„Redmi Note 8 Pro” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-11-20
„Redmi Note 8 Pro” apžvalga
0 Pasidalinimai
2298 Peržiūros

Pernai „Xiaomi” savo į biudžetinį segmentą orientuotą išmaniųjų liniją „Redmi” pavertė atskira kompanija. Tai leido po „Redmi” pavadinimu gaminti šiek tiek prabangesnius telefonus, kurie savo savybėmis neprivalėjo nusileisti prabangesniems „Xiaomi” „Mi” serijos modeliams ir netgi galėjo su jais konkuruoti. 

Prieš kelias savaites į mūsų rankas patekęs „Redmi Note 8 Pro” yra puikus naujosios politikos pavyzdys - už šiek tiek didesnę sumą nei įprastai gamintojas pasistengė pasiūlyti vidutinio segmento įrenginį, kuris dar labiau sumažina prarają iki flagmanų. Šioje apžvalgoje pabandysime išsiaiškinti, kiek daug šiam telefonui trūksta iki aukščiausios klasės modelių ir ar „Redmi Note 8 Pro” tęsia pirmtakų tradicijas, siūlydamas geriausią kainos ir kokybės santykį rinkoje.

Dizainas

„Redmi” telefonai niekada negarsėjo įspūdingais dizaino sprendimais, bet atsiribojimo nuo „Xiaomi” proga kompanija nusprendė brėžti liniją ir iš esmės permąstyti, kaip turi atrodyti vidutinės klasės prietaisas. „Redmi Note 7” atsisakė visiems pabodusios metalo ir plastiko kompozicijos ir savo arsenalą įtraukė nuo brangesnių modelių nusižiūrėtą medžiagą - stiklą, o „Redmi Note 8 Pro” pasekė septintuko pėdomis ir iš esmės nieko nekeitė. 

Priekyje ir gale išliko tas pats nesibraižantis „Gorilla Glass 5” (naujasis šeštos kartos stiklas gamintojui pasirodė per didelė prabanga), o stikliukus tarpusavyje ir toliau laiko tas pats plastikinis rėmas. Nors „Redmi” pasidalijo ne vienu video, kaip šis išmanusis dėka tokios konstrukcijos puikiai atlaiko net ir šokinėjimą ant jo, aš vis tiek pasigedau to prabangos pojūčio, kuria dvelkia „Samsung”, „Apple” ir netgi tos pačios „Xiaomi” gaminiai. Spėju, tai labiausiai lėmė neįprastai didelis, beveik 9mm siekiantis korpuso storis.

Akivaizdžiausias pokytis, lyginant su pirmtaku - kur kas solidesnės spalvos. Vartotojas gali rinktis iš tradicinės juodos, perlo baltos ir šių metų mados klyksmo - žalios. Būtent pastarąją ir pasirinkau ir, tiesą sakant, nenusivyliau. Centrinė nugarėlės dalis yra kone juoda ir palengva šviesėja artėjant prie kraštų. Tiesą sakant, pirmąsias minutes negalėjau atsižiūrėti, kaip įspūdingai galinė dalis žaižaruoja keičiantis apšvietimui. Kita šiųmetė naujovė - iš krašto į nugarėlės centrą persikėlusios kameros. 3 sensoriai išdėstyti vertikaliai iš korpuso išsikišančiame modulyje, o ketvirtasis ir blykstė atsidūrė šalia jo. Kodėl ketvirta kamera liko už borto? Greičiausiai todėl, kad jos vietoje gamintojas sumontavo pirštų antspaudų skenerį ir, kalbant atvirai, tai nėra geras sprendimas. Jutiklio plotas labai sumažėjo ir iškilo pavojus išpurvinti minėtąsias tris akis. Tikrai ne pats elegantiškiausias sprendimas, reikalaujantis šiokio tokio įpratimo.

Iš ergonominės pusės galėčiau paminėti šiek tiek labiau lenktą nugarėlės stiklą, kas itin pagerina laikymo delne komfortą. Tačiau nesupraskite manęs neteisingai - tai labai didelis išmanusis, leidžiantis aplinkiniams matyti jį aptemptų džinsų kišenėje. Laimė, tiek garso reguliavimo, tiek įjungimo mygtukai išdėstyti dešiniame šone, yra būtent ten, kur ir gula mano nykštys.

