengiantys pypliai.

Priekinėje „Honor 8a” dalyje, pagal visas naujausias madas, puikuojasi 6,1 colio įstrižainės matrica su lašo formos iškarpa priekinei kamerai. Ekraną juosiantys rėmeliai taip nepastebimi, išskyrus apačioje esantį smakrą, gadinantį visą simetriją. Kompanija pasistengė gudriai jį užmaskuoti savo logotipu, bet vis tiek vartotojas gauna tam tikrą žinutę apie prietaiso klasę.

Kokybė taip pat nėra antras šio ekrano vardas - palyginus žema HD+ raiška ir į užmarštį po truputį keliaujanti LCD technologija tikrai nėra svajonių duetas. Na gerai, ne viskas taip blogai. Spalvos pakankamai tikslios, šviesumo lygis tenkina, o ir matymo kampai yra ganėtinai geri. Problema ta, kad 6 colių ekranui žema HD+ raiška verčia žymiai dažniau artinti tekstą ir dažnokai pamatyti pikselius ten, kur to nesu pratęs pastebėti. Nuotaiką taiso nebent tai, jog „Honor 8a” turi „TÜV Rheinland” patikrintą mėlynos šviesos filtrą, saugantį mūsų akis nuo pažeidimo.

Pliusą išmaniajam rašyti galima ir dėl to, kad jis jau iš dėžutės atkeliauja su užklijuota apsaugine plėvele, tad neteks papildomai rūpintis ekrano apsauga. Visgi pirštų antspaudų nuvalymas nuo jos taps ganėtinai dažniu ritualu.

Žodžiu, ekranas tikrai nėra stipriausia „Honor 8a” pusė. Gal gamintojas tikėjosi, kad vartotojui pakaks tik madingos formos su iškarpa, o galbūt nusprendė labiau sumažinti prietaiso kainą. Kita vertus, šioje kainų kategorijoje teko matyti ir žymiai blogesnių variantų.

„Honor 8a” apžvalga - telefono veikimas

Sakoma, kad pirmas įspūdis gali nulemti tolesnę santykių eigą. „Honor 8a” tikrai nepasišiukšlino ir bent jau trumpam privertė pamiršti, kad testuoju biudžetinį telefoną - pirštų antspaudų jutiklis yra toks tikslus ir veikia taip greitai, kad jam pavydėti galėtų visi naujieji flagmanai su įmantriais, po ekranu sumontuotais, skeneriais. Jeigu netyčia nepavyktų prisijaukinti skaitiklio, gamintojas siūlo ne prasčiau veikiantį atrakinimą veidu. Taigi, pirmas įspūdis puikus, bet vargu ar to pakaks palenkti mane į savo pusę.

Pažaidęs su prietaiso atrakinimu, nusprendžiau duoti prelegentui kur kas rimtesnio darbo užkraudamas gausybę mano naudojamų aplikacijų. Kadangi „Honor 8a” viduje slepia biudžetinį „MediaTek Helio P35” procesorių, „Antutu” teste renkantį kuklius 88 000 taškų, ir vos 3 gigabaitus operatyviosios bei 32 gigabaitus vidinės atminties (pastaroji išplečiama MicroSD kortele), buvau pasiruošęs piktdžiugiškai išsišiepti. Deja, vėlgi buvau maloniai nustebintas, kadangi socialinių tinklų, naujienų ir naršyklės programėlės veikė labai užtikrintai - galbūt užsikrovimo laikas ir atsilieka nuo brangesnių modelių, bet veikimo sklandumas tikrai ne. Dėl visa ko „Honor 8a” gavo laikyti ir mūsų tradicinį egzaminą -  atvėrė socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „Antutu“, kameros ir YouTube programėles ir jas visas išlaikė fone. Tikrai geras rezultatas tik 3GB RAM turinčiam prietaisui.

Kad ir kaip bebūtų gaila, Achilo kulną surasti vis tik pavyko. Sudėtingi žaidimai šiame telefone veikė labai prastai. Tiek „PUBG”, tiek „Asphalt 9” net ir minimaliais grafikos nustatymais strigo ir tik vargais negalais leisdavo nušauti ar aplenkti vieną kitą varžovą.

Svarbu aptarti ir Android 9 pagrindu veikiančią „EMUI 9” vartotojo sąsają. Ne kartą esu susidūręs su ja „Huawei” telefonuose ir kritikavau pasenusį dizainą bei krūvą nereikalingų funkcijų, bet turiu pripažinti, kad nuo paskutinio mūsų susitikimo ji šiek tiek patobulėjo. Nepatyriau problemų su neateinančiais pranešimais, o procesai nebebuvo taip agresyviai šalinami iš fono. Nepaisant to, mano nuomonė nepasikeitė - „EMUI” turi atsinaujinti iš pagrindų.

