Prisiminkime „iPhone 4”: išmanusis, pavertęs „Apple” ekranų ir kamerų monstre

Ignas Petrikonis

2019-09-15, 01:00 (atnaujinta 2022-11-30, 12:47)

0 komentarų
Prisiminkime „iPhone 4”: išmanusis, pavertęs „Apple” ekranų ir kamerų monstre

Prieš kelias dienas „Apple” pristatė naujuosius „iPhone 11” modelius ir todėl netyčia prisiminėme vieną jų pirmtakų - „iPhone 4”, debiutavusį 2010 metų birželį. Panašiai, kaip ir „11”, šis telefonas atnešė pokyčių modelių pavadinimų sudaryme, dizaine ir jo geriausios savybės buvo kamera bei ekranas.

„iPhone 4” pirmtakas „iPhone 3GS” turėjo lenktą plastikinę nugarėlę iš blizgaus plastiko, todėl tuometinis „Apple” dizaineris Jony Ive (neseniai paliko kompaniją) nusprendė viską radikaliai pakeisti ir pakelti telefonų dizainą į visai kitą lygį. Taip „iPhone 4” gavo nerūdijančio rėmelį, kuris tarpusavyje laikė stiklinę nuagrėlę ir ekraną. Įdomu tai, kad šį dizainą matome kone kiekviename šiemet išleistame telefone.

„iPhone 4” taip pat pristatė „Retina” ekrano koncepciją - pikselių tankumas tapo toks didelis, kad išskirti atskirų vaizdo taškų eilinio žmogaus akis negalėjo net iš 30 cm. Vaizdo taškų kiekis colyje tuo metu siekė 326 ir viršijo aukštos kokybės spaudai naudojamą 300ppi standartą.

Kad pasiektų 326 pikselių colyje skaičių, „Apple” turėjo keturis kartus padidinti HVGA ekrano raišką - iki 640 x 960 nuo prieš tai buvusių 320 x 480. Kadangi pikselių santykis išliko toks pats, aplikacijų kūrėjams nereikėjo iš naujo perkurti programėlių - „iOS 4” jas paprasčiausiai pritaikė didesnės raiškos ekranui.

„iPhone 4” kamera taip išlošė iš „Apple” siekio pagerinti vaizdo kokybę. Naujas 5MP jutiklis tuo metu fiksavo neįtikėtinos kokybės nuotraukas. Beje, tai buvo pirmasis „iPhone” gebantis filmuoti vaizdą HD kokybe (720p raiška, 30fps). Galbūt dabar tokia rezoliucija atro švelniai tariant juokingai, bet prisiminkime, jog tuo metu 1080p raiškos televizoriai tik buvo pradėję debiutuoti.

Svarbu paminėti, kad „iPhone 4” turėjo nerūdijančio plieno rėmą ir aliuminio silikatų stiklą - identiškos medžiagos, tik šiek tiek patobulintos, naudojamos ir naujajame „iPhone 11”. Išskyrus, žinoma, tai, jog „iPhone 4” kamera neišsikišo iš korpuso, o štai „iPhone 11” tuo negali pasigirti.

„iPhone 4” pristatymas žymėjo ir kitos naujovės pradžią - pirmąkart istorijoje „iPhone” buvo aprūpints priekine kamera. Jos tikslas buvo leisti „FaceTime” video skambučius, kurie buvo „Apple” alternatyva tradiciniams 3G video skambučiams.

„iPhone 4” iš kitų „iPhone” išsiskiria ir tuo, jog buvo bene ilgiausiai parduodamas. Pristatytas 2010 metais jis Indijoje buvo oficialiai parduodamas net iki 2014 metų kaip vidutinės klasės alternatyva brangesniems vėliau pristatytiems „iPhone”. Per tą laiką jis buvo atnaujintas iki „iOS 7”, debiutavusios 2013 metais. Paskutinis šio modelio programinės įrangos atnaujinimas buvo v7.1.2, išleistas 2014 metų viduryje.

Nors „iPhone 4” žymėjo daugybės inovacijų pradžią, šio prietaiso pristatymas buvo apgaubtas ir didžiulio skandalo, pavadinto „Antennagate”. Telefono antenos buvo įmontuotos metaliniame rėmelyje jame išpjaunant nedideles plastiko linijas. Vartotojo ranka jas nesunkiai galėjo uždengti ir taip lemti ryšio praradimą.

Po to kai susivieniję „iPhone 4” pirkėjai padavė kompaniją į teismą, „Apple” nusprendė visiems šio telefono savininkams nemokamai suteikti 15 JAV dolerių vertės rėmelį dengiančius dėkliukus ir taip visai to nenorėdama išpopuliarino tokio tipo apsauginius dėklus.

„iPhone 4” užtikrintai galime tituluoti antru inovatyviausiu „iPhone” po pirmojo, pasaulį supurčiusio modelio. Ketvertukas išpopuliarino aukštos kokybės ekranus, kameros kokybę pavertė svarbiu išmaniojo aspektu ir, žinoma, pristatė stiklo ir metalo sumuštinio korpuso dizainą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas