„iPhone X” apžvalga

Paskelbė:   stahelis | 2018-04-22
0 Pasidalinimai
140 Peržiūros
Apie „iPhone” visuomenėje neutralios nuomonės nėra. Vieni juos mėgsta, kiti nepripažįsta dėl įvairių priežasčių. „Apple” pernai pasielgė netradiciškai - išleido įprastus, mums visiems pažįstamus „iPhone 8” bei „iPhone 8 Plus” modelius, o kiek vėliau pradėjo naujojo super flagmano - „iPhone X”, pardavimus. „iPhone X” jau nuo gruodžio mėnesio yra mano asmeninis telefonas, tad šioje apžvalgoje pasistengsiu kuo objektyviau jums pateikti savo įspūdžius su per visus tuos naudojimosi mėnesius.

„iPhone X” apžvalga - telefono dizainas

Pernai, kai mano asmeninis telefonas buvo „iPhone 7 Plus”, svajojau apie kitokį „iPhone”. Aš norėjau mažo „iPhone” su dideliu ekranu ir visomis „Plus” modelio funkcijomis. Mano laimei, „iPhone X” būtent toks ir yra - tai  labai kompaktiškas telefonas, dydžiu vos vos aukštesnis už mums visiems pažįstamus mažuosius „iPhone 8”. Grįžkime prie dizaino. „iPhone X” - tai vienareikšmiškai gražiausias „iPhone”, esantis rinkoje, ir vienas gražiausių išmaniųjų šiuo metu. Telefono priekis bei nugarėlė yra padengti tvirtu stiklu, o briaunas dengia metalas, „Apple” mus tikina, jog tai yra chirurginis plienas. Pradėsiu nuo to, kas nepatiko - kameros modulis. Jis labai išlindęs iš korpuso. Taip stipriai, kad jeigu naudojate telefoną be dėklo (o šio modelio aš naudoti be dėklo labai nerekomenduoju), tai sukelia diskomfortą. Ant lygaus paviršiaus dėti telefoną išvis būtų neprotinga, nes jis tiesiog remiasi į kamerą ir ją braižo. Pereikime prie briaunų: apatinėje dalyje yra mikrofonas, įkrovimo lizdas ir garsiakalbis, dešiniajame šone - didelis įjungimo mygtukas, kuris taip pat naudojamas „Siri” iškvietimui, o kairėje - jau mums visiems pažįstami garso mygtukai, o virš jų - mano mėgstamiausias „iPhone” dizaino elementas - svirtelė, kurios dėka užtildomas garsas. Norėčiau, kad kiekvienas telefonas tokią turėtų. Pasakysiu iškart, mano egzempliorius per visą naudojimo laiką tose spindinčiose briaunose pasidengė įbrėžimais, o telefonas visą naudojimo laikotarpį buvo laikomas dėkle! Pakankamai apgailėtina ir liūdna situacija, žinant telefono klasę ir kainą. Atėjo laikas pakalbėti apie ergonomiką. Telefono dydis, bent jau man asmeniškai - pasaka. Po „iPhone X” imti „Plus” modelius atrodo kaip didelis nesusipratimas. Jis rankoje guli fantastiškai, naudotis viena ranka taip pat nesudaro problemų, vienintelis aspektas - storis. Telefonas pakankamai plonas, tad be dėklo jis taip pat yra ir slidokas, nes rankoje jaučiasi neužtikrintai. Tiesa, dėklas surikiuoja viską į savo vietas. Taip, vėlgi priminsiu, jeigu jūs planuojate pirkti „iPhone X” - pasirūpinkite dėklu, bent jau permatomu, kad neužgožtų nuostabaus dizaino.

