„Poptel P10“ apžvalga

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2018-09-27
„Poptel P10“ apžvalga
0 Pasidalinimai
228 Peržiūros

Išmaniųjų telefonų rinka yra tokia didelė, jog kasdien išleidžiama tikriausiai ne vienas ir ne du nauji išmanieji telefonai. Net patys populiariausi gamintojai kasmet išleidžia ne vieną ir ne du įrenginius, kurie skiriasi savo specifikacijomis, kaina ar yra skirti tiesiog skirtingiems regionams. Dar daugiau naujų telefonų per metus išleidžia mažesnės arba labai mažos Kinijos kompanijos, kurios stengiasi vartotojui pasiūlyti kuo daugiau skirtingų įrenginių. Šiandien Telefonai.eu siūlo Jums pažvelgti į telefoną, kurio pavadinimo Jums tikriausiai neteko girdėti. Na, o jeigu ir teko, tai reiškia, jog pakankamai daug laiko praleidžiate „Aliexpress“ ar „Gearbest“ internetinėse parduotuvėse. Mus pasiekė išmanusis telefonas „Poptel P10“, kuris priskiriamas itin atspariems (ang. rugged) tipo įrenginiams, tačiau pastarasis išsiskiria tuo, kad nėra panašus į tokio tipo telefono.

„Poptel P10“ apžvalga – telefono dizainas

Jeigu esate bandę itin atsparų išmanųjį telefoną, tai tikriausiai nesunkiai sutiksite, jog tokio tipo įrenginiai dažniausiai būna pakankamai sunkūs ir „dideli“. Tačiau pastaruoju metu prasidėjo mada, kurios dėka gamintojai siekia sumažinti korpuso dydį, tačiau išsaugoti tą patį atsparumą. Būtent dėl to mano dėmesį ir patraukė „Poptel P10“. Išmanusis telefonas yra pakankamai kompaktiško dydžio, nors pasižymi 5,5 colių įstrižainės ekranu, kuris dar turi ir nemaus rėmelius. Žinoma, labiausiai prie to prisideda kiek mažesnės plastmasinės apsaugos įrenginio šoninėse briaunose bei nugarėlėje. Taigi, kaip supratote, išmanusis telefonas beveik visas padengtas plastmase, o šoninės dalys - metalinės. Mano apžvelgiamas modelis pasižymėjo juoda spalva su oranžinės spalvos akcentu. Šios spalvos apvadas matomas priekinėje telefono dalyje bei nugarėlėje. Verta paminėti ir tai, jog nugarėlė padengta taškuotu raštu, kas suteikia stabilumo laikant telefoną rankoje. Kalbant būtent apie „Poptel P10“ patogumą, tai šis įrenginys puikiai nugula rankoje - telefonas neslysta ir nėra itin sunkus, todėl juo naudotis itin patogu. Grįžtant prie telefono apsaugų, tai galima būtų paminėti, jog „Poptel P10“ turi papildomas apsaugas kraštinių kampuose, taip pat apsauga aplink kameros stikliuką, kuri apsaugo jį nuo dužimo. Apatinėje išmaniojo telefono briaunoje rasime ausinių bei krovimo lizdus, kurie apsaugoti specialia vandeniui atsparia perdanga. Apibendrindamas galiu pasakyti, jog bent jau dizaino prasme „Poptel P10“ palieka tikrai gerą įspūdį. Išmanusis telefonas nėra tokia plyta kaip dauguma kitų tokio tipo įrenginių, o taip pat ir panaudoti dizaino sprendimai atrodo itin vientisai ir užbaigtai. Kaip trūkumą įvardinčiau specialias lizdų uždangas, kurias norint atidaryti dažniausiai tenka šiek tiek palaužyti savo rankų nagus.

