„Huawei P30 Pro“ apžvalga

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-06-24
„Huawei P30 Pro“ apžvalga
0 Pasidalinimai
1196 Peržiūros

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos kompanija „Huawei“ pristatė milžiniško susidomėjimo sulaukusį „Mate 20 Pro“ modelį, kuris pelnytai buvo laikomas vienu geriausių 2018 metų išmaniųjų telefonų. Gamintojas iškėlė kartelę labai aukštai ir šiemet su „Huawei P30 Pro“ tą kartelę reikėjo pasiekti.

Šiandien dalinamės savo apžvalga apie naująjį „Huawei P30 Pro“ – tai išmanusis telefonas, kurio pagrindinis akcentas yra fotografija, tačiau ne mažiau svarbūs ir dėmesio verti kiti šio įrenginio komponentai. Taigi, pažvelkime kokį progresą pasiekė „Huawei“ per mažiau nei pusmetį nuo naujojo „Mate“ modelio pristatymo.

„Huawei P30 Pro“ apžvalga - telefono dizainas

„Huawei“ žengė labai didelį žingsnį į priekį telefonų dizaino srityje praėjusių metų pabaigoje ir pakankamai akivaizdu, jog panašią dizaino liniją stengsis išlaikyti ir toliau. Iš pirmo žvilgsnio „Huawei P30 Pro“ yra labai panašus į „Mate 20 Pro“ modelį, tačiau pažiūrėjus kiek atidžiau galima pastebėti nemažai skirtumų.

Nors abu išmanieji telefonai yra kone identiško dydžio, tačiau „P30 Pro“ turi kiek didesnį, 6,47 colio įstrižainės ekraną. Taip pat pastebima ir gerokai sumažėjusi ekrano išpjova. Pasikeitė ir nugarėlėje esančių kamerų išdėstymas ir visišką simetriją, kuri buvo būdinga „Mate 20 Pro“ modeliui, pakeitė kairiajame kampe viena po kitos išrikiuotos įrenginio kameros. Tiesą pasakius, bent jau man, praėjusių metų sprendimas atrodo truputį patraukliau, tačiau ir šiuo atveju viskas atrodo tvarkingai ir akių nebado.

Ir jeigu praėjusių metų pabaigoje minėjau, jog naujausias „Huawei“ flagmanas kiek primena „Galaxy S9 Plus“, tai šiemet drąsiai galima teigti, kad jis primena tą patį „Huawei“ – lenkti ekrano ir švelniai lenkti nugarėlės kraštai. Kaip ir pernai, taip ir šiemet išmanusis itin patogiai nugula rankoje ir juo yra tikras malonumas naudotis. Labai didelių skirtumų šiuo klausimu nuo praėjusių metų modelio surasti nepavyks.

Tiesa, šiemet galbūt kiek per žemai įmontuotas pirštų antspaudų jutiklis. Praėjusiame modelyje jis buvo iš esmės beveik tobuloje pozicijoje, ten kur automatiškai norisi liesti pirštu. Su „P30 Pro“ reikėjo šiek tiek laiko kol pavyko įprasti prie žemiau esančio jutiklio. Tai nėra kritinė problema, tačiau bent jau aš manyčiau, jog reikėjo šį elementą palikti ten kur jis buvo pernai.

Dar vienas pastebimas skirtumas tarp paskutinių dviejų „Huawei“ flagmanų – garsiakalbis apatinėje briaunoje. „Mate 20 Pro“ neturėjo lengvai matomo ir pastebimo garsiakalbio apačioje, nes jis buvo paslėptas USB lizde, tačiau tokį turi „Huawei P30 Pro“, kuris nesunkiai pastebimas greta įkrovimo jungties. Tačiau ir šiame telefone ne viskas matoma. Gamintojas panaikino pokalbių ausinę, kuri dabar įmontuota ekrane, tačiau apie tai plačiau pakalbėsime garso skiltyje.