Beje, ir ryšių srityje labai džiūgauti netenka. „Honor 8a” vienu metu palaiko 2 SIM korteles, taip pat leidžia nusistatyti, kurią norite naudoti mobiliajam internetui, o kurią pokalbiams. Kalbant apie mobilųjį internetą, turiu pasakyti, kad 4G greičiai nors ir nedžiugino, bet jokių sutrikimų nepatyriau. Šiek tiek nusivyliau, kad nepalaikomas ir „Wi-Fi ac” standartas, kas lemia mažesnius nei įprasta greičius. Užtat Bluetooth ir GPS veikė taip kaip ir esu įpratęs. Įrenginys neturi ir flagmanams įprasto NFC ryšio.

Apibendrindamas galiu teigti, kad „Honor 8a” veikimas patenkins eilinio vartotojo lūkesčius, nebent susidursime su žaidimų mėgėju ar greičio fanatiku.

„Honor 8a” apžvalga - telefono garsas

Net ir brangiausi „Huawei” telefonai niekada nebuvo mėgiami audiofilų, todėl nekėliau aukštos kartelės biudžetiniam segmentui atstovaujančiam „Honor 8a”.

Kompanijos teigimu, naujasis „Honor” išmanusis turi net 30% galingesnį apatinėje briaunoje įmontuotą garsiakalbį bei tam tikrus kokybės patobulinimus lyginant su pirmtakais. Kad ir kaip palaikyčiau gamintojų pastangas garso srityje, šiuo atveju likau itin nusivylęs. Nors garsiakalbis groja garsiai, bet jo kokybė pagarsinus iki maksimumo pastebimai suprastėja, ypač aukštų dažnių diapazone. Kone tą patį galėčiau pasakyti ir apie pokalbio ausinę. Nežinau - arba „Honor 8a” pirmtakai skambėjo išskirtinai prastai, arba gamintojas stipriai perspaudė su savo teiginiais.

Apie garsą per 3,5mm ausinių jungtį taip pat negalėčiau atsiliepti teigiamai - tradiciškai trūksta garso (reikia garsinti kone iki maksimumo), o ir atkuriamas garsas nebuvo toks tyras kaip kituose išmaniuosiuose. Situaciją pataisyti gali „Huawei Histen” garso efektai, priderinantys audio profilį pagal ausinių tipą, bet jų poveikis nėra labai juntamas.

Vienintelis tikrai pozityvus dalykas garso srityje yra tikro FM radijo buvimas - prisijungę ausines galite klausytis mėgstamų radijo stočių kaip senesniuose telefonuose. Nors giliai abejoju tokio dalyko reikalingumu 2019 metais, bet esu tikras, kad vis dar nemažai žmonių džiaugsis tokia funkcija.

„Honor 8a” tikrai nepriblokš jūsų nuostabia garso kokybe, todėl nekelkite jam aukštų reikalavimų ir galbūt neteks stipriai nusivilti.

„Honor 8a” apžvalga - telefono kamera

Su kitais IT žurnalistais dažnai juokaujame, kad biudžetinių išmaniųjų gamintojai kameras montuoja tik tam, kad galėtų pažymėti varnelę specifikacijų sąraše, bet „Huawei” paskutiniuoju metu kameros srityje išdarinėja įspūdingus dalykus išmaniųjų kamerose, tad iš „Honor 8a” tikėjausi daugiau nei įprastai.

Galinėje dalyje įsitaisiusi viena 13 megapikselių, f/1.8 diafragmos akis - ganėtinai neįprasta, kai jau pripratome prie dviejų kamerų. Tai reiškia, kad vartotojas negalės naudoti madingo sulieto fono režimo ar kelis kartus optiškai priartinti vaizdo. Visgi panašu, kad toks praradimas išėjo į naudą, nes užuot gavęs 2 žemos kokybės jutiklius, „Honor 8a” pirkėjas gali džiaugtis geresne viena kamera. Gero apšvietimo sąlygomis ji leidžia padaryti išties puikių kadrų. Nuotraukos šviesios, ganėtinai gerai nuskaitomos detalės, nekyla problemų su ekspozicija. Prikibti norisi nebent prie ne visada tikslių spalvų. Tiesą pasakius, jei pamatyčiau socialiniuose tinkluose „Honor 8a” fotografuotą kadrą, nesunkiai ją supainiočiau su žymiai brangesnių telefonų nuotraukomis.

Labai gaila, bet ši pasaka baigiasi sutemus. Nuotraukos blogo apšvietimo sąlygomis pasižymi optiniu triukšmu ir prastu detalumu. Paspaudus fotografavimo mygtuką, kameros aplikacija prašo vartotojo tvirtai laikyti telefoną, nes „nuotrauka ryškinama” darant kelis skirtingų nustatymų kadrus ir paskui juos sujungia į vieną. Tačiau panašu, jog to neužtenka, todėl naktinės fotografijos su „Honor 8a” reikėtų vengti.