„iPhone X” apžvalga - telefono ekranas

Ekranas man yra, ko gero, svarbiausia telefono dalis. Jau nuo pernai metų pabaigos, kai gavau „iPhone X”, tiesiog negaliu žiūrėti į kitus ekranus. Pasakysiu kiek kitaip - kiti ekranai man neatrodo blogi, bet jie kitokie. Jūsų dėmesiui, šiek tiek parametrų: „iPhone X” atkeliauja su 5.8 colio įstrižainės „AMOLED” technologijos ekranu, kurio rezoliucija yra 1125 x 2436 pikselių. Tai yra matrica, kurios, net panašios, nepamatysite niekur kitur. Susidaro įspūdis, kad „Apple” paėmė „AMOLED” ir „IPS” technologijų stipriausias puses ir jas sujungė į vieną šedevrą, kurį ir įdėjo į naująjį „iPhone X”. Ekranas pasakiškai susitvarko su spalvomis, kas nėra normalu „AMOLED” ekranams (jie dažniausiai būna perpildyti kontrastu bei spalvos saturacija). Balta spalva - balčiausia mano matyta spalva „OLED” matricose, kitur ji arba melsva, arba gelsva. Netempsiu gumos ir iškart pasakysiu - tai yra geriausias ekranas, šiuo metu esantis rinkoje. Man teko laikyti rankose praktiškai visus flagmanus, net naujausią „Galaxy S9” ir net jo ekranas manęs nepajėgė sužavėti. „iPhone X” ekranas jus tenkins viskuo. Ryškumo diapazonas yra labai platus, naktį minimaliai nusistatę ryškumą būsite tikras, jog jūsų akys nebus nualintos spindinčiais pikseliais, juolab naujoji „TrueTone” technologija yra visiška revoliucija ekranų rinkoje - šviesos jutiklis matuoja apšvietimą ir nustato tinkamą ekrano atspalvį, siekdamas nevarginti jūsų akių. Taip, nors ir ši funkcija kiek iškraipo spalvų natūralumą, bet ji labai gražiai prisiderina prie aplinkos ir jūsų akys nei kiek nepavargsta, juolab visus šios technologijos priešininkus galiu nuraminti, „TrueTone” bet kada galima išjungti. Atėjo laikas pakalbėti apie rėmelius. Šioje srityje visuomenė pasidalijo į dvi stovyklas. Pirma teigia, jog rėmeliai telefone yra labai stori, ir negalima teigti, jog telefonas yra berėmis. Antri teigia, kad telefonas viršutinės „iškarpos” dėka neteko visų savo rėmų ir tai yra iš tikrasis visiškai berėmis telefonas. Aš negaliu savęs priskirti nė vienai pusei. „iPhone X” nėra berėmis ir ačiū Dievui. Tas šoninių rėmų nebuvimas, kurį turi „Samsung” flagmanai, man yra nepriimtinas, kadangi tai suteikia diskomforto naudojime. Dabartiniai rėmai, esantys „iPhone X”, turi daug privalumų žvelgiant iš ergonominės perspetyvos - telefonu naudotis patogu net ir viena ranka. Taip pat  viršutinė iškarpa, kurioje yra „Face ID” jutiklis ir papildomi davikliai, visiškai netrukdo. Nei pradžioje, kai nusipirkau „iPhone X”, nei dabar - jos nepastebiu ir visi pažįstami žmonės, naudojęsi šiuo telefonu, irgi yra solidarūs su manimi. Trumpai ir aiškiai pasikartosiu - tai ekranas, kuris nenuvils nei vieno pirkėjo - nesu rinkoje matęs nieko panašaus.