Apibendrinant „Huawei P30 Pro“ nedaug kuo pasikeitė per pusmetį nuo „Mate“ serijos flagmanų pristatymo, o atlikti pakeitimai daugeliu atveju yra labiau stilistiniai. Taigi, šiemet galiu tik pasikartoti – naujasis „Huawei P30 Pro“, kaip ir „Mate 20 Pro,“ turi vieną geriausių dizainų rinkoje. Viskas atrodo išbaigta, patogu ir (beveik) savo vietose. Žinoma, pridėtinės vertės prideda ir spalviniai variantai, jeigu Jūs pasirinksitye kurį nors kitą, ne juodą, modelį.

„Huawei P30 Pro“ apžvalga - telefono ekranas

„Huawei P30 Pro“ turi 6,47 colio įstrižainės OLED ekraną, tačiau jo raiška siekia tik Full HD+. Palyginimui, galėčiau pasakyti, jog praėjusių metų pabaigoje išleistas „Mate 20 Pro“ turėjo kiek mažesnį ekraną, tačiau su aukštesne raiška. Ar matomas didelis skirtumas realybėje?

Visų pirma, norėčiau paminėti, jog vaizdas ekrane atrodo pakankamai ryškiai, švariai, o spalvos atkuriamos taip pat gerai. Tiesą pasakius, lyginant su „Mate 20 Pro“ modeliu, labai sunku atrasti akivaizdžių skirtumų. Žinoma, jeigu užsiimate fotografija ir mėgstate peržiūrėti nuotraukų detalumą priartindami – tuomet skirtumą tikrai pastebėsite. Daugumoje kitų atvejų skirtumas yra sunkiai pastebimas, o mažesnės raiškos ekranai dažnai atneša ir kitų privalumų.

Vienas didžiausių - ilgesnis baterijos tarnavimo laikotarpis. Kaip bebūtų, iš flagmanų bent jau aš tikiuosi maksimalių galimybių ir Full HD+ raiška tikrai neskamba kaip galimybių ribos.

Kaip jau minėjau, „Huawei P30 Pro“ viršutinėje ekrano dalyje turi nedidelę išpjovą, kuri užima gerokai mažiau vietos nei „Mate“ serijos flagmanuose. Taip gauname šiek tiek daugiau vaizdo ekrane, o ir toks sprendimas atrodo kiek dailiau. Jau tikriausiai žinote ir tai, jog „P30 Pro“ turi ir pirštų antspaudų jutiklį ekrane, kuris veikia sparčiai ir tiksliai.

„Huawei P30 Pro“ apžvalga - telefono veikimas

Dar praėjusiais metais „Huawei“ žengė didelį į žingsnį tam, jog jų kuriami „Kirin“ procesoriai pagaliau galėtų lygiuotis į tai, ką gali pasiūlyti „Qualcomm“. „Huawei P30 Pro“ veikia su „Kirin 980“ lustu, kuris buvo naudojamas ir praėjusiais metais pristatytame „Mate 20 Pro“. Mano testuotas modelis taip pat turi 8 GB operatyviosios ir 128 GB vidinės atminties.

Jeigu praėjusiais metais „Huawei“ vadovų teiginiai, jog tai bus vienas sparčiausių „Android“ telefonų, kėlė šypseną, tai šiemet jau žinojau, ko tikėtis. Ir viskas be jokių staigmenų – veikimas itin sklandus, programėlės atsidaro itin sparčiai ir, apskritai, naudojimasis šiuo telefonu yra tikras malonumas.

Mūsų tradiciniame teste, kaip ir buvo galima tikėtis, „Huawei P30 Pro” nepatyrė jokių sunkumų – sparčiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, it riešutus aukščiausiais grafikos nustatymais gliaudė „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus bei sugebėjo visas mano išvardytas programėles išlaikyti fone.

Žinoma, vis dar norėčiau tikėti, jog artimiausiu metu „Huawei“ stipriai atnaujins savo vartotojo sąsają EMUI, nes ji vis dar priverčia nukeliauti kokius 5 metus atgal su savo nuostabia išvaizda. Vienintelis šios vartotojo sąsajos, sukurtos „Android 9.0 Pie“ operacinės sistemos pagrindu, pliusas yra tas, jog šiemet ji veikia žymiai geriau nei praėjusiais metais. Nuo pat pirmos naudojimosi dienos nekilo didelių klausimų dėl jos veikimo, o tai iš esmės yra sveikintinas žingsnis į priekį.