Ekranas

Šiuo metu visiems išmaniųjų telefonų rinkos žaidėjams rūpi du svarbiausi, su ekranu susiję dalykai. Visų pirma, kuo mažesni rėmai, o antra - išpjovos, arba tiksliau, jų nebuvimas. Vieni gamintojai šiek tiek užlenkia ekrano šonus, taip vizualiai paslėpdami juodus kraštelius, kiti kuria įvairius įmantrius mechanizmus, leidžiančius paslėpti priekinę kamerą korpuse ir esant reikalui ją ištraukti, taip išvengiant erzinančių išpjovų. Na, o „Redmi…” Varžosi su pačia savimi ir ekrano problemas sprendžia kur kas konservatyviau.

„Note 7”  pasižymėjo vienais storiausių rėmų segmente, tad gamintojui teko pakankamai nesudėtinga užduotis juos sumažinti. Dėl to praktiškai identiško dydžio korpuse pavyko sutalpinti nežymiai didesnės 6,53 colio įstrižainės matricą (vietoje buvusios 6,3). Visgi labiausiai jaučiamas ne dydžio prieaugis, o apatinio smakro sulieknėjimas. Deja, jokių priekinės kameros pakėlimo mechanizmų čia nesutiksime ir teks tenkintis lašo formos iškarpa. Laimė, ji tokia nedidelė, kad žiūrint filmus ar žaidžiant žaidimus jos visiškai nematyti. Mano nuomone, šitoks sprendimas yra gal netgi geresnis nei abejotino patikimumo judančių dalių mechanizmai, bent jau iki tol, kol neištobulės po ekranu paslėptų asmenukių kameros technologijos.

Kalbant apie matricos kokybę, labiausiai tiktų analogija su vandeniu. Geriamą vandenį daugelis apibūdintume kaip… Beskonį. „Redmi Note 8 Pro” ekranas yra būtent toks - spalvos natūralios ir nerėžia akies, FHD+ raiškos pakanka, kad nematytume atskirų pikselių, matymo kampai - be priekaištų, o šviesumas yra netgi truputį geriau nei vidutiniškas. Didžiausia šio ekrano problema yra užmarštin grimztanti IPS technologija, negalinti užtikrinti didelio kontrasto, sodresnių spalvų ir tokių funkcijų kaip nuolat įjungto ekrano režimas (laimė, apie pranešimus įspėja bent jau neryški pranešimų lemputė).

Iš vienos pusės džiaugiuosi, kad „Redmi” nepasirinko montuoti kokio nors pigaus, pakreipus į šoną mėlynuojančio OLED ekrano, tačiau iš kitos pusės, padėjus „Note 8 Pro” šalia naujesnio „Samsung” išmaniojo, tampa aišku, jog kitas apžvelgiamo modelio įpėdinis neišvengiamai turės pasižymėti OLED matrica.

Veikimas

Paskutinius kelerius metus paėmęs „Redmi Note” serijos išmanųjį visada daugmaž žinodavau ko tikėtis - vidutinės klasės „Qualcomm Snapdragon” procesorius garantuodavo sklandžiai ir ganėtinai sparčiai atliekamas kasdienes užduotis ir šiokius tokius butelio kaklelius įsijungus sudėtingesnį žaidimą ar daugiau aplikacijų vienu metu. Tiesiog kompanija visada į pirmą vietą statydavo komponento kainą, po to sekdavo energetinis efektyvumas ir tik tada likdavo pajėgumas. Vis dėlto „Pro” žodis pavadinime nėra tik reklamos triukas ir iš tikrųjų žymi vartotojų lauktus patobulinimus.

Standartiškai „Redmi Note 8 Pro” atkeliauja su 6GB operatyviosios ir 64GB vidinės atminties. Nors niekur nedingo atminties kortelių palaikymas, labai rekomenduočiau įsigyti versiją su 128GB atmintine, kadangi kainos skirtumas siekia 20-30 eurų, o atminties gauname dvigubai daugiau. Labai teigiamai vertinu gamintojo pasirinkimą iškeisti praeitų metų modelyje randamą atgyvenusią eMMC vidinę atmintį į flagmanuose naudojamą, kur kas greitesnę UFS 2.1 - dėl to aplikacijos bus ne tik greičiau paleidžiamos, bet ir įrašomos. Tačiau kur kas kontroversiškiau galima vertinti „Redmi” pasirinkimą į „Note 8 Pro” diegti ne „Qualcomm Snapdragon”, o konkurentų iš „MediaTek” naujausią procesorių „Helio G90T”. Technologijų entuziastai žino, jog „MediaTek” istoriškai nebuvo tokie pažangūs kaip drakonai ir juos išvysdavome tik pačiuose pigiausiuose kiniškuose telefonuose, todėl natūralu, kad iš pradžių buvau skeptiškai nusiteikęs.

Pakako kelių minučių naudojantis naršykle bei keliomis kitomis nesudėtingomis aplikacijomis ir visas skepticizmas iškart pradingo - sparta kone identiška manajam „Xiaomi Mi 9” su vienu galingiausių rinkoje „Snapdragon 855”. Na gerai, paėmus į rankas midevyni jaučiasi nedidelis sklandumo prieaugis, bet „Note 8 Pro” atsilikimas nuo flagmano yra neabejotinai mažiausias iš visų „Redmi Note”. Tačiau taip lengvai manęs nepapirksi - jungiu naująjį „Call of Duty” žaidimą ir nusistatau aukščiausius grafikos nustatymus. Jau ruošiu savo ironišką šypsenėlę ir… Esu priverstas surimtėti - šaudyklė veikia absoliučiai be jokių sutrikimų, lygiai taip kaip esu įpratęs. Žaidžiu ilgiau ir sulaukiu to, ko galima tradiciškai galima tikėtis iš „MediaTek” lusto ir „Mali-G76 MC4” grafikos plokštės - nugarėlės kaitimo. Taip, jis šiek tiek didesnis nei „Snapdragon” mikroschemų, bet tie keli laipsniai, mano nuomone, didelio skirtumo nesudaro. Didesnė problema greičiausiai bus tai, kad ne visi kūrėjai linkę optimizuoti savo žaidimus „MediaTek” lustams, todėl kai kurie jų gali veikti netinkamai ne dėl išmaniojo galios stokos. Įdomu tai, kad vienintelė aplikacija, kuri veikė ne visai tinkamai, buvo „Spotify”. Nežinau, ar kalta operacinės sistemos klaida ar ne optimizacija, bet net kelis kartus susidūriau su priverstiniais programėlės uždarymais.

Mūsų tradiciniame teste „Redmi Note 8 Pro” neužkliuvo - ilgai negalvodamas atidarė socialinių tinklų  („Instagram”, „Facebook”, „Messenger” ir „WhatsApp”), naujienų portalų („DELFI”, „15min.lt”), „AnTuTu”, kameros ir „YouTube” programėles bei be sutrikimų aukščiausiais grafikos nustatymais leido žaisti „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus.

Atskirai paminėti norėčiau „MIUI 10.4.5.0” vartotojo sąsają, veikiančią Android 9 pagrindu. Apie ją išgirsti galima įvairiausių nuomonių, tačiau tam tikri dalykai objektyviai nusipelno pagyrimo. Valdymas gestais, pakeičiantis mygtukus, yra turbūt geriausias Android erdvėje, o galimybės nustatymus pritaikyti savo poreikiams yra tiesiog neišsemiamos. Galbūt man vis dar kliūva tam tikrose situacijose išlendantis savotiškas procesų valdymas, kai ilgiau telefonas lyg iš giedro dangaus atsijungia nuo išmaniojo laikrodžio ir šiaip vizualus dizainas, bet galiu užtikrinti, kad „MIUI” jau seniai nebėra tokia egzotika, kokia buvo anksčiau. Juo labiau, kai animacijas, dizainą ir veikimą pagerins netrukus „Redmi Note 8 Pro” pasiekti turintis „MIUI 11” ir Android 10 atnaujinimas.

Ryšių srityje sutrikimų nepastebėjau. Išmanusis puikiai veikė 4G tinkle, Wi-Fi greičiai neatsiliko nuo flagmanų, galbūt tik prisijungimas prie GPS palydovo užtrukdavo ilgiau nei manajame „Mi 9”. Užtat turbūt pirmąkart tokios klasės telefone randame NFC ryšį, kurį galima panaudoti mobiliesiems atsiskaitymams „GPay” ar „Swedbank” programėlėmis.

Garsas

Pigesnių išmaniųjų gamintojai niekada nevengdavo pataupyti garso srityje. Juk vartotojas, rinkdamasis telefoną, dažniausiai žiūrį į dizainą, kamerą ar procesoriaus pajėgumą, o toks dalykas kaip audio kokybė specifikacijų sąraše praktiškai neatsispindi. Gaila, bet turiu pripažinti, jog „Redmi Note 8 Pro” aplankę permainų vėjai garso kategoriją aplenkė.

Turbūt labiausiai erzino išmaniojo telefono vibracija. Toks jausmas, jog vibruoja ne visas įrenginio korpusas, o kažkas jo viduje. Padidinus vibracijos intensyvumą, ji tampa nemaloni, todėl nejučia grįžti į realybe ir prisimeni, kokios klasės prietaisą naudoji.

Kažką panašaus galima pasakyti ir apie vis dar išlikusios 3,5mm ausinių jungties tiekiamą garsą. Kai kurie vartotojai įvertins jos buvimą, bet turbūt tik tiek. Trūksta garsumo, ypač prijungus galingesnes ausines, pati muzika nėra atkuriama taip švariai kaip „Samsung” ar „LG” telefonuose. Nemaloni smulkmena bus ir „aptX” garso perdavimo standarto nepalaikymas. Šią „Qualcomm” technologiją, pagerinančią Bluetooth ryšiu perduodamo signalo kokybę ir greitį, naudoja nemažai naujų ausinių, o kadangi „Redmi Note 8 Pro” naudoja „MediaTek” lustą, automatiškai prarado ir „aptX”.

Vienintelis, apačioje įmontuotas garsiakalbis ir pokalbių ausinė nusipelnė tik vidutiniško įvertinimo. Garso pakankamai, bet tradiciškai trūksta daugiau žemų dažnių ir tiksliau atkuriamų aukštųjų.

Kamera

„Redmi”, kaip ir jos motininė kompanija, kameroms dėmesio pernelyg neskyrė ir koncentravosi į kainą bei specifikacijas. Tačiau iš „Huawei” ir paskui ją pasekusių gamintojų papūtę fotografijos mados vėjai neaplenkė kompanijos ir todėl labiausiai reklamuojama „Note 8 Pro” funkcija tapo 4 kameros nugarėlėje, kurių pagrindinė turi net 64 megapikselius.

Per daugelį metų išmaniųjų telefonų industrijoje pastebėjau, kad dešimtimis megapikselių giriasi tie, kurių kameros daugiau niekuo nenustebins. Vis dėlto neapribojau savęs kažkokiais išankstiniais įsitikinimais ir puoliau testuoti tą išreklamuotą 64MP režimą. Tiesą pasakius, nustebintas nelikau - nuotraukas galima artinti iki begalybės ir įžiūrėti net mažiausias dulkeles ant objektų. Žinoma, niekur nepabėgsime nuo optinio triukšmo, kuris yra didelio palydovas. Klausimas, tik ką veikti su ta didžiule net 17-18MB užimančia nuotrauka. Kur nors bare pasipuikuoti draugams gal ir gerai, bet jei kelsite į bet kokią socialinę mediją, kadrai pereis per tą patį kokybę niekais paverčiantį algoritmą ir detalumas nueis šuniui ant uodegos. Galbūt fotografai pasakytų, kad daug megapikselių neleidžia nuotrauką artinti ir karpyti neprarandant kokybės, tačiau kiek jų fotografuos su „Redmi Note 8 Pro”?

Automatiniame režime 4 maži pikseliai sujungiami į vieną ir fotografuojama 16MP raiška. Taip nuotraukos tampa šviesesnės, jose mažiau triukšmo. Kokybė gero apšvietimo sąlygomis tiesiog džiugina - spalvos labai natūralios, kontrasto tikrai netrūksta. Viskas daugmaž savo vietose, jei kartas nuo karto užsimerksime prieš šiokius tokius programinius detalių užaštrinimus ar ekspozicijos klaidas.