Kameros aplikacija vartotojui siūlo šiuos režimus: „Grožis”, „Prof”, „Panorama”  ir „HDR”. Paskutinieji 3 veikia labai gerai, ypač „HDR”, padedantis sugaudyti žymiai daugiau šviesos ir išryškinti šešėlius. Netgi patarčiau palikti jį nuolatos įjungtą. O štai „Grožio” funkcijos, sutinkamos ir tarp priekinės kameros režimų, patarčiau vengti, jei nenorite būti panašus į Keną ar Barbę.

Vaizdo įrašymui galioja tos pačios pastabos kaip ir fotografavimui - gero apšvietimo sąlygomis situacija labai nebloga, o sutemus vis kas patenkinama tik iš bėdos dėl didelio optinio triukšmo lygio. Iš neigiamų dalykų galėčiau pridėti, kad vaizdas labai dreba dėl optinės stabilizacijos nebuvimo bei filmuoti galima tik žema 1080p 30fps raiška - jokio 4k.

Priekinės 8MP kameros kokybė ganėtinai gera, tiesa, geras apšvietimas šiam jutikliui tiesiog būtinas.

Nors apie „Honor 8a” kameras pasakiau nemažai neigiamų dalykų, turiu jus nuraminti; bendras vaizdas arba yra neprastesnis, arba netgi lenkia panašios kainos konkurentus.

„Honor 8a” apžvalga - telefono baterija

„Huawei” buvo tie, kurių aukščiausios klasės telefonai pasižymėdavo didžiausiomis baterijomis ir tarnavimo trukme. Deja, pigesniems kompanijos išmaniesiems nubyrėdavo kur kas mažesni akumuliatoriai.

Lygiai ta pati problema pastebima ir „Honor 8a”. Po plastikine nugarėle slepiasi labai vidutinio dydžio 3000mAh celė. Galbūt gamintojas tikėjosi, kad palyginus nedidelę talpą kompensuos taupus procesorius bei be gailesčiobateriją naudojančias aplikacijas žudanti operacinė sistema. Testavimo metu, naudojantis socialinių tinklų, naršyklės, kameros, „Youtube” bei „Spotify” aplikacijomis ir nevengiant įjungti mobiliųjų duomenų, pavykdavo pasiekti maždaug 5,5h įjungto ekrano laiko. Kitaip tariant, išmaniojo baterijos pakanka visai darbo dienai ir dar kitos dienos rytui. Žodžiu, visai neprastai, kadangi tai reiškia, kad mažiau reikliam vartotojui baterijos pakaks 2 dienoms, ypač įjungus veiksmingą energijos taupymo režimą. Tiesa, žaidimų mėgėjai turėtų pernelyg nenutolti nuo elektros lizdo, nes aktyviai žaidžiant akumuliatorių galima išsunkti ir per 3,5 valandos.

Kalbą apie įkrovimą turiu pradėti liūdniau negu įprastai. Likau nemaloniai nustebintas, kad kinai per bemaž 4 metus nesugebėjo pereiti prie USB-C standarto ir telefono apačioje įtaisė senovišką Micro-USB jungtį. Kitas nusivylimas - greitojo įkrovimo nebuvimas, tad iki galo įkrauti nusilpusią bateriją gali trukti net 2 valandas.

Jeigu ne pastarieji du trūkumai, baterijos srityje „Honor 8a” gautų teigiamą balą, bet dabar šioje kategorijoje teks tenkintis tik patenkinamu įvertinimu.

„Honor 8a” apžvalga - verdiktas

Biudžetinių išmaniųjų kategorija ypatinga tuo, jog visi jos atstovai turi vienokių ar kitokių trūkumų. „Honor 8a” taip pat be jų neapsieina, bet užtat dėmesį sutelkia į svarbias vietas - gražų ir tvirtą korpusą, moderniai atrodantį ekraną, ganėtinai sklandų veikimą ir savo klasei neprastą kamerą.

Na, o silpnoką pasirodymą garso ir baterijos srityse bei žemą ekrano raišką kompensuoja pusantro šimto eurų nesiekianti kaina. Jeigu norėtumėte objektyviai geresnio įrenginio, tektų pridėti mažiausiai 50, o gal net ir visą šimtinę. Taigi, jei ieškote nedaug kainuojančio, bet visaverčio išmaniojo, galite drąsiai pirkti „Honor 8a”


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Honor 8a

Aliexpress

Įvertinimas 7.7

Dizainas 8
Ekranas 8
Veikimas 8
Garsas 7
Kamera 8
Baterija 7

Privalumai

  • Gražaus dizaino ganėtinai tvirtas korpusas
  • Moderniai atrodantis ekranas
  • Pakankamai sklandus veikimas
  • Gera kamera

Trūkumai

  • Plastikinis korpusas
  • Žemos raiškos ekranas
  • Prasta garso kokybė
  • Vidutiniška baterija