Dar šiek tiek norėčiau grįžti prie funkcionalumo. Svarbu paminėti, jog šiemet „P30 Pro“ nebeturi tokios veido atpažinimo technologijos kaip „Mate 20 Pro“ modelis. Dėl šios priežasties ekrano išpjova buvo sumažinta iki minimumo. Tiems, kam patinka tokia funkcija – tai pavadinčiau nusivylimu, tačiau mes turime vieną sparčiausių pirštų antspaudų jutiklių ekrane. Jau minėjau, kad prie jo pozicijos reikės šiek tiek laiko priprasti, tačiau jo veikimas p išties uikus.

Apibendrindamas galiu pasakyti, jog „Huawei P30 Pro“ veikimas iš esmės yra labai panašus į tai, ką siūlė „Mate 20 Pro“, tačiau labiausiai išskirti kiek padidėjusį atminties kiekį bei gerokai patobulėjusią EMUI, turinčią žymiai mažiau problemų nei anksčiau.

Tiesa, praėjusiais metais skundžiausi, jog „Huawei“ panašu, jog neplanuoja leisti naudotis „Android Auto“ pasaluga. Laimė, su „P30 Pro“ ši galimybė pagaliau atsirado. Galbūt ne daug kas naudojasi šiuo funkcionalumu, tačiau smagu, kad pagaliau tokia galimybė atsirado ir „Huawei“ telefone.

„Huawei P30 Pro“ apžvalga - telefono garsas

Kuomet perkame aukščiausios klasės išmanųjį telefoną, neabejotinai tikimės visko, kas geriausia. Ir, deja, tačiau „Huawei“ kiek nuvylė su šiuo modeliu. „Huawei P30 Pro“ turi tik vieną garsiakalbį, kuris įmontuotas įrenginio apatinėje dalyje, greta USB lizdo. Ir nors „Mate 20 Pro“ turėjo stereo garsiakalbius, tačiau šis modelis jų nebeturi.

Nepaisant to, „Huawei P30 Pro“ garsą atkuria visai neblogai – jis groja pakankamai garsiai, o pats garsas tvarkingas ir be iškrapymų. Kaip bebūtų, negaliu nepaminėti to, jog žaidžiant žaidimus dažnai uždengdavau garsiakalbį, tačiau ši problema yra labai dažna įvairiuose telefonuose. Pagirti nepavyktų ir garso ausinėse, kuris sakyčiau, jog yra labai vidutiniškas. Tačiau yra dalykų, kurie verti pagyrimų.

Kaip jau minėjau apžvalgos pradžioje, „Huawei P30 Pro“ neturi fizinės pokalbių ausinės, o vietoj to panaudota technologija, kurios dėka garsas rezonuoja per visą ekraną. Ir bent jau mano manymu, tai yra puikus sprendimas. Pašnekovas girdimas ganėtinai aiškiai, nėra svarbu, kurią ekrano vietą atremsite į ausį, o ir pats garsas yra labai švarus. Tiesą pasakius, bent jau man, šis sprendimas labai patiko ir praktikoje jis atrodo gerokai geresnis nei standartinė pokalbių ausinė.

Nepaisant „Huawei P30 Pro“ privalumų, susijusių su garsu, audio kokybė yra labiausiai nuvilianti įrenginio dalis. Netgi galėčiau tai pavadinti didžiausiu nusivylimu ir žingsniu atgal, lyginant su tuo, ką girdėjome „Mate 20 Pro“ modelyje.

„Huawei P30 Pro“ apžvalga - telefono kameros

Kinijos kompanijos telefonai jau ne vieneri metai garsėja savo kamerų kokybe ir jų galimybėmis. Daug kas tituluoja „Huawei“ telefonus geriausiai fotografuojančiais, o „Huawei P30 Pro“ yra dar vienas didelis žingsnis į priekį.