„Poptel P10“ apžvalga – telefono ekranas

Išmaniųjų telefonų ekranai nuolat didėja, mažėja jų rėmeliai bei vartotojams siūlomi vis didesnė raiška. Tačiau nieko panašaus nerasime „Poptel P10“ įrenginyje. Telefonas pasižymi 5,5 colių įstrižainės ekranu su 1280 x 640 taškų raiška. Kaip tikriausiai jau supratote, šis itin atsparus įrenginys neturi nė HD raiškos, o tai tikrai nėra pagirtinas dalykas. Ekrane gana lengvai galima įžiūrėti taškelius ir jeigu esate pripratę prie aukštesnės klasės įrenginiuose matomo vaizdo - teks nusivilti. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, jog tai yra biudžetinės klasės telefonas, kuris iš esmės skirtas tiems, kurie dirba sudėtingomis sąlygomis ar pan. Spalvos matomos „Poptel P10“ ekrane yra pakankamai blankios, balta spalva šiek tiek geltonuoja, tačiau tikėtis kažko geresnė būtų tikrai sunku. Taip pat į akis krenta ir vis dar dideli rėmeliai aplink ekraną, kurie dideli ne tik šonuose, tačiau ir viršutinėje bei apatinėje telefono dalyse. Ar tai taip blogai kaip atrodo? Tai tikrai nėra itin pagirtina, tačiau turiu pripažinti, jog dar neteko susidurti su tokio tipo telefonu, kuris turėtų beveik berėmį ekraną. Apibendrindamas galiu pasakyti, jog šis įrenginys pasižymi standartiniu ekranu, kuris yra būdingas tokio tipo išmaniesiems telefonams. Susidaro vaizdas, jog ekranas yra paskutinis dalykas, kuriuo rūpinasi kompanijos kurdamos itin atsparius prietaisus.

„Poptel P10“ apžvalga – telefono veikimas

Sklandus išmaniojo telefono veikimas - bene pats svarbiausias dalykas. Ir visai nesvarbu kokio tipo įrenginį mes perkame, visuomet tikimės, jog viskas vyks kiek įmanoma sklandžiau. „Poptel P10“ veikia su „MediaTek Helio P23“ procesoriumi ir taip pat turi 4 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės atminties. Išmanusis tikrai nepretenduoja į galingiausių telefonų rinkimus, o tai paliudija ir mūsų atliktas standartinis testas. Kiek lėtokai, tačiau ganėtinai sklandžiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, o taip pat sugebėjo paleisti „PUBG Mobile” ir „Asphalt 8” žaidimus. Iš esmės viskas veikė pakankamai gerai, tačiau gal kiek daugiau problemų kyla su aukštus reikalavimus turinčiais žaidimais. Apie žaidimus pasakyčiau tiek, jog juos iš esmės galima bandyti žaisti, tačiau ar ta patirtis Jums patiks - priklauso nuo Jūsų reikalavimų. Žinoma, daugiau apkrovus telefoną tampa ganėtinai sunku išlaikyti foninius procesus, bet šiuo atveju labai daug tikėtis ir nereikėtų. Norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, jog pirštų antspaudų jutiklis taip pat nėra auksinis ir gana smarkiai stokoja tikslumo. Taip, jis veikia, tačiau ne itin tiksliai ir pakankamai lėtai. Apibendrindamas galiu pasakyti, jog „Poptel P10“ nors ir priskiriamas biudžetinės klasės telefonams, tačiau visumoje jo veikimas nėra prastas. Žinoma, jeigu mes tikėsimės, jog jis mums atstos flagmanus, tai galiu pasakyti, kad to tikrai nebus. Tačiau jeigu ieškote telefono kasdienėms reikmėms - kodėl gi ne?

„Poptel P10“ apžvalga – telefono audio

Garsas. Mano supratimu perkant itin atsparų išmanųjį telefoną yra itin svarbu pokalbių ausinės darbas. Juk jeigu dirbame lietuje ar per kokį tornadą ir negalime susikalbėti telefonu, tai kam jis reikalingas? „Poptel P10“ su pokalbių ausine neturi jokių problemų ir viskas girdima tikrai garsiai ir pakankamai kokybiškai. Tačiau žema telefono kaina pastebima tada, kai nusprendžiama klausytis muzikos. Garsiakalbis įmontuotas telefono nugarėlėje, todėl norint kažko klausytis teks telefoną guldyti ant ekrano. Garsas taip pat niekuo nenustebins - įrenginys groja tikrai garsiai, tačiau skambesys toks tarsi klausytumėme per kibirą.

„Poptel P10“ apžvalga – telefono kamera

Būsiu su Jumis atviras ir prisipažinsiu, jog dar niekada neteko matyti gerai fotografuojančio itin atsparaus išmaniojo telefono. „Poptel P10“ priverčia mus pakeliauti laiku atgal, nes nugarėlėje rasime tik paprastą kamerą su 13 MPx raiškos vaizdo jutikliu. Kai kalbame apie rugged išmaniuosius telefonus - plėstis apie kameros darbą tikriausiai nėra didelio pagrindo. Visų pirma, tai tokio tipo telefonai niekada nepasižymi geromis arba bent jau vidutinėmis fotografavimo galimybėmis. Galiu paminėti, jog šiame prietaise viskas labai paprasta - Jūs turite galimybę fotografuoti arba filmuoti. Dar rasime fotografivimo kelis nustatymus, tačiau jokių portretų, jokių dirbtinių intelektų. Jeigu reikėtų įvertinti pagrindinės kameros fotografavimo galimybes, tai pasakyčiau turbūt tai ką galima pasakyti apie vidutinės klasės telefonų priekines kamera. Vaizdą užfiksuoti tikrai galima ir jis tikrai suprantamas ir aiškus, tačiau kažko daugiau tikėtis tikrai nereikėtų.

„Poptel P10“ apžvalga – telefono baterija

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų esame matę išmaniųjų telefonų, kurie turi 7000 mAh, 10000 mAh ar dar didesnės talpos baterijas. Taip, tokiomis baterijomis dažniausiai pasižymi vadinamieji „rugged“ telefonai. Tačiau „Poptel P10“ turi tik 3600 mAh talpos bateriją. Ar to pakanka? Iš vienos pusės tai yra šioks toks privalumas, nes dėl gerokai mažesnės baterijos talpos, telefonas žymiai lengvesnis nei dauguma kitų konkurentų. Iš kitos pusės žiūrint - „Poptel P10“ negalės pasiūlyti Jums 3-4 dienų tarnavimo laiko, nes baterija paprasčiausiai išsikrauna gerokai greičiau. Vis dėlto baterija tikrai nėra šio išmaniojo telefono trūkumas. Kaip ir įprasta testuojant bateriją, atlikau mūsų standartinį testą, o rezultatai iš esmės yra puikūs. Buvo peržiūrimas vaizdo reportažas su maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju bei Wi-Fi ryšiais, per pusantros valandos įrenginys išsikrovė maždaug 18 proc. Rezultatas tikrai ne stebuklingas, tačiau to pilnai pakanka vienai ar kiek daugiau darbo dienų, priklausomai nuo naudojimų įpročių.

„Poptel P10“ apžvalga – ar verta pirkti?

Tikrai nesunku suprasti, jog „Poptel P10“ iš esmės yra skirtas labai konkrečiai asmenų grupei ir itin atsparūs išmanieji tikrai nėra daugumos pasirinkimas. Tačiau šis išmanusis telefonas tikrai turi savo privalumų, kaip, be abejonės, turi ir nemažų trūkumų. Labiausiai nuvilia ekranas bei prastas pirštų antspaudų jutiklio darbas, o pagirti gamintoją galima už tikrai patrauklų dizainą ir tai, jog įrenginys ne tik lengvas, tačiau ir itin patogus laikyti rankoje. Nors tai yra rugged tipo išmanusis, tačiau jis nepasižymi gigantiškomis apsaugomis dėl kurių dažnai sukuriamas tam tikras diskomfortas vartotojui. „Poptel P10“ rekomenduočiau tiems, kurie neieško telefono su 5 dienas laikančia baterija ir nori kažko labiau įprasto nei standartiniai itin atsparūs išmanieji telefonai. O ir kaina šio prietaiso tikrai nesikandžioja, todėl jį tikrai galima išbandyti ir naudoti kasdieniams poreikiams patenkinti.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Poptel P10

Aliexpress