Deja, vakare viskas pasisuka į blogąją pusę. Kameros programinė įranga, kaip būdinga „Xiaomi” telefonams agresyviai mažina triukšmą ir taip suprastina detalumą. Spalvos tampa nebenatūralios, o pati nuotrauka - nepatraukli akiai. Tradiciškai galima jungti naktinį režimą, kuris tikrai pataiso reikalus, bet galutinis rezultatas vis tiek yra kur kas prastesnis net už praeitų metų flagmanus. Laukiu nesulaukiu, kada vidutinės klasės telefonai girsis ne megapikseliais, o naktinės fotografijos galimybėmis.

Antroji kamera - 8MP itin plataus kampo jutiklis. Tai pastarųjų metų naujovė, kuria nuo aukščiausios klasės įrenginių užsikrėtė ir vidutiniokai. Smagu, jog fotografuodami šia kamera nežengę nė vieno žingsnio atgal galime užfiksuoti kur kas platesnį vaizdą, tačiau bent jau „Redmi Note 8 Pro” atveju, teks užsimerkti prieš didžiulį kokybės nuostolį. Viskas, įskaitant detales, spalvas ir kitus parametrus, tiesiog liūdina. Prie to prisideda ir tokio tipo optikai būdingi iškraipymai kadro kraštuose, kurių praktiškai visiškai netaiso programinė įranga. Žodžiu, geriau nepatingėkite pajudinti kojų ir rinkitės pagrindinę kamerą.

 • Plataus kampo kamera

 • Prieblanda Auto režimu

 • Macro kamera

 • Nakties režimas

 • Automatinis režimas tamsoje

 • Nakties režimas

 • Nakties režimas

 • Automobilio fotografija

 • Sulieto fono režimas

 • Katinas

64MP nuotraukų į šią galeriją įkelti negalėjome, bet jas ir visas kitas rasite paspaudę šią nuorodą

Trečioji akis - gylio jutiklis. Jis padeda pagrindinės kameros nuotraukoje programinėmis smegenims sulieti foną portreto režime. Pasakysiu tik tiek, kad šis fotografavimo būdas niekuo neišsiskiria iš kitų telefonų ir pasižymi tomis pačiomis objekto briaunų aptikimo problemomis.

Kas liko? Vos 2MP macro kamera. Kas tai per daiktas? Jutiklis, leidžiantis užfiksuoti kokį mažą objektą, laikant telefoną vos kelių centimetrų atstumu nuo jo. Žodžiu, pravers tiems, kas svajojo fotografuoti rasos lašus ar mažus vabalus. Kokybė, švelniai tariant, nedžiugina, bet daugeliui pakaks šiek tiek įdomesnės ekspozicijos. Mano galva, tai absoliučiai nereikalingas dalykas, kurį gamintojas panaudojo tik norėdamas kamerų skaičių padidinti iki 4.

Geriau jau šie pinigai būtų nukeliavę optiniam stabilizavimui, kurio neturi nė vienas objektyvas. Filmuotas vaizdas atrodo prastai, ypač nusistačius maksimalią 4K 30fps kokybę.

20MP priekinė kamera yra standartiška tokio kainų segmento telefonams. Dienos šviesoje detalumo daug, bet rūsyje įsikūrusiame bare daryta asmenukė neatrodys įspūdingai. Džiugina nebent tai, jog pagaliau tapo galima iki galo išjungti tuos odą lyginančius efektus.

Būsiu atviras - „Redmi Note 8 Pro” vienintelė gera kamera iš 4 yra pagrindinė, ir tai, jeigu atmesime fotografiją tamsoje. Tiesiog liūdna, kad pigesnių išmaniųjų gamintojai vis dar koncentruojasi į specifikacijų sąrašą ir ieško, kur čia pridėti megapikselių ir kokį dar nevisavertį objektyvą įtaisyti. Žodžiu, vidutinės klasės išmaniųjų telefonų kamerų fronte nieko naujo. Jeigu reikia padorios foto kokybės, teks dairytis į šių arba praeitų metų flagmanus arba bent jau rinktis neseniai mano apžvelgtą „Motorola One Zoom” (apžvalgą galite rasti čia).