Visų pirma, reikėtų žinoti, jog šis išmanusis telefonas turi keturias kameras nugarėlėje – 40 MPx pagrindinę, 8 MPx teleobjektyvo, 20 MPx itin plataus kampo ir ToF (time-of-flight – ang.) gylio jutiklį. Visa tai ant popieriaus atrodo itin įspūdingai. Tačiau specifikacijos lieka specifikacijomis, o mus labiausiai domina realūs rezultatai.

Dauguma mūsų tikriausiai kuo puikiausiai žino, jog „Huawei“ buvo vienas favoritų mobilioje fotografijoje ir šiemet ta kartelė pakelta dar aukščiau. Visų pirma, nesunku pastebėti, jog „P30 Pro“ nuotraukos atrodo gerokai realistiškesnės nei tai buvo aukščiau. Čia norėčiau pastebėti, jog nesvarbu, kokiu režimu fotografuosite – gerokai sumažėjo dirbtinio aštrumo lygis ir viskas atrodo žymkur kas geriau nei, pavyzdžiui, fotografuojant su „Mate 20 Pro“. Dėl gylio jutiklio pagerėjo ir portretų režimas – šio sensoriaus dėka kameros gali nustatyti atstumą tarp objektų ir taip užfiksuoti žymiai geresnius kadrus nei anksčiau.

Vienas didžiausių „P30 Pro“ privalumų – priartinimo galimybės. Su šiuo „Huawei flagmanu Jūs galite vaizdą pritraukti 5, 10 ar net 50 kartų. Trumpai galėčiau pasakyti, jog fotografuojant su 5x ar 10x priartinimu rezultatai tikrai puikūs ir labai dažnai sunku pasakyti, kad buvo panaudotas priartinimas. Daugiau abejonių kelia galimybė priartinti iki 50 kartų, nes kokybės čia nerasime ir neretai bus sunku įskaityti ar įžvelgti, kas buvo bandoma užfiksuoti. Tiesa, jeigu pavyksta tinkamai užfiksuoti kadrą, tai gali, pavyzdžiui, sumažinti Jūsų vaikščiojimo iki skrydžių informacijos ekrano laiką oro uoste.

Puikiai atrodo ir nuotraukos fiksuotos dienos metu, o ne ką prasčiau atrodo ir naktinė fotografija. Kiek aukščiau galite matyti keletą akimirkų, kurios buvo užfiksuotos šiuo telefonu. Trumpai apžvelgiant, tai galima būtų pasakyti, jog rezultatais dažniausiai neteks nusivilti – puikus detalumas, pakankamai realistiškos spalvos ir, žinoma, aukšta kokybė.

„Huawei P30 Pro“ turi daugybę galimybių ir įvairiausių papildomų funkcijų. Detalų šio išmaniojo telefono kameros įvertinimą pateiksime jau artimiausiu metu, kuomet bus pilnai paruošta mūsų detali „P30 Pro“ kameros apžvalga. Šiai dienai galime drąsiai teigti, jog tai vienas geriausiai fotografuojančių telefonų rinkoje, o daugiau detalių su įvairiais trūkumais ir privalumais sužinosite atskiroje „Huawei P30 Pro“ kameros apžvalgoje paspaudę šią nuorodą.

„Huawei P30 Pro“ apžvalga - telefono baterija

Sunku būtų nesutikti, jog „Huawei“ išmanieji telefonai pasižymi vienu geriausiu baterijų tarnavimo laiku. „Huawei P30 Pro“ pasižymi 4200 mAh talpos baterija, o jos galimybės yra, tiesą pasakius, fantastiškos. Ir svarbiausia, jog Jūs gaunate ne tik telefoną, kuris gali išgyventi su pilnu įkrovimu kone dvi dienas, tačiau ir daugybę papildomų galimybių. Bet pradėkime nuo pradžių.