„iPhone X” apžvalga - telefono veikimas

Šioje srityje mano nuomonė keitėsi mažiausiai keletą kartų. Anksčiau, kai tik nusipirkau „iPhone X”, įpratau dažniau keiktis. Telefonas, įkainotas beveik 1200 eurų, veikė tragiškai - nuolatinės problemos su skambučiais, veikimu, telefonas strigdavo, normaliai neatvaizduodavo programėlių, trumpai tariant - buvo apgailėtinas pirkinys už savo kainą. Aš nuoširdžiai tam tikru momentu gailėjausi nusipirkęs ir visus norinčius nusipirkti bandžiau perkalbėti, sakydamas, kad neverta. „iPhone X” prieš kelias savaites gavo „iOS 11.3” atnaujinimą, kuris visiškai pakeitė mano nuomonę apie įrenginio veikimą. Telefonas veikia labai sklandžiai, o visos minėtos nuoskaudos yra praeityje - pagaliau šis „iPhone” veikia taip, kaip ir turi veikti. Telefonas be problemų susitvarko su visomis programėlėmis ir sudėtingais žaidimais, tokiais kaip „Asphalt 8”, „Hearthstone”, „PUBG Mobile” ir „Fortnite”. Taip pat jei mane pažįstate, žinote, kad esu socialinių tinklų maniakas. Telefone nuolat gaunu daug pranešimų iš „Gmail”, „Messenger”, „Facebook”, „Instagram" ir „Tweetbot” programėlių. Atskirai pažymėsiu „Face ID” ir papasakosiu asmeninius įspūdžius. Visada buvau vienas tų žmonių, kurie ne itin mėgo atrakinimą pirštų antspaudu, kadangi artėjant vasarai ir šiltesniems orams mano rankos labai prakaituoja ir skeneris piršto antspaudą dažnai nuskaito klaidingai. „Face ID” yra fantastiškas būdas išspręsti šią problemą. Nors pats telefono atrakinimas kiek lėtesnis nei dabartiniai piršto nuskaitymo sprendimai, man ši funkcija yra patogi ir nesukelia jokio diskomforto, veikia tiesiog idealiai ir svarbiausia - ji yra integruota visoje sistemoje, veikia su visais jūsų slaptažodžiais ir prisijungimais, taip pat ir norint kažką nusipirkti ar atsisiųsti iš „AppStore” parduotuvės. Pasaka! „iPhone X” nepasižymi neskladumais ryšio srityje. Skambučiai sklandūs, garso kokybė gera, „WiFi” ir „Bluetooth” veikimas taip pat stabilus, jokių sutrikimų nepastebėjau Programine prasme šis telefonas jau yra vienas geriausių pasirinkimų, net ir žinant pakankamai prastą „iOS 11” reputaciją. Tikėtina, kad vasarą pristatyti planuojamas sistemos atnaujinimas turėtų suteikti dar didesnį šuolį stabilumo ir tvarkingo sistemos veikim0 srityse. Vis dėlto jau ir dabar galima duoti riebų pliusą už sutvarkytas klaidas, ačiū „Apple”.

„iPhone X” apžvalga - telefono audio

„iPhone X” turi du garsiakalbius - vieną priekinėje pusėje, pačiame viršuje (per jį taip pat yra vykdomi skambučiai), o kitas, pagrindinis - apatinėje briaunoje. Sprendimas iš pirmo žvilgsnio atrodo ne itin protingas, tačiau praktikoje garso kokybė yra fantastiška. Tai nėra geriausias pasiūlymas audiofilams, tai tikrai nėra išmanusis su geriausiais garsiakalbiais, bet „iPhone X” turi juos labai gerus ir skamba jie pasakiškai - garsiai ir švariai. „Samsung” flagmanai skamba žymiai blogiau su savo „vaikiškais" garsiakalbiais. Ausinių prasme viskas pakankamai paprasta - garso kokybė yra vidutiniška. Aš klausausi muzikos tik su originaliomis „Apple EarPods” ausinėmis, tai apie profesionalias ausines nieko negaliu pasakyti. Trumpai tariant - vartotojų audio prasme telefonas nenuvils, bet tikėtis revoliucijos šioje kategorijoje nereikėtų.