Baterija

Jeigu anksčiau „Redmi Note” telefonai negalėdavo sužibėti greičio kategorijoje, tai viską atsiimdavo baterijos srityje. Didžiulės baterijos ir ne itin galingi, bet užtat labai efektyvūs procesoriai padarydavo savo ir galėdavome džiaugtis ilgai trunkančia laisve nuo elektros kištuko.

Į „Redmi Note 8 Pro” gamintojas įmontavo didžiausią bateriją serijos istorijoje. Prie tradicinių 4000mAh buvo pridėti dar papildomi 500mAh. Štai iš kur išaugęs telefono storis ir svoris. Akumuliatorių didinti gamintoją privertė toli gražu ne pačia efektyviausia 12nm technologija (galingiausiuose lustuose tranzistoriaus dydis siekia vos 7nm) pagamintas „MediaTek” procesorius. Laimė, to visiškai pakako ir legendinė ištvermė toliau gyvuoja.

Nuo pat ryto jungi vieną programėlę po kitos, „Waze” navigacija apvažiuoji spūstis, pafotografuoji, naršai internete sunkiai 4G ryšio pasiekiamose vietose ir dar vakare sugalvoji pašaudyti į priešus „Call of Duty” žaidime, o kai jau per eilę mėnesių atmuštas rankos refleksas siekia USB-C laido - žiūri, kad baterijos likutis beveik siekia 50%. Kitaip tariant, net ir intensyviai naudojant be vargo galima ištempti 9 valandas įjungto ekrano laiko arba beveik dvigubai ilgiau nei su manuoju „Mi 9”. 

Tokia telefono ištvermė suteikia kažkokį sunkiai paaiškinamą naudojimo komfortą, kai gali visiškai pamiršti ir nebeskaičiuoti tų baterijos procentų, o išmanusis vienu įkrovimu atlaiko mažiausiai 2 dienas aktyvaus naudojimo. Net ir pasibaigus baterijos atsargoms, jas papildysite galbūt ne pačiu greičiausiu, bet vis dar pakankamai sparčiu 18W galios greituoju įkrovikliu (įkrovimo trukmė siekia truputį daugiau nei 2h). 

Verdiktas

„Redmi Note 8 Pro” gavosi lygiai toks, kokį jį įsivaizdavo gamintojas - tas pats senasis gerasis „Redmi Note” su keliais papildomais „Pro” žodį pateisinančiais prieskoniais ir tuo pačiu erzinančiu kameros nevisavertiškumu. Akį traukiantis korpusas, ganėtinai kokybiškas ekranas, spartesnis procesorius nei bet kada anksčiau bei tiesiog nenugalima baterija vis dar yra tas komplektas, kurio už panašią kainą negali pasiūlyti joks konkurentas.

Ar tai vis dar yra geriausią kainos/kokybės santykį siūlantis telefonas rinkoje? Greičiausiai, nebe. Dėl to kalta pati „Xiaomi”, absoliučiai flagmaniškas specifikacijas turinčius „Mi 9” ir  „Mi 9T Pro” pardavinėjanti vos 100 eurų brangiau. Tačiau jeigu jums būtina ilgiausiai tarnaujanti baterija ir telefonui nesinori išleisti daugiau negu kainuoja „Redmi Note 8 Pro”, šis modelis yra kaip tik jums.

Geriausią „Redmi Note 8 Pro” kainą Lietuvoje rasite paspaudę šią nuorodą.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Xiaomi Redmi Note 8 Pro

Aliexpress

Gearbest
250€

Įvertinimas 8.8

Dizainas 9
Ekranas 9
Veikimas 9
Garsas 8
Kamera 8
Baterija 10

Privalumai

 • Solidžios ir akį traukiančios korpuso spalvos
 • Sklandus ir spartus veikimas
 • Detalios nuotraukos gero apšvietimo sąlygomis
 • Viena geriausių testuotų baterijų

Trūkumai

 • Plastikinis korpuso rėmas
 • Neįspūdingas IPS ekranas
 • Prasta vibracija ir garsas
 • Fotografija tamsoje ir su papildomomis kameromis nugarėlėje nedžiugina