„Huawei P30 Pro“ pilno įkrovimo pakanka gerokai ilgesniam laikotarpiui nei su analogiška baterija pasižyminčiu „Mate 20 Pro“ modeliu. Pastarasis man dienos pabaigoje, kuri prasideda 7 valandą ryto ir baigiasi 22 ar dar vėliau, rodydavo 35 proc., tai „P30 Pro“ šis skaičius siekdavo 40, o kartais ir daugiau procentų. Iš esmės tai yra vienintelis išmanusis, kuris man gali pasiūlyti beveik 2 paras be papildomų įkrovimų. Žinoma, prie geresnio rezultato prisideda mažesnės raiškos ekranas ir, tikėtina, geriau optimizuota programinė įranga. Kaip bebūtų, „Huawei P30 Pro“ yra vienareikšmiškas čempionas, kuomet kalbame apie baterijas.

Ir čempionas jis ne tik dėl ilgo tarnavimo laiko, tačiau ir dėl itin spartaus įkrovimo. Reikia tik kiek daugiau nei valandos ir Jūsų išmanusis telefonas bus pilnai įkrautas. Sunku būtų pasakyti kažką neigiamo – tai tiesiog fantastika. Žinoma, naujasis „Huawei P30 Pro“ taip pat turi belaidį įkrovimą ir dar pernai pristatytą atvirkštinio įkrovimo technologiją, kuri leis Jums tuo pačiu belaidžiu įkrovimu įkrauti kitus telefonus ar prietaisus su „Qi“ įkrovimo standartu tiesiog padėjus juos ant „Huawei P30 Pro” nugarėlės.

Jeigu baiminatės, jog Jūsų telefonas išsikraus per pusdienį ar vos keletą valandų – griebkite šį variantą. Lietuvoje rasti kažką geresnio kol kas tikrai nepavyks. Labai greitas įkrovimas, ilgas tarnavimo laikotarpis, belaidis įkrovimas ir keletas papildomų triukų – ko dar gali reikėti?

„Huawei P30 Pro“ apžvalga - verdiktas

„Huawei P30 Pro“ yra akivaizdžiai orientuotas į fotografiją ir didžiausi šio telefono trūkumai tai tik patvirtina. Žemesnės raiškos ekranas, stereo garsiakalbių nebuvimas ir keletas kitų smulkmenų šį išmanųjį telefoną pastato kiek žemiau nei praėjusiais metais pristatytas „Mate 20 Pro“ modelis. Tačiau čia yra vienas didelis bet.

Naujasis „Huawei“ flagmanas pasižymi gerokai patobulinta kamerų sistema ir jos funkcionalumas yra gerokai įspūdingesnis nei tai, ką gali pasiūlyti dauguma kitų gamintojų. Visų pirma, reikėtų suprasti tai, jog šis telefonas yra geras, netgi sakyčiau, jog labai geras. Tačiau jeigu norite turėti visapusiškai gerą telefoną – rinkčiausi praėjusiais metais pristatytą „Mate 20 Pro“, o jeigu Jūsų pagrindinis akcentas yra kameros – be jokios abejonės ieškočiau geriausio „P30 Pro“ kainos pasiūlymo.

Žinoma, šis išmanusis ir be kameros turi daugybę privalumų – nuostabi baterija, puikus dizainas, didžiulė sparta ir sklandus veikimas. Tačiau kai kurie dalykai gali ir kiek nuvilti, pavyzdžiui, ekranas bei garsas. Manau, kad gamintojas pasiliko vietų kurias dar galėtų pagerinti, todėl reikia tikėtis, jog kitąmet jis bus dar geresnis. Jeigu domaina „Huawei P30 Pro“ kaina, tai ją rasite portale kaina24.lt.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Huawei P30 Pro

Aliexpress

Įvertinimas 9.3

Dizainas 10
Ekranas 8
Veikimas 10
Garsas 8
Kamera 10
Baterija 10

Privalumai

  • Dailesnis kamerų išdėstymas nugarėlėje
  • Itin greitas įkrovimas
  • Puikus baterijos tarnavimo laikas
  • Dar labiau patobulinta kamera
  • Daugybė papildomų funkcijų ir galimybių

Trūkumai

  • Pirštų antspaudų jutiklis kiek per žemai
  • Nėra stereo garsiakalbių