„iPhone X” apžvalga - telefono kamera

Pakalbėkime apie kameras. „iPhone X” turi du galinius kameros modulius, 12 megapikselių raiškos su optine stabilizacija. Tai akivaizdžiai yra geriausia kamera, kurią turi „iPhone” ir, mano nuomone, ji patenka į geriausiųjų penketuką. Tiesa, toli gražu, kamera nėra geriausia rinkoje ir netgi nestipriai nusileidžia tokiems flagmanams kaip „Google Pixel 2” ir „Huawei P20 Pro”. Didžiausias „iPhone X” fotografijos privalumas - spalvos. Jos tokios pat, kokias ir matome plika akimi, todėl po „Samsung” flagmanų „iPhone X” nuotraukos gali pasirodyti išblukusios. Tai nėra tiesa, nes „iPhone” kameros visada gyrėsi natūraliomis spalvomis, o norui esant jas galima suredaguoti pagal jūsų pageidavimą. Taip pat „iPhone” kamera yra universali - programėlė labai patogi bei tamsoje, kaip daugelio konkurentų, kamera nepradeda streikuoti, tuo mane ji ir vilioja: nors ir nėra geriausia rinkoje, tačiau ji yra patikima ir veikia „nusitaikyk ir fotografuok” principu. Video prasme, „iPhone X” šiuo metu yra mano asmeninis lyderis. Kokybė puiki, vienintelė pretenzija būtų garsas - jis vis dar pakankamai prastas dėl mono kokybės - praktiškai visi konkurentai naudoja stereo garso įrašymą.

„iPhone X” apžvalga - telefono baterija

Jeigu paskutinieji „Apple“ išmanieji telefonai pasižymėjo pakankamai geru baterijos tarnavimo laiku, tai to tikrai negalima pasakyti apie „iPhone X“. Visų pirma, reikėtų žinoti, jog jis turi  vos2716 mAh talpos bateriją bei palaiko ne tik greitąjį, tačiau ir belaidį įkrovimą. Atliekant baterijos testą „iPhone X“, kurio metu buvo peržiūrimas vaizdo reportažas maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju bei Wi-Fi ryšiais per dvi valandas įrenginys išsikrovė 30%. Ir nors iš pradžių tai gali pasirodyti geras rezultatas, tačiau realybė yra kiek kitokia. Revoliuciniu vadinamo „iPhone X“ baterijos tarnavimo laikas yra itin prastas ir neabejotinai pats prasčiausias, lyginant su kitais dviem „Apple“ telefonais, kurie buvo pristatyti praėjusiais metais. Save laikyčiau žmogumi, kuris intensyviai naudojasi telefonu, todėl įkroviklį šiuo atveju tenka panaudoti bent jau vieną kartą per dieną ir dažniausiai tai būna tikrai ne vakaras. Jeigu kiti šio išmaniojo telefono komponentai yra labai geri arba bent jau mažų mažiausiai geri, tai baterija yra itin prasta. Tikriausiai pirkdami išmanųjį už tokią didelę pinigų sumą nesitikime, kad jį reikės krauti po kelis kartus per dieną. Tiesa?

„iPhone X” apžvalga - ar verta pirkti?

Mano mintyse dabar vyksta dviejų prieštaringų nuomonių dvikova. Iš esmės, mano nuomone, šis telefonas dabar yra absoliutus lyderis rinkoje. Kita vertus, jis taip pat pirmauja ir kainos prasme - tai, ko gero, brangiausias išmanusis šiuo metu. „iPhone X“ kainą visada galite pasitikrinti kaina24.lt portale. Pabandysiu jums suformuluoti savo poziciją. Jeigu turite „Android” išmanųjį ir nusprendėte pereiti į „iOS”, Jums nerekomenduoju pirkti „iPhone X”. Tai per didelė investicija į ekosistemą, kurioje jūs nesate pratę būti, tokiems žmonėms labiausiai rekomenduočiau „iPhone 8”. Jeigu visgi esate „iOS” vartotojas ir norite geriausio dizaino, geriausio ekrano bei tobulos kameros - „iPhone X” Jūsų nenuvils, vienintelis šio telefono minusas, kuris mane iki šiol varžo - jo baterija. Kitur išmanusis save pateikiatik iš geriausios pusės.

Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Apple iPhone X